Rondom Boshoek De beste slijterij van Nederland! jzméM i- I Giro D'ltalia Niets missen Via dé Weekkrant site zit je altijd boven op het nieuws Column Thuiszitters weer aan het werk Open repetitie Praktijkschool Rommelmarkt Bijdorp bingo Drankgedichten Onze Italiaanse toppers! Hele liter! Klik ook op dircklll.nl Jtvtm i* fcNIVER Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 11 mei 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 22 www.deweekkrant.nl Morgen in het Nieuwe Stadsblad weer een Peperklipcolumn. U weet wel? Of niet? Benieuwd? Dan heeft u in ieder geval genoeg re den om onze site te bezoeken. www.nieuwestadsblad.nl Schiedam (vervolg van voorpagina) Schiedam stevent af op een miljoenentekort op de uit keringen. Er wordt namelijk veel te veel geld uitgegeven aan uitkeringen en er zijn - dus- veel te weinig mensen aan het werk. Rotterdam heeft veel mensen aan het werk gekregen door een zogenaamde 5%-regeling. Ruim 500 langdurig werke lozen werden aan het werk geholpen doordat bedrijven vijf procent van het totaalbe drag voor grootschalig werk, als wegenaanleg of groen onderhoud, aan lonen voor thuiszitters moesten gebrui ken. Schiedam wil die rege ling nu ook in gaan voeren. In Vlaardingen zijn ze echter minder enthousiast. Vooral omdat de subsidieregeling gebruiksvriendelijker moet en bekendheid ontbeert bij het bedrijfsleven. Ook leert de Vlaardingse ervaring dat de tegenvallende economie maakt dat bedrijven terug houdend zijn met het aan nemen van mensen. Natuurcentrum De Boshoek blijft volop in beweging. Zondag 22 mei wordt er weer een themadag georganiseerd: 'De Boshoek en Omgeving'. Van de redactie Schiedam Want er gebeurt van alles rond om De Boshoek. Wout van der Schalie, van oudsher verbonden aan het natuurcentrum en on langs nog geridderd, is in zijn nopjes met alle ontwikkelingen. „Nu zijn er natuurlijk weer al lerlei ontwikkelingen rond de dorpspomp die ze terug willen brengen in Kethel, dat juichen wij natuurlijk toe." En dat is lo gisch, want als de dorpspomp er straks dankzij de inspannin gen van de Stichting Verspeek- pomp komt, wordt Kethel nog nadrukkelijker de Poort van Midden Delfland, iets waar het natuurcentrum zich al jaren hard voor maakt. „Dan kun je hier door het natuurgebied Midden-Delfland fietsen en in Kethel even uitrusten, je han den wassen en iets uit de pomp Vorige edities waren altijd zeer succesvol en góed bezocht. FOTO: PR drinken", vertelde Peter Staal van de Stichting Verspeekpomp laatst nog. Zondag 22 mei is er dus weer genoeg te doen rondom De Boshoek en wordt er alvast een voorschot genomen op dat toekomstideaal. Omdat het ac cent ligt op 'ontdek je directe omgeving' zijn er onder andere wandel- en fietstochten uitgezet met verschillende afstanden, worden er lezingen gegeven over de historie van het Mid- den-Delflandgebied en de na tuur in dat gebied en kunnen kinderen in het centrum allerlei creatieve dingen doen. Rondom de Harreweg (grenzend aan het terrein van De Boshoek) is een expositie van beeldende kunst onder de naam Beeldenroute 'Buiten Beeld' en wie het lekker rustig aan wil doen kan gewoon struinen over de streekproduc- tenmarkt. De themadag is van 11.00 tot 16.00 uur. Schiedam Het koor van de Grote Kerk, 'Vocalis St. Jan' houdt maandag 16 mei een open repetitie in het nieuwe Wennekerpand. Een mooie gelegenheid om eens te ont dekken, wat zo'n repetitie nou precies inhoudt. Schiedam Minister Marja van Bijster- veld van Onderwijs opent donderdag 12 mei een eigen restaurant en cateringge deelte op praktijkschool De Wegwijzer. Het gebouw staat naast de school en krijgt de naam NXTdoor. Voor de leerlingen en docenten is het een bijzondere dag omdat de schoolnaam ook veranderd in ProNovaCollege. De ope ning is rond 16.00 uur. Schiedam Heeft u nog spullen staan op zolder waar u niks meer mee doet? Of bent u juist op zoek naar een uniek verzamelob ject? Zaterdag 14 mei organi seert SWS Welzijn van 10.00 tot 15.00 uur een rommelmarkt in Wijkcentrum De Blauwe Brug. Het huren van een kraam kost 8 euro. Wie wil komen kijken, de toegang is gratis. Schiedam Wijkvereniging Bijdorp orga niseert zaterdag 14 mei een grootse en gezellige Bijdorp Bingo in het wijkcentrum aan de Schietbaanstraat 32. Er zijn leuke prijzen te winnen, zoals de haast niet te tillen overvolle boodschappentassen. Na afloop wordt er gespeeld met het kien- getal en is er een kleine tombola. Aanvang is 20.00 uur. Schiedam De bijeenkomst van de Vrien den van het Jenevermuseum op zondag 15 mei krijgt een literair tintje. Enkele leden van het dichterscollectief De Droedenvoet dragen 'drank gedichten' voor. Zij hebben die speciaal voor deze gelegenheid geschreven. Begin 15.30 uur in het Proeflokaal. 9P 7t/m29 mei onctet ch ESÜSMiS» Di Montefiascone Montepulciano D'Abruzzo Contini elders 5.09 Noblli di Trlnacria Nero 0 duels elders 4.99 elders 5.95 Chardonnay, Moelleux, Sauvignon Blanc, Merlot, Frankrijk Cabernet Sauvignon of Syrah Rosé Cardeto Orvieto D.O.C. «0KNM0UT hMmiiu -v elders 4.99 elders 7.49 Villa Romanti Valpolicella Ripasso elders 9.99 elders 7.19 elders 15.99 \r elders20.45 Chianti Classico Riserva elders 11.99 Pinotage of Sauvignon Blanc Zuid-Afrika Diverse smaken 30 x 0,2 liter x longdrinkglazen, x waterglazen en x sapglazen elders 16.99 vergelijkbar prijs 8.99 fgpsrelders 11.99 elders 6.54 elders 5.49 Orange of Zero 1,5 liter

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 22