Hf 'Ze zijn er nog lang niet' I ZoWprestatte verdienden mooi plaatsje in de krant WK-succes Britt Eerland Met 2 personen vier dagen naar de Moezel-romantiek Medische diensten Honden gezocht voor Dog Day Voorbereidend werk aan A4 Weer een financiële tegenvaller ■WhJT; pf Üi mrimü fj l; Van de lezer: Integriteitsonderzoek doet deugd' Keurmerk Veilig Ondernemen Nolenslaan Matlingeweg dicht Steun bij elkaar vinden in het alzheimercafé Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 11 mei 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 9 Klik en win www.deweekkrant.nl/actie Weet waar je moet zijn als je ziek, zwak en misselijk bent. Kijk voor de medische diensten op de site. Wij hebben ze allemaal voor u op een rijtje gezet. www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Hondenliefhebbers opgelet: het Centrummanagement zoekt de allerleukste en - gekste honden die Schiedam rijk is voor de eerste editie van Dog Day. Mensen die van honden houden en die, niet onbe langrijk, hun hond ook graag aan anderen willen laten zien zijn zondag 5 juni meer dan welkom op Dog Day, op het Land van Belofte. Tussen 12.00 en 17.00 uur kunnen hond en baasje hier een wandelingetje maken op de originele Dogwalk, onder het motto: zien en gezien worden. Meedoen met de hond? Laat het weten viainfo @schie- damcentrum.nl. Tijdens Dog Day zal de po litie verder een demonstra tie met politiehonden geven, zijn er kraampjes met alles op Het gebied van verzorging van honden en demonstra ties gehoorzaamheids- en behendigheidstraining. Schiedam In opdracht van Rijkswa terstaat start Evides deze maand met het verleggen van een drinkwaterleiding onder het zandlichaam ten behoeve van de aanleg van de A4. De werkzaamheden begin nen 16 mei en zijn uiterlijk in september afgerond. Voor het project A4 Delft-Schie- dam zijn eind 2010 ook al voorbereidende werkzaam heden verricht. Toen wer den drie kabels en leidingen verlegd. Talent Britt Eerland (hier op de foto met haar clubgenoot Koen Hageraats in het gemengd dubbel) heeft zich maan- dag geplaatst voor het hoofdtoernooi van het WK tafeltennis in Rotterdam. Een mooi succes voor het Schiedamse talent die in Ahoy de kwalificaties wilde overleven en ervaring wil opdoen op mondiaal topniveau. JANSEN j. .w fi' W' w I y *1 n' 4 C4 van Excelsior '20 is afgelopen zaterdag, ruim voor het einde van de competitie, overtuigend kampioen geworden. Sportpark Thurlede stond volledig op z'n kop door de juichende supporters, vuurpijlen en high fives die over en weer door de lucht vlogen. Deze foto toont de uitbundige sfeer na de wedstrijd tegen Xerxes DZB die met 7-0 werd gewonnen. Schiedam Na wethouder Groene die een flinke financiële mis kleun aan zijn broek had hangen bij het voormalig ziekenhuisterrein is het nu wethouder Hekman die een tegenvaller van 124.000 euro uit de doeken doet, zo meldt het AD maandag. Het gaat in dit geval om de aanleg van extra woonwa genplaatsen aan de Schie- kade, voor kinderen van de daar al gevestigde bewoners. Vooraf was al bekend dat de grond enigszins vervuild was en dat sanering nodig was. Tijdens de werkzaamheden bleek de grond echter aan zienlijk ernstiger vervuild, zodat de sanering uitkwam op 124.000 euro meer dan was begroot. Hekman, die zich realiseert niet juist te hebben gehandeld, heeft alle feiten op een rijtje gezet en claimt dat de omvang van deze tegenvaller niet was te voorzien. Verschillende lezers heb ben de afgelopen week ge reageerd op artikelen in het Nieuwe Stadsblad over het onderzoek naar burgemees ter Verver en de miljoenen- strop die wethouder Groene heeft veroorzaakt door slecht leiding te geven aan het pro ject Ziekenhuisterrein. S. van Dijk, Schiedam, re ageerde via internet (www. nieuwestadsblad.nl) „Als burger van de gemeen te Schiedam doet het me deugd dat de gemeenteraad een integriteitsonderzoek is gestart. Mocht blijken dat mevrouw Verver haar posi tie misbruikt heeft, dan is ontslag onvermijdelijk. Het lijkt mij sowieso niet heel zuiver om als burgemeester een privé-ver- bouwing