Operadiva Pia Douwes Topfestival aan de Krabbeplas Jan Heijstek Koop via onze webwinkel deze 3-delige leerzame boekenset Jandino Asporaat in Schiedam Agenda Binnenkort in Theater aan de Schie qeërronbetaalbaar, feest hoefttezijn! BoekTriïFuwtfeestiVOor 2012 en ontvanqlëenlGRATIS cursus sti j I d a n se n ^4, lessen )^oo r, 2 personen! Joubertstraat 27 Vlaardingen 1010-43570511 WWW.GAST.NL Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 4 mei 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 36 Non-fictie www.deweekkrant.nl/webwinkel Schiedam De Rotterdamse, Antilli aanse cabaretier Jandino As poraat is vrijdag 6 mei, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Tijdens zijn nieuwste voor stelling 'Laat ze maar ko men' daagt hij iedereen en alles uit, vooral zichzelf. Deze creatieve duizendpoot kent geen grenzen, hij is co lumnist voor de Volkskrant, schrijft voor het programma Raymann is laat, is lid van de Comedy Train. Jandino maakt scherpe ener gieke grappen, mooie verha len, eigenzinnige personages en prachtige liedjes. Zin in een avondje uit? Kijk in onze agenda en die van het Theater aan de Schie en ontdek wat cultureel Schiedam allemaal te bieden heeft. Reserveren maar! www.nieuwestadsblad.nl Schiedam De grootste operadiva aller tijden is ongetwijfeld Maria Callas. Niemand minder dan musicalvedette Pia Douwes is zaterdag 14 mei in het Theater aan de Schie te zien als deze operadiva in de toneelvoorstel ling Master class. Voorafgaand aan de voorstelling vindt er een gratis interactieve inleiding plaats. In dit wereldberoemde toneel stuk van Terrence McNally is het publiek aanwezig bij een master class van de operale gende Maria Callas. Hoewel Callas probeert les te geven aan jonge operatalenten, komt ze toch vooral zichzelf, haar verleden en haar frustra ties tegen. De rol van de illustere Callas zal worden gespeeld door niemand minder dan internationale mu sicalster Pia Douwes, in een re gie van internationaal befaamd opera- en musicalregisseur Frank van Laecke. Inleiding Voorafgaand aan de voorstelling is het mogelijk om een interac tieve inleiding bij te Wonen. Deze inleiding wordt gegeven door Carla Regina en is een combinatie van luisteren en doen, theorie en praktijk, edu catie en entertainment. Zo wordt er meer uitleg gegeven over bijvoorbeeld opera en wor den er stemoefeningen gedaan. De workshop begint om 19.00 uur, ook gewoon in het Theater aan het Stadserf. Toegang is gratis, maar er dient wel gereserveerd te worden. Reserveren kan via de site van het theater: www.theateraandeschie.nl Za 7 mei BZN Tribute Band Deze tributeband, met onder andere BZN-drummer Jack Veerman, levert een comple te muzikale BZN-belevenis op topniveau. Een concert bomvol gouden BZN num mers. Wo 18 mei Scapino Ballet Rotterdam In de dansvoorstelling Songs for Drella laten choreografen Marco Goecke en Ed Wub- be zich, in een gezamenlijke voorstelling, inspireren door drie iconen uit de popcul tuur: Andy Warhol, Lou Reed en John Cale. Do 19 mei Laatste kaarten Guzman De laatste kaarten zijn be schikbaar voor de voorstel ling Oorverdovend van Javier Guzman. Een voorstelling over een maatschappij op drift, komt Javier met oplos singen? MERCEDES VOLVO Cvokvo) CLASSICS xEy Volvo stationcars Aankoop advies taxatie Mercedes bestelwagens Onderhoud - service restauratie Accu bandenservice Tevens gebruikte onderdelen Soendalaan 30 3131 LVVIaardingen Tel. 010- 4600282 Mobiel 06 - 20040431 www.janheijstek.nl Kwaliteit gespecialiseerd - mercedes vans volvo classic r- mm «L 9m j stii dansen M4 lessen) voor 2 oersonen ♦kijk voor de voorwaarden op www.gast.nl Deze aktie is geldig t/m 30-8-2011 Dance- PartyPlace Irma en Alex De gezelligste Het Vlaardingen Festival plaats vindt op 28 mei voor de derde keer plaats. De editie van 2011 is de grootste tot nu toe en kent zes podia met een grote ver scheidenheid aan artiesten. Van Velzen, Van Dik Hout, Lucien Foort, Funkerman, Quintino, Roog, Gizmo, DJ Rob MC Joe, Ruthless en tientallen anderen. Door de redactie Vlaardingen Het festival is groter dan ooit met meer dan zestig artiesten op zes podia. Een festival om van te watertanden. Nog maar een paar jaar oud en het zet nu al een trend voor Vlaardingen en omgeving. Maar er is niet enkel muziek. Zo zijn er ook straatartiesten, een festivalkap per, eet- en drinktentjes en nog veel meer. Nooit was er een fes tival waarop zoveel stijlen verte genwoordigd zijn. Van pop tot house en van Nederlandstalig tot dance. Grote publiekstrek kers zijn uiteraard Van Velzen en Van Dik Hout maar ook de andere artiesten die er optreden zijn van hoog niveau. Topar tiesten op een toplocatie, mid denin het Vlaardingse groen. Organisator Werner Nobel ver telt enthousiast: "Sinds de start van het festival is het doel een kwalitatief goed festival neer te zetten waar voor iedereen wat leuks te vinden is. Dat is gelukt op de prachtige, groene locatie aan de Krabbeplas, nabij snel weg A20, in Vlaardingen. We hebben daar alle ruimte om te groeien naar een festival van landelijke allure. En dat gaat ons dit jaar al lukken. We kregen landelijke aandacht in het Veronica Magazine. De kaartverkoop gaat harder dan ooit, grote merken willen het festival sponsoren en ons ter rein is dit jaar alweer 1,5 keer groter dan in 2010. Er is dit jaar zelfs een festival-anthem gemaakt door twee DJ's die bij ons optreden. Half mei wordt 'Another Day (official Vlaardin gen Festival theme)' wereldwijd uitgebracht. In een tijd waarin veel festival moeite hebben om te overleven, zitten wij juist in een groeifase. We denken dat dit komt door de combinatie van artiesten, sfeer en het opzetten van samenwerkingsverbanden. De reacties na de eerste twee edities waren zeer lovend. De bezoekers hadden een topdag. Met onze maximale inzet en het enthousiaste van de bezoekers gaan we ervoor dat minimaal te evenaren op 28 mei." Vlaardingen gaat los op 28 mei tijdens het leukste festival van de regio, Het Vlaardingen Fes tival. Voor meer informatie kijk op: www.hetvlaardingenfestival.nl Het Vlaardingen Festival wordt dit jaar groter dan ooit. FOTO: PR Pia Douwes zet een voortreffelijke Callas neer in Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 36