Een dak en dan? eai Ü/thtr 3BQ bij uw Keurslager 6öo 'Cultuur richten op ouderen' VLEES Ssssst, stil nou anders horen we het ja woord niet Actiegroep presenteert alternatief plan dak A4 Medische diensten Verstand van lekker gratis lot bij BESTEDING VAN 10,- -,. jm OF BIJ HET BARBECUEKOOPJE: 4 hamburgers en 4 gekruide speklappen eurslager op Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 18 mei 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 19 Trouwen www.deweekkrant.nl/trouwen (Vervolg van voorpagina) Arjo Klamer ziet voor het Wen- nekerpand in Schiedam voor het eerst. De Rotterdamse professor is verbaasd over de luxe en schoonheid. Wel zet hij vraagtekens bij het gebrmk. Een dergelijk cultuurgebouw moet veel mensen trekken en niet, voor bestuurders of overheid zijn. Voor Schiedam ziet hij een grote kansen voor een ouder pu bliek. Opvallend, omdat linkse bestuursleden juist hameren op cultuuronderricht aan de jeugd. Nee, zegt Kramer: „50-Plussers hebben, geld, tijd en interesse voor cultuur." Schiedam Actiegroep Unaniem Woud- hoek AUW! organiseert donderdag 19 mei van 19.00 tot 22.00 uur een inloop avond in wijkcentrum De Blauwe Brug. Er wordt een alternatief plan gepresen teerd voor het tunneldak van de A4. Lijkt de gemeente er net uit te zijn met de bewoners in Schiedam-Noord en Vlaar- dingen-Holy, zijn er drie werkateliers gehouden en honderdduizend leuke idee- en bedacht voor de invulling van het tunneldak, komt ac tiegroep AUW! weer met een nieuwe maquette die heel andere dingen laat zien op het dak van de toekomstige A4. Tijdens de bijeenkomst in De Blauwe Brug zal AUW! de maquette van het plan 'Park de Eendragt' presenteren aan haar leden en andere geïnteres seerden. Ook zal er een door lopende presentatie worden vertoond waarop te zien zal zijn hoe de verschillende elementen van het plan er uit kunnen ko men te zien. Gemeenteraadsleden en het college van burgemeester en wethouders zijn inmiddels ook voor deze avond uitgenodigd. Op deze eerste 3D-maquette van het gebied is goed te zien hoe hoog het tunneldak wordt ten ópzichte van de omliggende huizen en zal tevens worden aangegeven waar de grenzen zullen lopen van het geplan de sportpark. De AUW! is van plan 'Park de Eendragt' als burgerini tiatief aan te bieden aan de gemeenteraad op 30 juni. Daarvoor zijn veel hand tekeningen nodig en "die hoopt de AUW onder an dere 19 mei te verzamelen. Dit initiatief kan door inge zetenen van Schiedam die 16 jaar of ouder zijn dan ook ter plaatse worden onderte kend. Voor ingezetenen van Vlaardingen zal een aparte handtekeningenlijst klaar liggen, zodat ook zij het plan kunnen ondersteunen. Weet waar je moét zijn als je ziek, zwak en misselijk bent. Kijk voor de medische diensten op de site. Wij hebben ze allemaal voor u op een rijtje gezet. www.nieuwestadsblad.nl De werkateliers voor omwonenden van het toekomstige tunneldak op de A4 zijn afgerond. Tot de uitvoerbare ideeen die werden ingebracht door bewoners behoren een ka belbaan, een natuurspeel- tuin, hondenuitlaatplaats en jeu de boulesbanen. Van de redactie Schiedam Aardig wat suggesties van omwonenden bleken in te passen in het plan zoals dat er nu ligt. In totaal zijn nu tien mogelijke ontwerpen ge maakt, waarmee een basis is gelegd voor verdere uitwer king. Het casco-ontwerp be staat uit het tunneldak met aanbouw en omvat het deel van.de landtunnel ten noor den van de Brederoweg tot het eind van de landtunnel bij Midden Delfland. Over de exacte invulling van de open ruimte, die het casco creëert, is nog niet besloten. Uitgangspunt is wel dat de In verschillende groepen werd er met bewoners gepraat over de invulling van het tunneldak. F0T0:PR nadruk zal worden gelegd op een invulling met sport, re creatie en groen. Het deel ten zuiden van de Brederoweg zal in ieder geval geen invulling krijgen met sport. Op deze plek blijft het grotendeels hetzelfde zoals het nu is, groen en recre atie met wandelpaden. Omwonenden worden betrok ken bij de uitwerking van de plannen voor de stedelijke inpas sing van de A4 Delft Schiedam door onder meer een klank bordgroep en werkateliers. Eind maart zijn omwonenden uit de Woudhoek en Vlaardingen- Holy huis-aan-huis benaderd om deel te nemen aan deze ate liers. Dit leverde 45 aanmeldin gen op waarna in groepen aan de slag is gegaan. Mede op basis van de resulta ten van de werkateliers zal het college aan de gemeenteraad van 30 juni nadere voorstellen doen voor het dubbele grond gebruik. ÉDeze air'#i&.geldtg, vat. Swe Öm 11 "jJSl^^jjrjjAceurslager nl voor de - V I Deze aanbieding is geldig van 16 t/m 21 mei 2011.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 19