Reuzen hebben er een maatje bij il 7.98 2 kilo 12.50 OOK B BOON IF 1t It II II II ZONNEBRILLEN Varkensfiletlapjes of rollade Gehakt H.O.H. Shoarmavlees Verse Spareribs Runder Sucadelapjes k Moet de paraplu mee? Kijk op de buienradar van Piet Paulusma Service www.vleeschhouwerij.nl Franselaan279- Tel.010-4151581 500 gram 2.99 500 gram 1.99. 500 gram 2.50 Rosbief, Beenham, Fricandeau, Beenhamsalade 4 x 100 gram 7 QQ samen I .S/O 500 gram 3.49 BBQ-pakketten alles heerlijk gemarineerd en gekruid Pakket Basic Pakket Royal Pakket Exclusief BRILMODE R#] Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 18 mei 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 14 Regen of zonneschijn www.deweekkrant.nl Welke arts heeft dit weekend dienst? Wie preekt wanneer in welke kerk? En waar kan ik shop pen op zondag? Kijk ook voor deze informatie op de website. www.nieuwestadsblad.nl De Jeneverstad is weer een attractie rijker. Op de 39e Nationale Molendag werd bij het Doeleplein molen 'De Kameel'op spectaculaire wijze in gebruik genomen. Bart van der Linden Schiedam De champagne staat klaar en Mannenkoor Orpheus zet nog maar eens in. Een select gezel schap, onder leiding van loco burgemeester Menno Siljee (burgemeester Verver is wegens familie-omstandigheden afwe zig), gaat ondertussen de molen in voor de openingshandeling. Het in groten getale aanwezige publiek,moet maar gissen wat er boven gebeurt. Alleen de stem van de voorzitter van de Stich ting Schiedamse Molens, Rei- nier Scheeres, isnog te horen. Tot de wieken langzaam gaan draaien. De snelheid neemt ineens toe; de kracht is op de grond bijna te voelen. De Kameel leeft! Een zangeres zingt opera uit een raampje, in het midden van de molen. Siljee is maar wat trots op de slanke Kameel. Hij was het, die in 1999 een motie indiende tot herbouw van de molen. Nu, 12 jaar later, is dit een feit. Hij roemt de plek. 'Die is uniek'. Volgens de wethouder hebben de bewoners de molen steentje Er zijn 420.000 steentjes gebruikt uit Limbutg voor steentje teruggebouwd. Hij refereert aan het afscheid van oud-burgemeester Scheeres in 2006. "Zijn hartewens was dat de burgers zouden bijdragen aan De Kameel. De molens zijn de stille getuigen voor de veranderingen die de stad heeft ondergaan." Scheeres: "Er zijn 420.000 steentjes voor gebruikt. Speciaal gemaakt in Limburg." En gedeputeerde Martin van Engelshoven: "Hij staat mooi in het stadsbeeld. Je kunt hem 's avonds zien schitteren." Bij zonder is dat aan de achterkant een grot zit. Via een kleine doorgang konden schepen in het verleden de molen in varen om hun lading af te staan. Vanaf 2008 is er hard gewerkt aan herbouw van De Kameel. De molen is een echte eyecatcher richting binnenstad geworden, maar 'ook uit milieu-oogpunt is hij interessant. Hij zal namelijk groene stroom gaan opwekken. Brede houten trappen leiden naar het hoogste punt. Het uit zicht is waanzinnig. Met aan de ene kant drie molens op een rij eri aan de andere kant de sky line van Rotterdam. Schiedam mer Wim van Wijck heeft al 177 foto's gemaakt. "Ik ben er ka pot van. Dit betekent heel veel voor de stad. Hij is spetterend PINNEN Aanbiedingen zijn geldig van 19 mei t/m 25 mei BBO worstje Kipsate Hamburger Shaslick of stel uw pakket samen met uw slager Spareribs 2 stokjes Ambachtelijke Kipsate Hamburger Shaslick Kipfilet Runderentrecote Kalfsoester •Kipfilet Filetlapje Sparerib Veel mensen namen zaterdag meteen een kijkje in de nieuwe molen. van kleur." Ook Tineke van Heijningen, afkomstig uit het Westland, is onder de indruk. Ze is nu voor de derde keer in Schiedam en kwam 'toevallig' terecht in een feestje. "Heel mooi vind ik het dat die molens blijven bestaan." Roemruchte geschiedenis Moutmolen De Kameel (1715-1868) kent een roem ruchte geschiedenis. Een brand, het verliezen van de kap en een roede tijdens een stevige Oostenwind; hij heeft veel moeten door staan. In 1866 wordt de mo len gesloopt. Het is het aan zien voor de stad niet meer waard. Tot 1999. De rest is geschiedenis. www.schiedamsemolens.nl r j M E-RKB RILLEN I OP STERKTE! Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30 www.l brilmoderobboon.nl EB cB

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 14