'»rÜl Onthulling Weight Play VERGUNNING AANVRAGEN? 4| Rickey-beelden aanwinst voor Beatrixpark ÏS-. Herinrichting maakt van Hargsingel groene schakel Hef onderoernersloket alle informatie bij één loket www.schiedam.nl Lekker Fris Festival Prijswinnaars Efteling- kleurwedstrijd WTR£LDTOL WONDEREN Besteed 100.- in mei en krijg UH ïn juni gemeente Schiedam Woensdag 11 mei onthulde wethou der Vissers (Cultuur) samen met de kunstenaar - Philip Rickey - het beeld Weight Play in het Beatrix park. Daarmee zijn zowel werken van vader George Rickey als zoon Philip Rickey in één park opgesteld en dat is uniek. Wethouder Vissers is dan ook trotst op deze aanwinst, die uitstekend past in het renovatie plan voor het Beatrixpark. I Foto: Bart Bos Recent is een aantal ingrepen ver richt aan het groen langs de Harg singel, het Duivenpad en de sport velden. Hierdoor is er meer ruimte ontstaan voor (een grotere variatie aan) planten en bomen en is het ge bied aantrekkelijker geworden als verblijfsplaats voor dieren. Maar het belangrijkste is dat het gebied nu de belangrijkste ecologische schakel vormt tussen Schiedam Noord en het Beatrixpark. Ecologische verbinding verstoord Uit het Groenstructuurplan bleek dat het gebied geen goede verblijfsplaats was voor dieren als vissen en vogels en dat bomen en planten niet goed konden groeien. Een negatief gevolg daarvan was dat de ecologische ver binding tussen Schiedam Noord en het Beatrixpark verstoord werd. Zo kon het groen zich niet voldoende uitbreiden en gebruikten dieren het gebied niet om 'over te steken'. Herinrichting Om van de Hargsingel een groene schakel te maken zijn tussen decem ber 2010 en april 2011 beschoeiingen vervangen, rietzones aangelegd en is nieuwe beplanting aangèbracht. Ook is er groot onderhoud verricht aan de paden en is er drainage aange bracht om het gebied ook bij hevige regenval enigszins droog te houden. Tot slot zijn er, om een aantrekkelijk leefgebied te creëren voor bijvoor beeld watervogels en kikkers, wa terpoelen en -partijen ontgraven en zogenaamde 'floatlands' aangelegd (oeverbeplanting op kokosrollen). Positief resultaat herinrichting De herinrichting van het groen heeft geleid tot snel positief resultaat! Di rect na de aanpak besloten twee meerkoeten om op het aangelegde rieteiland een nest te bouwen. Het groen langs de Hargsingel, het Dui venpad en de sportvelden vormt nu de belangrijkste ecologische verbin ding tussen Schiedam Noord en het Beatrixpark. bedrijfsruimte bestemmingsplannen vergunningen mentor microfinanciering subsidies Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam, telefoon 14010 contact@schiedam.nl Openingstijden met afspraak: Maandag, woensdag, donderdag van 14.00 - 20.00 uur. Vrijdag van 14.00 -17.00 (Dinsdagmiddag en -avond gesloten). Winnaars van de Efteling-kleurwedstrijd: Sem de Kaper Danique van der Sluis Manon Molendijk Carmen Engering Meivin Speelmeijer Bendt Fonteine Myrthe de Bruin Nisrin Benlaimoen Björn van der Sluis Danisha Ghirah Minouk v.d. Lugt Uroudj Tariq Simon van Grootveld Sabine Bek Kayley Amen Jessie van Tiel Sietse Oechies Maud Neuschwanger Julia de la Haije Danique van der Hul Roy van der Kammen Manon Uyl Daisy Loe Mamoud Mansaray Victor Mocnik W Op donderdag 26 mei organiseren de gemeente Schiedam en het Schiedamse voortgezet onderwijs het Lekker Fris Festival: een avond voor zowel jongeren als ouders waarin feiten, fabels en wetenswaardigheden over alcoholgebruik centraal staan. Het festival wordt om 20.00 uur geopend door wethouder Groene (Volksgezondheid). Toegang is gratis. Met elkaar in gesprek Alcoholgebruik onder jongeren neemt toe, ook onder de Schiedamse jeugd. Met het Lekker Fris Festival wil de gemeente Schiedam in samenwerking met scholen, ouders en jongeren op een toegankelijke manier informeren en ze handvatten bieden om met elkaar over dit onderwerp in gesprek te komen en te blijven. De avond wordt gepresenteerd door cabaretier Johan Cahuzak. Komt u ook? Het Lekker Fris Festival biedt een gevarieerd, avondvullend programma waarin u zich kunt laten informeren en mee kunt praten over alcoholgebruik onder jongeren. Komt u ook? U bent van harte welkom! Kijk voor meer informatie en het programma van het Lekker Fris Festival op www.schiedam.nl. Lekker Fris Festival Datum: donderdag 26 mei Tijd: 19.30 uur tot 23.30 uur Locatie: Wennekerpand, Vijgensteeg 2 Schiedam Toegang is gratis en aanmelden niet nodig. Pas geleden is in de Efteling de nieuwe parkshow Raveleijn geopend. Om dit te vieren mocht Schiedam 100 toegangskaartjes weggeven. De gemeente organiseerde hiervoor een kleurwedstrijd met een kleurplaat waarop Schiedams eigen, nieuwste attractie stond afgebeeld: molen De Kameel. Zaterdag 14 mei - tijdens Nationale Molendag - werd De Kameel officieel geopend. Een mooi moment om de winnaars bekend te maken. De namen van de winnaars staan hieronder. Deze geluksvogels hebben al lemaal 4 toegangskaarten voor de Efteling gewonnen. Zij krijgen zo spoedig mogelijk bericht over het verdere verloop van het toezenden van de kaarten. Prijswinnaars gefeliciteerd! •-m -Kijk voor de actlevoorwaarden en openingstijden op IKEA.nt/Delft voucher Tot en met 31 mei a.s. ontvang je bij de kassa van IKEA Delft bij elke besteding van 100.- een kortingsbon ter waarde van 10.-*. Deze kortings bon kun je de hele maand juni inleveren bij de kassa van IKEA Delft.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 10