Boek over crisissituaties Ze zijn er nog... Klik en win Win gratis toegangskaarten voor Australia Fair 2011! Medische diensten Kerk te klein voor orgel Salsadansen in Frankeland Geen OV op 11 mei Van de lezer: 'Fietsen in Schiedam bar en boos' Herdenking 4 mei Gemeente treedt op bij zusterhuis Een crisis kan verlichtend werken Je kunt een diepere draagkracht in jezelf bemerken 5 Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 4 mei 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 13 www.deweekkrant.nl/actie Weet waar je moet zijn als je ziek, zwak en misselijk bent. Kijk voor de medische diensten op de site. Wij hebben ze voor u al lemaal op een rijtje gezet. www. nieuwestadsblad. ni De kindertuinen zijn weer begonnen. Kinderen uit de groepen 5 en 6 zijn alweer volop aan de slag op de parken Kethel en Vijfsluizen. Nu is alles nog een beetje kaal en dor, maar dat gaat binnenkort veranderen. De viooltjes staan al in de grond en de tuinkers is aan het groeien. Afgelopen week werd radijs geplant. foto: wm Schiedam Het orgel van de Grote Kerk is gerenoveerd en uitgebreid met onderdelen van het or gel van de binnenkort te sluiten Magnalia Deï-kerk. En dat was te horen op het inwijdingsconcert afgelopen zaterdagmiddag. Het monumentale orgel van de Grote Kerk komt nu pas echt tot zijn recht door de toevoeging van twee nieuwe registers. De vernieuwing kon niet langer uitblijven. Huis-or gelbouwer Pelgrim heeft het orgel de laatste jaren 'met kauwgom en plakband' bij elkaar gehouden, aldus kerkrentmeester Bram van Hengel. Pas echt voltooid zal het or gel zijn als er een 5 meter lange 32' voets registratuur zal zijn gerealiseerd, maar dat is een volgende stap, die pas genomen kan worden als de fondsen en wervingen daarvoor 'groen licht' geven. De huidige vernieuwingen en aanpassingen kostten al 90.000 euro. Schiedam Uit onderzoek is gebleken dat mensen met de ziekte van Parkinson opmerkelijk goed Salsa kunnen dansen. Bij mensen met de ziekte van Parkinson wordt vaak het advies gegeven in beweging te blijven. Salsadansen is dan ook een goede en enthousi aste manier van bewegen. De lessen worden verzorgd door een gespecialiseerde instructrice in onder andere Salsa dansen op donderdag 19 en 26 mei en 9,16 en 23 juni van 11.00 tot 12.30 uur in de Pleinserre van Fran keland, Sint Liduinastraat. Deelnemen kost 50 euro. Regio Werknemers van de stads- vervoersbedrijven in Rotter dam en mogelijk ook in Den Haag en Amsterdam voeren volgende week opnieuw ac tie. Op 11 mei rijden er geen bussen, trams en metro's van de RET in Rotterdam vanaf het begin van de dienstrege ling tot 08.30 uur. Na 08.30 uur wordt de dienstregeling weer opgepakt en rond 10.00 uur moet al het openbaar vervoer weer rijden. Medewerkers van de stads vervoerders zien zich ge noodzaakt om samen met de vakbonden Abvakabo FNV, FNV Bondgenoten, ABGP en VOR via acties aandacht te vragen voor goed open baar vervoer in de steden. Het kabinet heeft het voor nemen om openbare aanbe steding van het stadsvervoer verplicht te stellen en om de stadsvervoerders 120 miljoen euro te laten bezuinigen. Supporters die hun club eeuwige trouw beloven én geven. Op de Koninginnemarkt in Kethel stond deze groep Spar- ta-supporters die hun spullen verkopen voor een goed doel; de Roparun. Wie zijn deze Schiedamse weldoeners? Laat het ons weten via redactie.ns@whm.wegener.nl of www. nieuwestadsblad.nl Op deze plaats reageert lezer A. Verheij uit Schiedam op het artikel 'Nota's vol over de fietser' dat in het Nieuwe Stadsblad van 27 april is ver schenen. „Als dagelijks fietser in en door Schiedam ben ik het hartgrondig eens met de heer Van Ervan van de Fiet sersbond. Het is bar en boos gesteld met de fietspaden in Schiedam. Als je weg al niet doorbroken wordt door rij platen, zijn het wel zand en stenen en onlogische verbin dingen die je fietstocht on mogelijk maken. Ik ben zelf woonachtig in Schiedam- Noord en je zou toch den ken dat die wijk nu wel eens een keer af zou zijn. Maar nee hoor, er wordt rustig op los gebouwd en verbouwd, zodat het voor mij iedere dag weer een verrassing is of ik mijn woning in Woud- hoek-Noord