H li Hl Is h Sonny Boy uur Il Sarah van der Pols vertelt BURO Expositie 'Puur en Stil' in Pand Paulus Landelijke week van de Amateurkunst Boijmans pakt groots uit voor de kleintjes Duizendpoot at work s[p In het nieuws Kijk op de site naar de leuke video van deze dag Uitgaan Routerecord Meimaand Fietsmaand Skate mee langs de brandgrens De film Sonny Boy gaat over de uit Suriname afkomstige Waldemar Nods die in de twintiger jaren in Nederland gaat studeren. Op zoek naar een pension ontmoet hij de oudere Rika van der Lans en ze worden verliefd. De tegenstellingen zouden bijna niet groter kunnen zijn. Filmhuis, Wennekerpand, do, vr en za 20.30 uur, Vijgensteeg 2. Dé Agenda Altijd actueel: de weekkrant.nl www.deweekkrant.nl ROTTERDAMS Een avondje cabaret, een diepzin nige voorstelling of toch liever een muzikale belevenis? Alle uitgaanstips in Rotterdam vind je bij het Rotterdams Uitburo. www.fotterdamsuitburo.nl Margriet Essink en Tom Mosman. FOTO:P Schiedam Wie herinnert zich nog het aangename geluid van een ouderwetse grasmaaier, het geritsel van een bladhark of het geklik van een heggenschaar? Onder het mom van gemak en tijdsbesparing wordt tegen woordig veel gemechaniseerd. Aan de stiltekaart van Ne derland kan binnenkort een extra plek worden toegevoegd: Schiedam. Gedurende vier weken geven Margriet Essink en Tom Mosman van Duotuin in Pand Paulus een antwoord op de moderne herriemaat- schappij met hun installatie Puur en Stil. De installatie wordt aangevuld met ver stilde beelden en tekenin gen van Mia van der Burg. Puur en Stil; van 1 tot en met 22 mei in Pand Paulus. I ïmuiu.stichtingfeunst- uierfet.nl Schiedam In Schiedam gaat 14 mei de WAK, de Week van de Ama teurkunst, van start. Tijdens de WAK, die duurt tot en met 21 mei, kan de bezoeker in zo'n zestig gemeenten door heel Nederland optredens en exposities bezoeken, meedoen aan open repetities, workshops volgen of zich gewoon laten verrassen door één van de vele activiteiten. In Schiedam, met name in het Wennekerpand, vinden verschillende activi teiten plaatsen. Maar liefst 8 miljoen Ne derlanders doen aan actieve kunstbeoefening. De WAK is een evenement voor en door deze miljoenen gepas sioneerde amateurkunste- I Meer informatie over de "WAK is te uinden op de web site: www.waknederland.nl en www.wennekerpand.nl. Schiedam Mei zit weer in de maand en dat betekent: fietsen tijdens Meimaand Fiets maand! Tijdens de zesde editie van het grootste fiets- evenement van Nederland kunnen fietsers kiezen uit ruim 500 routes. Een record in het bestaan van het evenement. In heel Nederland kan in de meimaand gefietst worden: van korte routes voor als de (klein) kinderen meegaan, stevige toertochten voor de doorgewinterde fietser en veel bijzondere ritten langs bezienswaardigheden. De Meimaand Fietsmaand routezoeker helpt fietsers om in de ruirri 500 routes het fietsuitje te vinden dat bij hen past. Kijk hiervoor op: tuunv. lekkerweg.nl/fietsmaand. Rotterdam Nadat de 'grote-mensen-ope- ning' van de nieuwe tentoon stelling 'De Collectie Verrijkt' voorbij is, pakt Museum Boijmans Van Beuningen op zaterdag 14 mei groots uit voor de jonge kunstliefhebbers. Sa men met vriendjes en familie kunnen de kinderen exclusief de nieuwe activiteiten konien bewonderen en uitproberen. Zo kunnen ze op pad gaan met de kersverse kindermu seumreisgids, de muzikale multimediatour of zich laten verrassen tijdens de theatrale rondleiding door het museum die in samenwerking met het Ro Theater ontwikkeld is. Om deze speciale kinderopening nog leuker'éh spannender te maken, organiseert Museum Boijmans Van Beuningen een wedstrijd voor de kinderen. Door te laten weten welk kunstwerk zij het mooist vin den en waarom dit kunstwerk hun favoriet is, maken zij kans op een superprijs: een nachtje slapen in het museum of een muurschildering in eigen huis, gemaakt door een echte kunstenaar. www.boijmans.nl "V*:,. Ï*ï:4&- Rotterdam De Stichting Herdenking 14 mei 1940 wil de herden king tijdens 14 mei onder de aandacht brengen van jong en oud door een skate- tocht en wandeltocht langs de Brandgrens te houden. Zowel de skatetocht als de wandeltocht start en eindigt op Plein 1940 bij het beeld 'De verwoeste stad' van Zadkine. Na deelname ontvang je daar een button met het icoon van de Brandgrens (een collectors item door de beperkte oplage) Deelnemen kan vanaf 12 jaar en vooraf aanmelden is verplicht via brandgrens- route@gmail.com Amae 15 is één van de tekenin gen die momenteel te zien is in het Stedelijk Museum Schiedam. Sarah van der Pols vertelt: 'Amae is Japans voor een emotie die zoveel betekent als prettige afhankelijkheid: een totale overgave van verant woordelijkheid. Het kunstwerk toont een personage tussen waken en slapen, met volledige overgave aan de leegte van het moment. In zijn borst stroomt de energie. Zijn zilverachtige schaduw is klaar om een eigen leven te gaan leiden. In mijn atelier in Schiedam werk ik met levende modellen. Het begint met een paar schetsen, dan volgt de anatomische uitwerking en het proces van roet en bladzilver. All About Drawing geeft een magnifiek overzicht van de diversiteit in Amae 15. Roet en bladzilver op papier. de Nederlandse tekenkunst van de afgelopen 50 jaar. Wat mij opvalt is hoe ver de tekenaars gaan: de diepgang in concept en uitwerking. Ik ben er trots op om mijn werk F0T0:PR te kunnen laten zien in dit prachtige geheel!' Meer informatie over Meet en Greets op touw. stedelijkmuseumschiedam.nl 'OverproductieP en multi disciplinair kunstenaar Ron Weijers exposeert tot en met 6 juli in de vestigingen Stadserf en Noord van Bibliotheek Wa terweg. Tijdens de openings tijden van deze bibliotheekves tigingen is zijn werk gratis te zien. Kunstzinnig duizendpoot Weijers is niet alleen schilder en fotograaf, maar ook musi cus en grafisch vormgever. Werk van Weijers dat in de bieb hangt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 37