Zicht op Zuid-Holland i I PrZUIDH°LLAND iAAAAAAAAAAAAAA Ai Wat is er te doen? I 'Bestuur in Zuid-Holland meest complex en interessantst' Ellen Verkoelen (CDA) stelt zich voor John Struijlaard (50PLUS) stelt zich voor Provincie Zuid-Holland, afdeling Communicatie, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, telefoon: 070 441 66 22, e-mail: zuidholland®pzh.nl Expositie over droge voeten In het Keringhuis Publiekscentrum Water kunt u zien hoe we in ons waterrijke Zuid- wêêêêS Holland droge voeten houden. De expositie is gratis en bestaat uit I een interactieve tentoonstelling met W buiten een waterspeelplaats en een A terras. Kijk op www.keringhuis.nl Themajaar Leve de molens! Rond en in de molens van Zuid-Holland is veel te beleven. De provincie nodigt u uit om mee te doen aan de vele activiteiten die plaats vinden in het themajaar Leve de Molens! Kijk op www.levedemolens.nl Points of view: vier markante molenuitkijk punten in het kader van het provinciale themajaar Leve de Molens! Beluister met uit zicht op de molens bijzondere molenverhalen of spreek ze in. Het concept is van het Kunst- gebouw.- Kijk op www.pointsofview.nl Recreëren in Zuid-Holland Vlak bij huis vind je in Zuid-Holland schitte rende, veelzijdige natuur- en recreatie gebieden. www.recreatiezuidholland.nl 'U zit nu namens de burgers van Zuid-Holland in het bestuur van de dichtstbevolkte en meest veelzijdige provincie van ons land. Waar bestuurlijke vraagstukken het meest complex zijn, maar mede daardoor tegelijkertijd het interessantst. Meer dan ooit gaat het om de kwaliteit van uw optreden. Kwaliteit heeft van doen met kennis van zaken en met overtuigingskracht.' Rectificatie Op de pagina van april is in het diagram over de begroting 2011 een fout geslopen. De provincie geeft geen 41 maar 21 van haar inkomsten uit aan maatschappelijke participatie. Wilt u meer weten over onderwerpen in deze advertentie, kijk op www.zuid-holiand.ni Dat zei Jan Franssen, Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland en voorzitter van Provinciale Staten, direct nadat hij medio maart 55 nieuwe leden van Provinciale Staten had geïnstalleerd. Hij adviseerde de Statenleden van hun eervolle werk te genieten, maar wees direct ook op de belangrijke opgaven en kansen die op hun bordje liggen. Calimerohouding 'Provinciale Staten van Zuid-Holland moeten de komende jaren geen Calimerohouding aan nemen. Gezien de kansen die op de provincie afkomen, is daar ook geen enkele reden voor. Uw grote kans is om op de provinciale kern taken vaker het voortouw te nemen en ervoor te zorgen dat resultaten echt worden geboekt', aldus Franssen. 'Daarbij gaat het om de kern taken ruimte, regionale economie en natuur. De provincie is daarvoor verantwoordelijk. zowel voor visievorming, plannen maken als uitvoering.' Volgens de Commissaris is in de vorige Staten- periode al goed ingespeeld op de keuze voor kerntaken. 'Nu is het tijd voor een omslag of zo u wilt een doorontwikkeling. Het gaat erom te kiezen voor het willen excelleren op kerntaken. Dit betekent meer aandacht voor de fasciner ende rol als ontwikkelende overheid.' Franssen benadrukte dat Provinciale Staten binnenkort al zullen moeten kiezen voor een aantal prioriteiten. Er is de komende periode namelijk minder geld beschikbaar, terwijl de roep om kwaliteit sterker wordt. 'De provincie staat meer dan ooit aan de lat om op regionale schaal partijen bijeen te brengen, energie te verzamelen, focus aan te brengen en slagkracht te bundelen. In het oppakken van die rol ligt een speciale kans in het instrument van de gebiedsontwikkeling. Bij gebiedsontwikkeling Coalitie (VVD, CDA, SP en D6é) durft te kiezen Het nieuwe college van Gedeputeerde Staten heeft 21 april jl. het akkoord op hoofdlijnen 'Zuid-Holland verbindt en geeft ruimte' gepresenteerd. De komende vier jaar gaat bijna 500 miljoen extra naar verkeer en vervoer, groen, regionale economie en jeugdzorg. De coalitie kiest voor kerntaken, afbouw van subsidies, een