Gemeenteberi Officiële opening van molen De Kameel Wijkoverleg Schiedam Groenoord Het Stadserf over cultuur in Schiedam Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl ifr gemeente Schiedam Zaterdag 14 mei, tijdens de Molendag, wordt molen De Kameel om 12.30 uur op het Doeleplein officieel ge opend door burgemeester Verver, de bestuursvoorzitter van stichting De Schiedamse Molens en een vertegen woordiger van de provincie Zuid-Holland. Tot die tijd is de molen alleen van buiten te bezichtigen. De opening krijgt een feestelijk tintje met optredens van onder andere de Rijnmond band, Schiedams Mannenkoor Orpheus, Apollo Toneel, Het Molentheater en bigband Barend Hoek Collective. Na de spectacu laire openingsact van Flying Artwork kunt u binnen een kijkje nemen of genieten van de voorstellingen. Activiteiten tijdens Molendag Tijdens Molendag kunt u de Schiedamse molens écht ervaren. Alle windreuzen draaien en u kunt (met uitzon dering van molen De Noord) alle molens beklimmen. Op elke molen zijn molenaars aanwezig om vragen over het molenaarsvak te beantwoorden en demonstraties te geven. Daarnaast is op elke molen een stempel te verdienen; u kunt zelf een typische molenaarshandeling verrichten of een kennisvraag beantwoorden. Heeft u zes stempels? Dan kunt u de stempelkaart verzilveren voor een certifi caat van Schiedams molenaarsknecht. Maar er is meer... Molen De Walvisch heeft op zijn molenerf het geliefde pannenkoekenterras en museum molen De Nieuwe Palmboom organiseert kinderknut- selactiviteiten en heeft een heus molenluchtkussen! U kunt hier ook terecht voor een kopje koffie, thee of een glaasje fris. U kunt ook op zondag binnenkijken Bent u, om welke reden dan ook, niet in de gelegenheid (geweest) om de nieuwste moutmolen De Kameel zater- H Foto: Gemma Kooijman dag 14 mei te bezichtigen? Geen nood! Ook op zondag 15 mei is De Kameel tijdens een extra openstelling van 12.00 tot 17.00 uur van binnen te bekijken. Molendag 2011 Datum: zaterdag 14 mei Locatie: Doeleplein en bij de Schiedamse molens Tijd: 10.00 tot 16.00 uur Het wijkoverleg van de wijk Groenoord vindt plaats 5. Evaluatie wijkoverleg op: 6. Rondvraag sluiting Datum: donderdag 19 mei 2011 Locatie: Wijk- en bewonersvereniging Groenoord, Van Beethovenplein 161 Aanvang: 20.00 uur Agenda De agenda voor deze vergadering ziet er als volgt uit: 1. Opening mededelingen 2. Verslag bijeenkomst 24 maart 2011 3. Wijkbudget 2011/nieuwe aanvragen 4. Vouchers le tranche 2011 Informatie of aanmelden? Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Hüseyin Kalyoncu. Hij is telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail via contact® schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Groenoord'. Op 12 mei vindt er een Stadserfbijeenkomst plaats in het Wennekerpand. Centraal staan de conceptuit gangspunten voor het toekomstige Schiedamse cul tuurbeleid. Deze uitgangspunten vormen de opmaat voor de 'Cultuurvisie 2011-2021' die later dit jaar verschijnt. De gemeente Schiedam wil de grote lijnen van het cultuurbeleid voor de komende tien jaar vastleggen in een cultuurvisie, rekening houdend met de beperking van de financiële mogelijkheden van de gemeente. De cul tuurvisie wordt opgesteld rondom de vraag: "Aan welke voorwaarden moet cultuur voldoen om steun te krijgen van de gemeente?" De bijeenkomst staat onder leiding van Rob Oosthof. Het Stadserf Wanneer: 12 mei 2011 Waar: Wennekerpand, Vijgensteeg 2, Schiedam Aanvang: 20.00 uur Het Stadserf Het programma van deze avond ziet er als volgt uit (wijzigingen voorbehouden): 20.00 uur Presentatie voorgenomen cultuurbeleid 20.15 uur Ruimte voor vragen 20.25 uur Het panel wordt voorgesteld o Arjo Klamer, professor in de Economie van Kunst en Cultuur aan de Erasmus Universiteit Rotterdam o Han van der Horst, historicus en opinieleider Schiedam o Ton Bevers professor aan de Erasmus School of History, Culture and Communication (Erasmus Universiteitdracht. 