Minister opent splinternieuw restaurant ProNovaCollege Violier door naar finale Koop een tekstlink in mei en krijg er gratis een maand bij Weekendtips Praktijkschool De Wegwijzer was hard toe aan een volwassen naam en uitstraling Klein Nieuws Met molens geld verdienen Prominenten sturen open brief tegen A4 Irado start met inzameling van plastic Rotary Schiedam haalt 7000 euro op Altijd actueel: de weekkrant.nl uroensdag 18 mei 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 11 Bereik online uw lokale doelgroep! www.deweekkrant.nl/maakmedia Weten wat er allemaal te doen is komend weekend in Schiedam? Kijk elke vrijdag op onze site voor de weekendtips. Alle activiteiten voor jong en oud op een rijtje. www.nieuwestadsblad.nl Minister Marja van Bijster- veldt (Onderwijs) maakte afgelopen week een gaatje in haar drukke agenda vrij om het restaurant van prak tijkschool De Wegwijzer te openen en de nieuwe naam van de school te onthullen. De Wegwijzer heet vanaf nu: ProNovaCollege. Van de redactie Schiedam Met een knetter van een sleutel opende Van Bijsterveldt don derdag de deur van het nieuwe restaurant. Een dag later nemen we zelf een kijkje in het nieuwe paviljoen, genaamd NXTdoor, waar directeur Koos van Os een rondleiding geeft. Hij legt uit dat NXTdoor niet alleen onderdak biedt aan de horeca- afdeling van de school maar dat er ook kantoren en gespreks- ruimten zijn voor de Zorg bin nen de school. Daarmee wordt het gebouw, waaraan het Fonds Schiedam Vlaardingen een be hoorlijke financiële bijdrage leverde, zo optimaal mogelijk gebruikt. Even verderop glinstert het roestvrijstaal en wordt de wer kelijk schitterende keuken zichtbaar. Splinternieuw, mooi, schoon en voorzien van de mo dernste snufjes. Aansluitend een klein, gezellig restaurant waar gasten -voorlopig nog op afspraak- kunnen komen lun chen of dineren. Het blijft ten slotte een school. Van Os is blij met de nieuwe aanwinst en belangrijker: hij ziet dat de leerlingen er duide lijk van genieten. „Aardig wat leerlingen willen graag in de ho reca werken. In het restaurant kunnen ze nu direct in de prak tijk leren en met echte klanten werken. "Het werken in het restau rant stelt de leerlingen ook op de proef. „Het is constant te gen de deadline aanwerken en kwaliteit leveren. Niet iedereen kan dat even goed en vindt dat even makkelijk. Zo leren ze hun mogelijkheden, maar ook hun grenzen kennen." Voor veel leerlingen is leren moeilijk. Daarom wordt er op het ProNovaCollege gewerkt in kleine klassen, is er veel extra begeleiding en wordt er vooral veel gedaan. Zo had de school al een winkeltje, dat regelmatig open is, en waar van tijd tot tijd seizoensgebonden spullen wor den verkocht. „De leerlingen re kenen hier af, moeten wisselgeld terug leren geven, maar zorgen ook dat er spullen komen om te verkopen", vertelt Van Os. Het ProNova heeft vier be- De toevoeging 'college' is echt een wens van de leerlingen roepsgekwalificeerde opleidin gen (Zorg, Horeca, Logistiek en Economie) ert één algemeen gekwalificeerde opleiding. Hier mee kunnen de leerlingen een niveau 1-diploma halen. Later kunnen ze eventueel buiten de school op Zadkine of Albeda hun opleiding vervolgen en ver der gaan met niveau 2. Soms krijgen leerlingen bij hun sta- gebedrijf een baan aangeboden en gaan ze werken. Maar helaas is een erkend diploma niet voor alle leerlingen weggelegd. Som migen kiezen direct voor werk of zijn aangewezen op de sociale werkvoorziening. „Het is maar net wat ze willen en kunnen; de verschillen zijn groot." De naamsverandering is volgens de directeur al jaren een grote wens van de leerlingen. „Die baalden van die ietwat kinder achtige naam De Wegwijzer. Ze wilden graag een college zijn." Eerder werden de groepen al veranderd in klassen en werden meester en juf vervangen door meneer en mevrouw. Het woord ProNova staat voor: ster in wording. „En sterren zijn het allemaal", vindt de di recteur. „Iedereen heeft zijn kwaliteiten, het is de kunst ze te herkennen en in te zetten tijdens