kleinere organi satie en minder bestuurders <5 ipv 7). Wilt u meer weten? Ga naar onze website en lees het akkoord op hoofdlijnen. is immers sprake van regionale projecten waarin de provinciale kerntaken samenkomen. De regierol van Provinciale Staten gaat daarbij verder dan visies en nota's maken en vereist ontwikkeling van het opdrachtgeverschap, ook in de richting van marktpartijen.' Europa Franssen pleitte ook voor het opstellen van een stevige Europese agenda, omdat 'de Europese politiek in de komende jaren belangrijke besluiten zal nemen op gebieden als regionale economie, groen, milieu, water en duurzame mobiliteit, kortom: op de provinciale kerntaken'. 'Ontwikkelingen op economisch, ruimtelijk en sociaal vlak nemen een enorme vlucht. De samenleving verandert in een mondiale multi culturele samenleving waarin technologische ontwikkelingen allesbepalend worden.' Aan het woord is Ellen Verkoelen, Statenlid voor het CDA. 'Als tegenhanger zal sterke regiovorming in de toekomst steeds belangrijker worden: De pro vincie is de regisseur van de ruimtelijke ordening en bovengemeentelijke vraagstukken. Zij richt zich op grote infrastructurele projecten, voldoende groen, wegen en vaarwegen, fiets paden, goede bedrijventerreinen, regionaal openbaar vervoer en jeugdzorg. Als Statenlid heb ik twee speerpunten voor de komende vier jaar. De provincie betrekken bij de samenleving door samen te werken met inwoners bij ontwikkelingen en veranderingen in de regio. Ik acht de deskundigheid en mondigheid van de inwoners van Zuid-Holland hoog. Ik geloof in samenwerking en participa tie. Ten tweede wil ik een bijdrage leveren aan duurzame regio's. Economische bedrijvigheid en infrastructuur zijn heel goed te combineren met milieu (schone lucht, stilte, zicht) en een open en groene omgeving.' Een goed bereikbare regio 'Concreet voor de regio Rijnmond wil ik mij inzetten voor de bereikbaarheid. Niet met de blik op alleen maar meer wegen, maar ook met meer regionaal openbaar vervoer, meer fiets paden en beter gebruik van de Nieuwe Water weg. Ook wil ik bijdragen aan de uitbreiding van onze economische motoren van de Zuid vleugel: de Mainport Rotterdam en de Green- port Westland/Oostland. Daarbij wel meene mend dat het milieu niet extra wordt vervuild en het voor de mens zo broodnodige open landschap en groen niet verdwijnt.' 'Ouderen zitten al jaren in zwaar weer. Als ze werkloos worden, komen ze niet meer aan de bak. Als ze na een leven lang premie betalen van hun pensioen denken te gaan genieten, blijkt er niet genoeg meer in de pensioenpotten te zitten.' Dit zegt John Struijlaard, Statenlid voor de nieuwe partij 50PLUS die opkomt voor de belangen van ouderen. Welke veranderingen wil de partij? 'Voor de provincie Zuid-Holland heeft 50PLUS een lijst met speerpunten opgesteld. Een wille keurige greep uit deze lijst: Ouderen gaan het meest in koopkracht achteruit, vaak wel 10%. Dat moet afgelopen zijn. Senioren, gehandi capten en studenten kunnen na 09.00 uur 's ochtends gratis gebruik maken van het open baar vervoer (bus, tram eri metro). 50PLUS wil een speciaal senioreQ-, studenten- en gehandi captentarief in de trein, om de koopkracht van deze groepen op peil te houden. De vakantie toeslag voor AOW'ers gaat, wettelijk verplicht net als voor werkenden, naar 8% (is nu 5,5%).' 'De komende jaren moeten de provinciale belastingen worden bevroren en moet er beter worden samengewerkt met partners in de regio. Ook ziet mijn partij niets in geldverslindende prestigeprojecten. Een ander speerpunt van 50PLUS is dat senioren langer thuis kunnen blijven wonen door aangepaste woningbouw. Nieuwbouwwonin gen worden, als het aan 50PLUS ligt, als prefabwoningen gebouwd, waardoor stich- tingskosten lager worden en woningen goed koper en betaalbaarder worden.' '50PLUS gaat werken aan een provincie waarin ook onze kinderen en kleinkinderen nog kunnen zeggen: 'Er gaat niets boven Zuid-Holland'.'

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 35