195165 HR15 Bewegen voor voor hele gezin 65 175/65TR14 55 195 65HR15 99) 205 55VR16 Jlr Sporten voor colonoscopie OOK DEALER VAN: (onlinenlalS Wielrennen 3 MèVikijvg Fietsen en wandelen voor iedereen Badminton voor scholieren 185 65 TR14 175 70 TR13 175 70 TR14 175 65 TR14 185 65 TR15 195 60 HR15 m 195 65 HR15 175/65TR14 195 65 HR15 20555VR16 195/ 65HR15 jIUIDUESTUriE C?> BïïJisrr,OF fire$tone woensdag 4 mei 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 43' Het wielerseizoen is weer begon nen, de coureurs zijn er klaar voor om voor de eerste plaats te gaan. Lees alles over de wedstrij den in Schiedam en omgeving www.nieuwestadsblad.nl ■Landsail UNIRDYAL MONTEREN/BALANCEREN p/wiel fc"* VLAARDINGEN HELLEVOETS ROTTERDAM ROTTERDAM Op zaterdag 4 juni staat er een nieuw sportevene ment voor de regio op het programma. Onder de titel Waterweg Beweegt kun nen Vlaardingers en Schie dammers met het hele gezin meedoen aan hardlo pen, fietsen en wandelen. Peter Spek Het beweegevenement, dat gehouden wordt rond het Vlietland Ziekenhuis en de Margriethal, is een vervolg op de succesvolle eerste Vlietlandloop van vorig jaar, die rond de driehonderd deelnemers trok en gelijk tijdig ook de opening bete kende van de nieuwe borst- kliniek van het regionale ziekenhuis. De organisatoren, het Vlietland Ziekenhuis, atletiekvereniging Fortuna en de sportafdelingen van de gemeente Schiedam en Vlaardingen vonden in Facili- com een nieuwe partner voor dit sportevenement, dat meteen werd uitgebreid met de fietsen en wandelen. Het doel van Waterweg Beweegt Parcours voor de lopers is uitgezet in Midden-Delfland is om inwoners van Vlaardingen en Schiedam een gezellige en laagdrempelige sportieve mid dag met het hele gezin aan te bieden. Evenals de medewerkers van de deelnemende partners. Het evenement is bedoeld voor deelnemers in alle leeftijdscate gorieën. De Margriethal fungeert als startpunt voor het hardlopen en fietsen en het Vlietland Zie kenhuis voor het wandelen. Op het programma van Waterweg Beweegt staan bij de tweede Vlietlandloop de afstanden van 1, 3, 5 en 10 kilometer op het programma. Bij het fietsen kan een keuze gemaakt worden tus sen de 20 en 40 kilometer en bij het wandelen tiissen de 5 en 10 kilometer. Het parcours voor de lopers wordt uitgezet in en rond Midden Delfland, terwijl de fietsers historische objecten aandoen in Vlaardingen. De wandelaars op de 5 kilome ter lopen door het poldergebied aan de rand van Schiedam en de 10 kilometer gaat door de Vlaardingse Broekpolder. De deelnemers ontvangen na afloop van het evenement nog een leuke herinnering. Regio Aan het sportevenement Wa terweg Beweegt is ook een goed doel verbonden. Vorig jaar, tijdens de eerste Vliet landloop, stond de opening van de nieuwe Borstkliniek van het Vlietland Ziekenhuis centraal. De opbrengst van dit jaar komt ten goede aan de virtuele colonoscopie van de afdeling Radiologie van het Vlietland Ziekenhuis. Dit is een patiëntvriendelijke onderzoeksmethode waarbij de dikke darm door middel van scantechnieken driedi mensionaal in beeld gebracht wordt. Het programma op 4 juni begint om 11.00 uur met de start van de 1 en 3 kilometer hardlopen. De De prijzen op de eerste Vlietlandloop werden vorig jaar uitge reikt door bokser Noucka Fontijn. deelnemers aan de 5 en 10 kilo meter vertrekken om 11.30 uur. De fietsers, die kunnen deelne men aan de afstanden 20 en 40 kilometer en de wandelaars, die eën keuze kunnen maken tus sen 5 en 10 Kilometer kunnen vanaf 12.45 uur vertrekken. Bovenberg krijgt kans Vlaardingen De Vlaardingse handbal ster Roxannne Bovenberg is door bondscoach Henk Groener van het nationale handbalteam opgeroepen voor een trainingsstage als voorbereiding op de play-off wedstrijden voor het We reldkampioenschap tegen Turkije. De Vlaardingse is door deze uitverkiezing weer helemaal terug aan de top van het nationale hand bal. De speelster van Kiddy World SEW moest eerder haar plaats afstaan in het nationale team doot een hardnekkige blessure, maar de prestaties van de afgelo pen maanden waren voor de bondscoach aanleiding haar weer een kans te geven. Vlaardingen Het werk van de Vlaar dingse combinatiefunc tionarissen in de sport sector krijgt steeds meer gestalte. De opzet van de werkzaamheden van de combinatiefunctionaris sen is om een samenwer king te stimuleren tussen bijvoorbeeld een basis school en een sportver eniging. Menno Douma zorgde onlangs voor een project waarbij leerlingen van de Stichting Kinder opvang Vlaardingen en de basisschool 't Palet en de badmintonvereni ging De Vijfsluizen, een drietal badmintonlessen kregen aangeboden ih de sporthal Polderpoort. 'De leerlingen van de Stich ting Kinderopvang Vlaardin gen en van 't Palet Centrum en Holy kregen training van twee gediplomeerde trainers van de badmintonvereni ging De Vijfsluizen, die ook het materiaal beschikbaar stelde', zegt Menno Douma tevreden. Het resultaat was dat tijdens die activiteiten gemiddeld zo'n dertig leerlingen per keer hebben deelgenomen. 'Door deze samenwerking ben ik in staat een grote groep leerlingen te bereiken en die kennis te laten maken met'de diverse sporten.'

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 43