5Ö1IE0AM Succesvol straatvoetbaltoernooi 'Wilton' DVD weer verkrijgbaar! Wijkoverleg Schiedam Spaland/Sveaparken Maatregelen aan wegdek rotonde Zwaluwlaan Let op: Bouwzaken Ontheffing sluitingstijd horeca binnenstad tijdens evenement Bluesroute Schiedam Aanvraag vergunning Kinderfeest Stadserfplein gemeente Schiedam S E gif Donderdag 5 mei vond op De Plan tage aan de Lange Nieuwstraat het straatvoetbaltoernooi plaats. Maar liefst 200 jongeren deden mee aan dit toernooi dat werd georganiseerd door Sport Recreatie (gemeen te Schiedam) en SWS Welzijn in samenwerking met Straatvoetbal Bond Nederland (SVBN)! Wethouder Mostert (Sport en recre atie) opende het toernooi. Hoofddoel stelling van dit sportieve evenement is het verbeteren van de leefbaarheid in de wijken. Maar het straatvoet baltoernooi doet meer. Zo wil de gemeente Schiedam voor elke Schie dammer een passend sportaanbod creëren, zodat iedereen een leven lang kan sporten en bewegen. Dit toernooi biedt jongeren de kans sportief bezig te zijn en is een middel in de strijd om overgewicht en hanggedrag onder deze doelgroep tegen te gaan. Daar naast werd er tijdens het toernooi ook aandacht besteed aan de normen en waarden van Bevrijdingsdag. SVBN ambassadeur Humberto Tan, kwam ook langs en trapte een bal letje mee en lokale artiesten Rude- Beats en Reflex traden op. Straatvoetbaltoernooi - Regiofinale Datum: zaterdag 11 juni Locatie: Bachplein I Wethouder Mostert opent met een ferme trap het straatvoetbaltoer nooi. Foto: Jan van der Ploeg Houd voor meer informatie de website van Sport Recreatie in de gaten (www.schiedam.nl/ sportenrecreatie)! Het Gemeentearchief Schiedam komt met een tweede uitgave van de dvd met een compilatie van 30 jaar aan bedrijfsjournaals van Wil- ton-Fijenoord. Deze uitgave bevat een extra dvd met daarop het eerste bedrijfsjournaal in kleur uit 1976! De compilatie van dertig jaar be drijfsjournaals (bijna 19 uur mate riaal) heeft een speelduur van onge veer 60 minuten. De extra dvd met het complete eerste bedrijfsjournaal duurt 37 minuten. Deze opnieuw vormgegeven tweede editie kost slechts 7,50 (excl. eventuele ver zendkosten a 2,50). Uniek materi aal om te hebben of cadeau te doen! Schiedamse scheepsbouw Dertig jaar lang, van 1953 tot en met 1982, maakte de Dok- en Werf- maatschappij Wilton-Fijenoord in eigen beheer een bedrijfsjournaal met daarin de hoogtepunten van het afgelopen jaar. De nieuwbouw, repa ratie, doop en tewaterlating van sche pen, bedrijfsopleidingen, personeels verenigingen, jubilea, koninklijke bezoeken en bedrijfsvoering... Al deze onderwerpen kwamen aan bod in de journaals van het Schiedamse bedrijf waar op het hoogtepunt meer dan 7.500 mensen werkzaam waren. Historisch belangrijk materiaal Het Gemeentearchief Schiedam is de trotse eigenaar van dit historisch belangrijke beeldmateriaal. In 2004 zijn alle bedrijfsjournaals van Wil ton-Fijenoord geconserveerd en ge digitaliseerd. Iedereen kan ook in de studiezaal van het gemeentearchief de films vanaf dvd bekijken. De eerste editie is uitverkocht, dus sla snel uw slag met de tweede uitge breide uitgave! Donderdag 2 juni (Hemelvaartsdag) en vrijdag 3 juni is het Gemeentearchief Schiedam gesloten. Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met vrijdag ge opend van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde ver dieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief. schiedam.nl Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Het wijkoverleg van de wijk Spaland/Sveaparken 6. Rondvraag vindt plaats op: 7. Sluiting Datum: maandag 12 mei 2011 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur, einde 22.00 uur Agenda De agenda voor deze vergadering ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Verslag bijeenkomst 21 maart 2011 3. Stand van zaken vouchers 4. Stand van zaken wijkbudget 5. Mededelingen vanuit de gemeente stand van zaken langlopende kwesties Informatie of aanmelden? Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kreuger. Hij is telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail via contact® schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail op contact@schiedarh.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Spaland/Sveaparken'. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij het omgevingsloket, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon 14 010. Verleende ontheffing Verzonden 6 mei 2011 Westvest 4, 3111 BV een pand als bloemenwinkel gebruiken N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schrif telijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden be sluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, ver zoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Bij besluit van 4 mei 2011 heeft de burgemeester op grond van artikel 2.3.9, lid 4 onder c van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2010, in het kader van het evenement Bluesroute Schiedam, een ontheffing van het vergunde sluitingsuur van horecabedrijven verleend, geldend op Vrijdag 27 mei 2011 en zaterdag 28 mei 2011, geldend voor horecabe drijven in de binnenstad van Schiedam, die uiterlijk 25 mei 2011 hebben gemeld aan de gemeente van deze ontheffing gebruik te willen maken: toegestane openingstijd tot maximaal 04.00 uur. De ontheffing geldt niet voor cannabisverkopende horecabedrijven (coffeeshops); De ontheffing geldt niet voor terrassen; Het afkoeluur dat geldt in de binnenstad is niet van toepassing voor horeca bedrijven die gebruik maken van de ontheffing. Deze bedrijven dienen uiter lijk om 04.00 uur gesloten te zijn. Vanaf 11 mei 2011 ligt een afschrift van bovengenoemd besluit gedurende 6 weken ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket) in de Stads winkel, Stadserf 1. Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden hiertegen een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift dient te worden ge richt aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van een kinderfeest op het Stadserfplein op zaterdag 11 juni 2011 van 10.00 uur tot 17.30 uur. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van onder staande aanvraag ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket) in de Stadswinkel, Stadserf 1: Kinderfeest Stadserfplein (aanvraag): 11 t/m 25 mei 2011 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501,31Ó0 EA Schiedam, onder vermelding van Kinderfeest Stadserfplein. Op zaterdag 21 mei aanstaande vinden tussen 07.00 en 16.00 uur werk zaamheden plaats aan het wegdek van de rotonde op de kruising Zwa luwlaan - s'-Gravelandseweg. De werkzaamheden bestaan uit het verwijde ren van een deel van het asfalt en de aanleg van een tijdelijke bestrating. De werkzaamheden aan het wegdek van de rotonde zijn nodig vanwege ont stane schades. Volgend jaar wordt - in het kader van 'Groot onderhoud van (delen van) de 's-Gravelandseweg' - de hele rotonde aangepakt. Het door gaande verkeer wordt tijdens de werkzaamheden ter plaatse met omgeleid met borden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 8