Een kans als je er echt uitspringt ontdekschiedam, Kijk op de site voor de leuke video van de dag Actueel [ÏMOyÏÏlE Za. 14 mei 2011 10.00 - 16.00 uur Nationale Molendag in Schiedam Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 11 mei 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 19 In het nieuws Weer een vertrek bij de gemeente: dit keer directeur Michel van de Groenendaal die 1 augustus Schie dam verlaat. De 47-jarige directeur begon zijn loopbaan als teamleider. www.nieuwestadsblad.nl gemeente Schiedam www.deweekkrant.nl Eens in de twee jaar wordt de prestigieuze Bob Verbiest Cul tuurprijs (ook wel Waterweg Cultuurprijs) uitgereikt. In november van dit jaar is het weer zo ver. Tot 1 juni kunnen kunstenaars, projecten en kunstwerken worden voorge dragen om mee te strijden voor de prijs van 25.000 euro. Jos Hemme Schiedam Ben van der Velde was één van de initiatiefnemers van de wed strijd. Vol enthousiasme vertelt het bestuurslid van de Stichting Waterweg Cultuurprijs over dit mooie initiatief. Van der Velde: „Ik was destijds wethouder van cultuur hier in Vlaardingen en het leek mij geweldig om een nieuwe prijs in het leven te roe pen. Het is uitgegroeid tot een regionale prijs in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. De drie steden betalen de helft van de prijs en we zijn erg blij met het Fonds Schiedam Vlaardin gen e.o. die de andere helft be taalt. De voordrachten druppe len nu binnen, maar: hoe meer, hoe beter!" Voor de cultuurprijs komen kunstenaars uit de regio Nieu we Waterweg Noord in aan merking, maar ook mensen die woonachtig zijn buiten de regio maken een kans. Dan moet het project wat uitge- De prijs is een van de grootste in Nederland qua prijzengeld voerd is wel betrekking hebben op deze regio. Het moet gaan om een project gemaakt in de periode oktober 2009 tot mei 2011. De prijs wordt uitgereikt aan een opvallende artistieke prestatie die het normale werk van de kunstenaar overstijgt. Van der Velde: „Je komt dus niet zo maar in aanmerking. Dat kan ook niet als het gaat om zo'n grote prijs. Het leeft enorm, bij de vorige editie wa ren er 30 voordrachten. De prijs is enorm breed, dat maakt het zo ongelooflijk mooi. De win naar moet echt boven zichzelf en de anderen uitstijgen. Kun stenaars kunnen zichzelf niet voordragen, ook dat verhoogt het niveau." Het bestuur zal na 1 juni alle voordrachten bekijken en dan doorsturen naar de jury. Het is niet alleen een brede prijs, ook de jury is divers samengesteld. De jury bestaat uit kunstenaars als Esther Didden, Martijn Boelhouwers, Sanneke van Hassel en Ranti Tjan. In de zomerperiode zullen ze overal een kritisch en serieus bezoek afleggen om tot een goed oordeel te komen. De prijs is één van de grootste in Nederland qua prijzengeld. Toch heeft de prijs geen lande lijke bekendheid. Van der Velde: 'Het is dit jaar de vierde keer dat we hem uitreiken. In onze regio kennen de meeste mensen het wel, maar landelijk niet. Ik vind dat het tijd wordt dat we meer landelijke aandacht krijgen, dat verdient deze prijs absoluut." Meer info? www.bobverbiestcultuurprijs.nl Historie van een prijs De prijs wordt in november voor de 4e maal uitgereikt. Eerdere winnaars zijn: 2005: 2 winnaars, Internationale Orgelweek Vlaardingen en het Nationaal Sleepvaart Museum uit Maassluis, 2007: De sectie Stadsarchief en Archeologie van de ge meente Vlaardingen, 2009: Stichting 'T Huis te Poort in Schiedam. Ben van der Velde: „De voordrachten druppelen binnen, maar: hoe meer hoe beter." FOTO:WM Extra openstelling Molen De Kameel heeft op zondag 15 mei tussen 12.00-17.00 uur een speciale openstelling voor alle Schiedammers die er tijdens molendag niet in konden. Schiedamse molens stichting gemeenschapsfonds schiedam BEKLIM DE REUZEN VAN SCHIEDAM FEESTELIJKE OPENING VAN MOLEN DE KAMEEL Programma 10.00 uur Molens open voor publiek 11,00 uur Rondgang van de Rijnmondband langs de molens, eindigend bij molen De Kameel. 12.15 uur Molens sluiten tijdelijk voor opening molen De Kameel. 12.30 uur Grootsé opening van molen De Kameel met een acrobatische act van Flying Artwork. 13.30 uur Molen De Kameel open voor publiek en doorlopend programma bij molen De Kameel met optredens van o.a.: Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus Apollo Toneel bigband Barend Hoek Collective Het Molentheater 13.30 uur Alle molens zijn weer open 16.00 uur Einde De hele dag: Alle molens open (De Kameel pas na opening; De Noord is niet te beklimmen) Steek je handen uit de mouwen bij de molens en verdien het originele certificaat voor Schiedams molenknecht 2011. Knutselen met KomKids bij museummolen De Nieuwe Palmboom. Een molen als luchtkussen of een luchtkussen als molen. Pannenkoekenterras bij molen De Walvisch met live Griekse volksmuziek. Rondlopende kamelen wachten op een ritje. n

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 19