ff iSoEasy®nr. 1 in isolatie Rustig en voordelig m Weer of geen weer Piet Paulusma houdt ons op de hoogte Henk Spaan Het wonder van Parkinson Klik&Win Canvas Holidays 30% kans op een bloemetje Door Piet Voordes HET BLIJFT MAAR LIGGEN TOT HET ZICHZELF OPLOST... EIGENWIJZE M19T lil PIET PAULUSMA COMIC® LUI IN DE OCHTEND JE BLIJFT MAAR HANSEN JE WIL NIET OP-TREKKEN EN MAAR &RIJS BLIJVEN KIJKENDOE NIET ZO HARDNEKKIG!.' Piet Paulusma www.deweekkrant.ril woensdag 4 mei 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 47 Column FOTO PETER ELENBAAS Paus Johannes Paules II is in 2005 overleden aan de ziekte van Parkinson. Andere wereldleiders die aan de kwaal leden of lijden zijn Arafat, Mao, Hitler en Fidel Castro. Van bovengenoemde patiënten is het de eerstgenoemde in het rijtje die op zondag 1 mei 'zalig' is verklaard door zijn op volger. Heiligheid wordt verwacht. Tijdens zijn begrafenis scandeerden tienduizenden aanwezigen al: "Santo subito!" Oftewel: heiligheid nu. Wat het precies is om zalig te zijn weten we niet. Maar het moet ontzettend lekker aanvoelen anders was er niet zo'n vraag naar. Je moet er wel iets voor doen: om de staat van za ligheid te bereiken, moet de zalige in spe minstens één wonder hebben verricht. Aan paus Johannes Paulus II, ook wel Popie Jopie genoemd, wordt het wonder toegeschreven de toen 44 jarige Franse non Marie Simon-Pierre te hebben genezen van de ziekte van Parkinson. Ervaringsdeskundige Johannes Paulus II zou de prestatie hebben geleverd vanuit het hiernamaals, een wonder op zich. Dat is niet van belang ontbloot want voor een heilig verklaring, de volgende stap, is meer dan één wonder nodig. Zuster Simon-Pierre leed sinds 2001 aan de ziekte van Par- kinson. Op zekere nacht, na een gebed gericht aan de dode paus, stopte haar hand ineens met bibberen. De trilfunctie was weg, haar schrift weer leesbaar. Tijdens de jaren ervoor was het van kwaad tot erger gegaan: ze kon niei meer autorijden, lopen ging moeilijk, haar linkerarm hing slap omlaag en ze kon haar eigen schrift niet lezen. Als de lijdende paus op de televisie was zapte ze weg. "Aan hem zag ik hoe het met mij zou eindigen: in een rolstoel", zei ze tij dens een persconferentie. Haar genezing kon ze niet in woorden vatten: zo groot, zoiets onzegbaar, een, eenwonder was het. De dokters stonden er versteld van, een voorwaarde zoals beschreven in het Vaticaanse protocol van zaligverklaring: de genezing moet plotseling en permanent zijn en dokters moeten versteld staan. Namens de Nederlandse regering was de voormalige voorzitter van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid Piet Hein Donner aanwezig om de zaligverklaring gade te slaan. i Altijd actueel: de weekkrant.nl Wist u dat de grootste hoeveelheid warmte in huis door het dak verdwijnt? De meeste besparingswinst is dus te behalen door uw zolder van hoogwaardige isolatie te voorzien. Het isoleren van uw zolder is een investering in de toekomst. Als u uw zolder isoleert met iSoEasy®, voldoet de isolatiewaarde direct aan het huidige bouw besluit, dat het uitgangspunt is voor nieuwbouwwoningen (Rc= 2,5 (m2K)/W). En iSoEasy® levert de hoogste isolatiewaarde van alle ver gelijkbare isolatiesystemen. Het zolder- isolatiesysteem met de hoogste isolatiewaarde De beste investering Het laten isoleren van uw zolder op de traditionele manier kost i\ snel enkele duizenden eu ro's meer dan zelf isoleren met iSoEasy®. Dus die kosten heeft u al snel bespaard. Het isoleren aan de binnenzijde van een on verwarmde zolder bespaart ge middeld zo'n 430,- en bij een verwarmde zolder maar liefst 530,- per jaar op de gasreke- ning (zie www.milieucentraal. nl). Met de jaarlijks toenemen de energieprijzen verdient u uw investering in een relatief korte tijd terug. Snelste systeem Isoleren met iSoEasy® is zo makkelijk. In slechts vier stap pen bevestigt u zowel de isolatie als de afwerking. Zo eenvoudig Isoleren met iSoEasy bespaart je geld, tijd en ruimte. en snel was isoleren nog nooit! U hoeft niet meer te stuken of te schilderen, zoals bij de