de ont wikkeling van de leerlingen. Daar zijn we dagelijks met een enthousiast team heel hard mee bezig." www.pronovacottege.nl De jongens van groep 7/8 van basisschool De Violier zijn door naar de districtsfinale van het schoolvoetbal. De man nen spelen op 4 juni in Naaldwijk om het kampioenschap van de KNVB regio West II. Bij de regiofinale in Middel- harnis, waar ze tijdens hun schoolkamp naartoe moesten, werden ze tweede, goed voor een plaatsje in de finale. Column In het Nieuwe Stadsblad van vorige week lazen wij een stuk over de opening van De Kameel. Deze molen is nieuw gebouwd in Schiedam. Molens zijn mooie voorwerpen en mooie plaat jes om naar te kijken. Als je lang in Nederland woont, zie je dat niet meer. In Oekraïne en Su riname zijn geen molens. Wij vinden het leuk dat De Kameel nieuw is opgebouwd, maar het kost wel veelgeld om een molen te bouwen. Toch vin den wij het wel belangrijk, want Schiedam heeft de meeste molens van heel Nederland en daar komen ook toeristen op af. Zo kan het geld weer worden terugverdiend door de gemeente. Vroe ger waren molens voor het maken van jenever, daar moeten ze niet meer voor worden gebruikt want we hebben al genoeg drank in Nederland. Het is hier zo plat als een dubbeltje en het waait hier vaak. Daarom vinden wij dat alle molens in Schiedam energie moeten gaan opwekken. In de krant stond ook een moderne windmolen, die kunnen we misschien ook neerzetten in Schie dam in een molenwijk aan de rand van de stad. Deze molens kunnen niet in het centrum want die verpesten het ouderwetse en dan hebben men sen er last van. Wij vinden het leuk dat Schie dam zoveel molens heeft. Ayse (11), Nik (11), Jorgio (10) Obs De Taaltuin Stichting Kik'r wil kinderen betrekken bij de maatschappij. Daarom reageren ze in deze co lumn wekelijks op het nieuws dat ze belangrijk vinden. Reageren: www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Ter ondersteuning van de bezwaarschriften tegen de A4 Midden-Delfland heb ben een aantal bekende Nederlanders een oproep naar de Eerste en Tweede Kamer gestuurd om minis ter Schultz te bewegen deze heilloze weg te verlaten nu het nog mogelijk is. Onder hen bevinden zich mensen als Maarten 't Hart, Wouter van Dieren en prof. Lucas Reijnders. Vorige maand hield de Raad van State een hoorzitting over de A4, het resultaat daarvan gaf de tegenstanders een gevoel van voorzichtig optimisme. De uitspraak van de Raad van State wordt te gen het eind van deze maand verwacht en het is beslist niet uitgesloten dat het regerings besluit het daarin zwaar te verduren krijgt, zeggen de actievoerders van Hoezo snelweg Midden Delfland? In dat geval zal minister Schultz van Infrastructuur en Milieu terug moeten naar de Tweede Kamer. Schiedam Irado is deze week gestart met het gescheiden inzamelen van plastic verpakkingsmate riaal bij (sportverenigingen en openbare gelegenheden. De actie heet: Plastic out of home. Deze inzamelings actie is onderdeel van een landelijke campagne van Nedvang om mensen ook buitenshuis de mogelijkheid te bieden plastic verpak kingsafval te deponeren in speciale oranje containers. Met als doel uiteraard dat er zoveel mogelijk plastic wordt gerecyceld. Het gaat om een proef van zes maanden die na die tijd wordt geëvalu- eerd.Naar verwachting zul len vooral veel plastic flesjes in de containers belanden. Schiedam Rotary Club Schiedam heeft een cheque van 7000 euro overhandigd aan Gerard van der Leij, gepensioneerd gynaecoloog van het Vliet- land Ziekenhuis. Het geld is bestemd voor het Makiungu Hospital in Tanzania, waar Van der Leij zich al jaren vrijwillig voor inzet en is op gehaald met het concert Jazz for Life dat begin april in de Grote Kerk werd gehouden. Om de drie maanden gaat Van der Leij naar Tanzania om te helpen bij bevallin gen, artsen op te leiden en (tweedehands) apparatuur te brengen. In het restaurant leren de leerlingen veel meer dan koken alleen: ook kwaliteit leveren en samenwerken.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 11