kan bereiken. Een week of wat geleden ging de vlag uit bij de automobilisten: ze konden weer doorrijden op de Slimme Watering. De riolering was gerepareerd en ze hoefden niet meer de wijk door, maar wij als fietser hebben nog altijd hin der van dat werk aan het riool. Buiten dat het ronduit lastig is, omdat niemand ons wat vertelt en wij maar moeten afwachten wat wanneer af is, is het ook nog eens gevaarlijk. Als je niet meer zo heel stevig op je zadel zit, dan glijd je zo onderuit op al die platen en over al dat zand. Ik heb in het verleden al eens contact gezocht met de gemeente, omdat bijvoor beeld je fiets parkeren bij winkelcentrum Krona ook al zoiets is waar nooit goed over na is gedacht. Parkeren op een helling, ga dat maar eens doen met een afgeladen fiets. Die valt geheid om! Al lemaal leuke ideeen worden er dus bedacht, net zoals mijnheer Van Erven zegt, maar praktisch zijn die ver zinsels zelden. Helaas voor ons. Toch laat ik mijn fiets er niet voor staan en hoop, mis schien tegen beter weten in, nog altijd op betere tijden." Schiedam Bij het monument in de Plantage wordt woensdag 4 mei de jaarlijkse herden kingsplechtigheid voor alle slachtoffers van oorlogsge weld gehouden vanaf 19.25 uur. Burgemeester Verver houdt een toespraak, waarna er kransen worden gelegd en om 20.00 uur de Last Post wordt geblazen. Om 20.00 uur worden er twee minuten stilte in acht genomen. Daar na volgen het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus en worden de vlaggen in top gehesen. Koninklijk Schie dams Mannenkoor Orpheus zingt het lied van de achttien doden. Voorafgaand aan de plechtigheid wordt om 18.45 uur een herdenkingsdienst gehouden in de Vaste Burg aan de Lange Nieuwstraat 219. Schiedam Omdat de Werkgroep Zie- kenhuisbuurt onlangs haar bezwaar heeft ingetrokken tegen de sloopvergunning van de kelders van het oude ziekenhuis, zullen de sloop werkzaamheden waarschijn lijk deze maand nog worden hervat. Omwonenden heb ben maandag een brief van de gemeente gekregen over de voortgang van de sloop. Het zusterhuis is tot nu toe ongemoeid gelaten omdat hier asbest in zit. De werk groep Ziekenhuisbuurt heeft echter gemerkt dat inbrekers hun slag hebben geslagen in het zusterhuis en de boel hebben vernield. Daarbij is ook asbesthoudend ma teriaal beschadigd. De ge meente heeft nu maatregelen getroffen om de toegang tot het zusterhuis te voorkomen en te waarborgen dat asbest houdend materiaal niet ver der wordt verspreid. De titel alleen al is intri- grerend: wat is er logisch aan een crisis? Met haar boek 'De logica van een crisis' wil schrijfster Syl via I. Saakes een leidraad bieden. De crisis als start van nieuwe inzichten. Bart uan der Linden Schiedam Het is een gemoedelijke zater dag in april. Dan, plotsklaps, is Alphen a/d Rijn voor even wereldnieuws. Een schietpar tij! Mensen zoeken troost bij elkaar. „Ik zag rondom deze crisis precies alles voorbijkomen wat ik in mijn boek beschrijf', vertelt Saakes. „Niet alleen de verslagenheid, de vraag naar het 'waarom' en het verdriet dat het bij mensen opriep, maar ook de verbondenheid die spontaan opkwam." Het gebeurde nota bene op de dag dat haar nieuwe boek verschijnt. Deze gaat over crisissituaties, in het groot en klein. „Tijdens een crisis gebeurt er vaak iets opmerkelijks zo legt ze uit. „Een crisis kan je door elkaar schudden, maar ook kun je opmerken dat er een diepere draagkracht in je zit, van stilte, rust en verbondenheid. Denk aan de stille tochten of de saam horigheid na het drama met Ko ninginnedag in 2009. Datzelfde gebeurt ook bij een individuele crisis, alleen herkennen we het vaak niet." Ze maakt een vergelijking met de psychiatrie. „Die typeert een crisis vooral als een stoor nis die vaak met medicijnen wordt behandeld. Ik zie andere manieren. Soms is er iets voor nodig om de mens naar zichzelf te laten kijken. Om van bovenaf een blik te werpen en te zien dat innerlijke kracht en inzicht wel degelijk in jezelf voorhanden zijn." Sylvia I. Saakes signeert zater dag vanaf 14.00 uur haar boek bij Post Scriptum, Hof van Spa- land. 'fpTA

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 13