traditio nele manier van isoleren. In een handomdraai verandert u uw zolder in een lichte en comfor tabele leefruimte. Dit bespaart u heel veel tijd, ook vergeleken met andere isolatiesystemen. Dunste isolatieplaat Het isoleren met iSoEasy® le vert een hogere isolatiewaarde op dan isoleren met traditionele isolatiematerialen van dezelfde dikte. iSoEasy® biedt u daar naast nog de dunste isolatieplaat vergeleken met andere isolatie systemen. Met minimaal ruimteverlies tussen de balken waardeert u uw zolder dan ook op tot een ruimte die aan de huidige isola tie-eisen voldoet. Verder is het ook nog eens vrij van vezels en jeukt dus niet. Alles in één pakket iSoEasy® is een HR-isolatie- plaat, voorzien van een alu meerlagenfolie met een stoot vaste witte zichtzijde, bestemd voor het thermisch isoleren aan de binnenzijde van een ongeïso leerd hellend dak. Profielen, schroeven en zwei band worden meegeleverd voor een complete afwerking van uw zolder. En de materiaalkosten zijn nagenoeg gelijk aan de tra ditionele manier van isoleren. Zo makkelijk kunt u er warm pjes bij zitten! tumtu.isoeasy.nl Win 2 toegangskaarten voor Australia Fair 2011! Lezersactie ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Mei, juni en september bij Canvas Holidays: heerlijk weer, geen topdrukte en veel voordeel! Le zers van dé Weekkrant krijgen in die periode 50 procent korting. Genieten van de vrijheid van kamperen, maar wel van alle gemakken voorzien. Bij Can vas Holidays staat uw luxe stacaravan, bungalowtent of chalet al compleet ingericht voor u klaar op 'de beste campings in Europa. De campings bieden de vakan tieganger volop faciliteiten, maar ze zijn ook een ideale uitvalsbasis om de omgeving te ontdekken. Speciaal voor de lezers van dé Weekkrant van Wegener heeft Canvas Holidays een uniek aanbod: 50% korting op een vakantie in mei, juni en september. Dit zijn ideale vakantiemaanden voor wie het hoogseizoen kan ver mijden: heerlijk weer en lekker rustig. Zonliefhebbers boeken een heerlijke zomervakantie in Zuid-Frankrijk, Spanje of Italië. Houdt u meer van een mooie natuur dan zijn het binnenland van Frankrijk, Duitsland of Zwitserland ideaal. Luxe kamperen bij Canvas Holidays: Nu 50% korting Maar ook als u er een lang weekend tussenuit wilt, kunt u bij Canvas Holidays terecht. Bijvoorbeeld op onze campings vlak bij Parijs, of nog dichterbij op camping Duinrell. Reserveren of informatie? Bel nu met Canvas Holidays, tel. 0900-8824 0,20 p.min) en boek met extra voordeel. Vermeld bij telefonische boe kingen code: 114WEG. Of boek online via www.canvasholidays. nl/wegener I Voorwaarden: Geldig voor boekingen gemaakt vóór 31 mei 2011. Geldig voor verblijven met aankomst in de periode voor 30 juni of na 2 september 2011 Kijk voor alle deelnemende campings op www.canvasholidays.nl/wegener Alleen geldig voor nieuwe boekingen Op basis van beschikbaarheid Op basis van eigen vervoer Korting gaat over de basisprijs van uw vakantie De korting wordt verwerkt bij telefonische door vermelding van boekingcode 114WEG Of op de website door te boeken via de pagina www.canvasholidays.nl/wegener Eén op de vijf mensen ver geet deze speciale dag wel eens, maar tweederde geeft toch wel aan er veel waarde aan te hechten: Moederdag. Aanstaande zondag is het weer zo ver. Dan worden zeker 23% van de moeders verwend met een öhtbijt op bed, kruimels inbegrepen. En bijna één op de drie moe ders krijgen een bloemetje. Het leukste is misschien nog wel dat 30% van de mannen zegt deze dag te verkiezen boven Vaderdag. Dit blijkt uit onderzoek van Greetz.nl onder 510 Nederlanders. In Engeland is onlangs een uitgebreider onderzoek ge daan naar het gezinsleven. Daarbij zijn 40.000 Britse gezinnen,met kinderen tus sen 10 en 15 jaar oud onder vraagd. De uitkomst wordt pas volledig bekendgemaakt op Moederdag, maar een tipje van de sluier kan wel: kinderen zijn het gelukkigst als hun moeders dat ook zijn. Als mama ongelukkig is, dan is er maar 55% kans op een tevreden kind.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 47