te laten uitvoeren door een aannemer die in de zakelijke sfeer ook al opdrachten van je krijgt. Ik ben er zeker van dat mevrouw Verver zich van deze hachelijke situatie bewust was. Waarom dan toch risico lopen? Zou het met financieel voordeel te maken kunnen hebben? Mevrouw Van der Marei, Schie dam, reageerde telefonisch (010-445 55 90): „Ik vind dat er wel een onafhan kelijk ombudsman aangesteld kan worden. Die kan tenmin ste ingrijpen waar het niet goed is. En zo'n wethouder die zich in de financiën heeft vergist, hoe kan dat? Ik denk dat de gemeente zich in dat hele ziekenhuis heeft vergist. Er is nergens geld voor en dan gaan ze ineens het ziekenhuis dat lekker vlakbij was slopen en een nieuwe neerzetten op een plek waar je met een taxi naartoe moet." Mijnheer Den Dolden stuur de een mail aan de redactie (redactie.ns@whm.wegener. nl): Moet jij zoiets eens flikken als nu bij de gemeente gebeurt. Sorry baas, heb me even een paar miljoen vergist. Denk niet dat ik morgen dan nog terug hoef te komen." Schiedam Burgemeester Verver, de voorzitter van de winke liersvereniging Nolenslaan, de politiechef van team Nieuwland en de brandweer hebben maandag een inten tieverklaring ondertekend voor het Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO) in de Mgr. Nolenslaan. Met de intentieverklaring wordt een eerste stap gezet voor het verkrijgen van het Keurmerk. Hierin staan gezamenlijke afspraken over te nemen maatregelen tegen bijvoor beeld overvallen, inbraak, brand en trainingen voor het winkelpersoneel. Het Keurmerk Veilig Onderne men is een structureel sa menwerkingsverband waar bij gemeente, ondernemers, politie en brandweer werken aan de veiligheid van een afgebakend winkelgebied. Het Hoofdbedrijfschap De tailhandel (HBD) begeleidt de partijen bij het behalen van het KVO. Schiedam Waren we net zo blij dat we weer snel de Doenkade op konden schieten, gaat de Matlingeweg wéér dicht. Zondag 16 mei wordt op de Matlingeweg de kruising met de Corkstraat opgehoogd en opnieuw geasfalteerd. Deze werkzaamheden duren drie weken. De Matlingeweg is de door gaande route vanaf de Al 3 richting de bedrijventerrei nen Rotterdam Noordwest en Spaanse Polder en werd vorig jaar november al deels opgehoogd. Na de werkzaamheden zul len er geen plassen meer op de weg blijven staan en behoort de wateroverlast op de Matlingeweg tot het verleden. 'Het valt toch allemaal best mee?!' Of: 'Jij vergeet toch ook weieens wat?' Mantel- zorgers van dementerenden krijgen vaak te maken met onbegrip. Dit was één van de redenen om het Alzhei mercafé op te richten. Nikki van Duuren Schiedam Patiënten met de ziekte van Alz heimer hebben een aandoening aan hun hersenen waarbij zij (soms in snel tempo) demen teren. Schiedam is één van de 215 plekken in Nederland waar maandelijks een Alzheimercafé wordt georganiseerd. Elke der de dinsdag van de maand gaat een zaal in zorgcentrum Fran cois HaverSchmidt hier speciaal voor open. Sociaal verpleegkundige Nando Hagen van GGZ Delfland weet dat het voor de omgeving soms moeilijk omgaan is met iemand die aan het dementeren is. Het kan op gedragsgebied namelijk twee kanten op gaan: „De één wordt futloos en toont geen initiatief meer, terwijl de ander heel onrustig wordt en haast niet stil kan zitten." Beide ge vallen vreten energie. In het alzheimercafe worden Het kan nog wel tien jaar duren voor er een medicijn is dergelijke dingen besproken, net als wat je moet doen als je als mantelzorger zelf problemen hebt. Volgens Kees Schriek, vroeger hoofd zorgdienst in het Zonnehuis en tegenwoordig directeur bij Ideon Dementie professionals, worden er ook regelmatig vragen gesteld over medicijnen tegen dementie. „Mensen willen weten wan neer er nou iets komt dat écht werkt? Nou, tien jaar geleden werd verteld dat er vandaag de dag een werkend medicijn zou zijn. Maar gisteren las ik op in ternet dat het nog wel tien jaar zou kunnen duren. Ze zijn er dus nog lang niet." Meer informatie: www.alzheimer-nederland.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 9