20.35 uur Korte voordracht panelleden 20.55 uur Pauze 21.15 uur Discussie/brainstorm 21.45 uur Samenvatting 22.00 uur Einde Bestemmingsplan Kethel e.o. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de ge meenteraad in haar vergadering van 21 april 2011 het bestemmingsplan 'Kethel e.o.' gewijzigd heeft vastgesteld. De wijzigingen ten opzichte van het ontwerp zijn opgenomen in de 'Nota van zienswijzen bestemmingsplan Kethel e.o.' welke als bijlage bij het bestemmingsplan is gevoegd. Aanleiding en plangebied Het bestemmingsplan is een actualisatie van de bestaande bestemmingsplan nen. Doel is te komen tot een nieuw juridisch kader welke inspeelt op de hui dige situatie. Het plangebied wordt aan de zuidkant begrensd door de Rijks weg A20 en aan de westkant door de Churchillweg en het bospad. Aan de oostkant van het plangebied ligt de spoorlijn Schiedam-Delft. De noordkant van het plangebied loop langs de noordgrens van de bebouwing van Kethel- dorp en Kethel Oost en langs de noordrand van het Prinses Beatrixpark. Ter inzage Het raadsvoorstel- en besluit ligt samen met het bestemmingsplan en de bijbehorende stukken vanaf 12 mei 2011 gedurende 6 weken ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De Stadswinkel is van maandag tot vrijdag zonder afspraak geopend van 9:00 tot 13:00 uur. Met afspraak is de Stadswinkel op maandag, woensdag en donderdag geopend van 14:00 tot 20:00 uur en op vrijdag van 14:00 tot 17:00 uur. Het bestemmingsplan en de bijbehorende stukken zijn tevens digitaal te raadplegen via www.schiedam.nl. Tegen het besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan 'Kethel e.o.' kan gedurende de termijn van ter inzage legging door een belanghebbende die tevens een zienswijze heeft ingediend tegen het bntwerp-bestemmingsplan of een belanghebbende die geen zienswijze heeft maar die bezwaren heeft tegen de in het bestemmingsplan aangebrachte wijzigingen, schriftelijk beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA te 's-Gravenhage. Aanvullend kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de beroeps termijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voor ziening wordt ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Aanvraag Evenementenvergunning Bluesroute Scyedam Bij de burgemeester van Schiedam is door de Stichting Schiedamse Jazz/ Blues een vergunning aangevraagd voor het organiseren van de Blues route Scyedam. Het evenement zal gehouden worden van 27 mei 2011 tot en met 29 mei 2011 in het Centrum van Schiedam. Gedurende de onderstaande periode van 1 week ligt een afschrift van de aanvraag ter inzage bij het omgevingsloket in de Stadswinkel. Bluesroute (aanvraag): 11 mei 2011 t/m 18 mei 2011 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Aanvraag Evenementenvergunning Herrie in Schiedam Bij de burgemeester van Schiedam is door de Stichting HIS-Events een vergunning aangevraagd voor het organiseren van het evenement Herrie in Schiedam. Het evenement zal gehouden worden op zaterdag 2 juli 2011 van 12.00 uur tot 24.00 uur in het Prinses Beatrixpark. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van de aanvraag ter inzage bij het omgevingsloket in de Stadswinkel. Herrie in Schiedam (aanvraag): 11 mei 2011 t/m 25 mei 2011 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 6