W Steek eens een lichtje op! Screen blokkeert zon, maar niet het uitzicht Klassieke ontwerpen in modern LED-jasje Goud- en kopertinten geven gevoel van luxe Stoer chroom en glas L Met dit metalen vogelhuisje laat je de mussen dineren in stijl Klassiek anno 2011 "6 "9 Balkonieren Nog zuiniger "9 "9 Groen klussen "9 Woontrends Altijd actueel: de weekkrant.nl Design op een stokje www.deweekkrant.nl/wonen Licht, luchtig, rustiek, zand, crème, indigo, rotan, bamboe; borduursels, prints, strepen, wol, linnen en zijde. Zomaar wat steekwoorden over het klassieke interieur van nu. www.deweekkrant.nl/wonen Zonwerend screendoek is bestand tegen weer en wind Ook al is bijna iedereen geluk kig met de zon, de zomer heeft natuurlijk ook schaduwkantjes. Om het binnen aangenamer te maken, zijn er inmiddels diverse vormen van zonwering. Zo biedt een screen heel wat troeven op het gebied van bin nenklimaat, energiebesparing en esthetiek. En een belangrijk voordeel: er is geen ingrijpend kap- of breekwerk nodig. De zonwerende screendoeken be staan uit polyester of glasvezel en zijn bestand tegen weer en wind, rot- en schim- melwerend en vuilafsto- tend. In tegenstelling tot verduisteringsscreens is een screendoek altijd wat transparant zodat het zicht naar buiten behouden blijft. Voor het frame is voorzien in een reeks van trendy kleuren met een korrelige structuur. uJU7Uj.harol.nl De introductie van LED heeft de wereld van verlichting behoorlijk op z'n kop gezet. LED's zijn klein en stellen ont werpers in staat zich te bevrij den van de traditionele lamp. Daardoor kunnen ontwerpen kleiner, slanker en dunner gemaakt worden. Ontwer pers hebben meer keuze- en ontwerpvrijheid en dat maakt het voor mensen mogelijk thuis hun eigen identiteit te creëren door middel van de nieuwste LED-designs. Door de slimme manier waarop gebruik wordt gemaakt van op LED's gebaseerde verlichting, is ër zelfs een moderne variant op de klassieke kroonluchter be schikbaar. En wat te denken van luxueuze verlichtingsef fecten dankzij een speciale spiegelcoating op glas? Een unieke verschijning! luuw.philips.nl Het 'nieuwe klassiek' noemt zich dit jaar Rust Ro mantiek. Het kleurenpalet van deze woonmodetrend bestaat uit fris wit, zand- en crèmekleuren met accenten in marine- en kobaltblauw. Koraalrood geeft - met mate - een pittig kleuraccent. Bij woonmodetrend Rust Ra- mantiek combineren rustieke elementen, zoals verweerde vloeren en doorleefd meubilair, goed met antieke accessoires en meubilair van kersen-, mahonie- of walnoothout. De muur kan alle kanten op. Zo kan er gekozen worden voor een behang met strepen, met vissen of geheel in blauw. Op zoek naar een accent? Be hang één wand in bijvoorbeeld goud- of kopertinten. Goud-, brons- en kopertinten zorgen voor een gevoel van luxe, net als objecten in zilver, porse lein en glas. Kies voor antieke accessoires en pronkstukken voor luxe en romantiek: koraal, beeldjes op een sokkel, glazen stolpen, zilveren theeservies, een kristallen karaf, een bron zen lamp en porseleinen vazen geven cachet aan dit interieur. u7U7U7.u70onmodetrends.nl Antieke accessoires en pronkstukken bepalen de sfeer Lange tijd speelde de badkamer geen belangrijke rol in huis, maar inmiddels is het één van de belangrijkste vertrekken in een woning. En dankzij de nieuwste LED-technologie is veilige, verstelbare lichtverdeling binnen handbereik en kan de sfeer in de badkamer nog meer geaccentueerd worden. Het licht kan eenvoudig verdeeld worden naar de plekken waar het nodig is. Bron: www.philips.nl Wel groene vingers, maar geen ruimte? Met de Balcon Box, een watervaste plantenbak van gerecycled karton met duurzame kokosgrond, kun je op ecologische wijze je eigen groenten en kruiden kwe ken met het bijgeleverde plantenzaad. U7U7U7.pofeon.nl Het lage water- en ener gieverbruik van de nieuwe eco-afwasautomaten geeft het traditionele afwasbor- steltje het nakijken. Met een waterverbruik van slechts 10 liter en een energiever bruik van 0,95 kWh zijn ze tot wel 10% energiezuiniger dan de grenswaarde die de energie-efficiënte klasse A voorschrijft. u7U7U7.mieIe.nl De zomer is in aantocht, dus hoeven we steeds minder ge bruik te maken van verlichting. Een goed moment om eens rustig rond te kijken of de hui dige verlichting eigenlijk nog wel voldoet aan de wensen. Zo is het belangrijk om voor voldoende basisverlichting te zorgen, die afgestemd is op de betreffende ruimte. In de hal is het bijvoorbeeld handig om helder licht te hebben. Dit is immers de plek waar je wilt kunnen zien welke jas je pakt. Voer die verlichting ook door naar de andere kant van de buitendeur, zodat bezoekers 's avonds niet in het donker hoeven te staan. De slaapkamer is een ruimte waar een combinatie van lo kaal licht en sfeerlicht mooi tot 'z'n recht zal komen. Een goedé leeslamp is onmisbaar voor wie nog even in bed wil lezen en ook als je 's nachts - om wat voor reden dan ook - alert moet reageren, is Zo'n helder •licht behulpzaam ■omsneller wakker te worden. Lokaal licht leent zich ook uitste kend voor het uitlichten van een kunstwerk. urww.dehalight.nl Energiezuinig verbouwen wordt - gelukkig - voor steeds meer mensen be langrijker. De isolerende voorzetwand, de W'all-in- One, is zo'n product dat helemaal is afgestemd op de nieuwe 'groene' eisen. Het systeem bestaat uit een isolerend paneel in com binatie met houten sloffen en een isolerend montage profiel. Deze combinatie levert een hoge thermische isolatiewaarde bij een minimale dikte van 60 mm. In één handeling worden alle noodzakelijke voorzie ningen voor een effectieve isolatie aangebracht: de isolatie zelf, maar ook de damprem én de afwerking met gipsplaat. U7U7U7.u7allinone.nl De collectie voorziet de hele badkamer van dezelfde stijl Glanzend chromen profielen en helder, geslepen glas is een populaire combinatie in het interieur en dus ook in de bad kamer. De strakke belijning en het glas geven de badkamer een luxe uitstraling met een stoer karakter. Dankzij deze collectie kan de ruimte in de zelfde stijl ingericht worden. U7U7U7.tiger.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 35