100 km in 30 uur 4fr lr lr 2 r JJ t>akkero s aMwrerlaan Champagne voor E2 Slagroom- schnitte Amandel broodje Croissants Uienkaas- bolletjes izsa Kom In beweging Mini Kids Club bij Spirit mi Schiedamse voetbalreünie Spannend slot bridgedrives KEURING Motorhuis II 1» II li 2 stuks li (vrijdag en zaterdag) 11 4 stuks Jazeker Griekenland Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 18 mei 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 22 Geïnteresseerd in sport? Wilt u op de hoogte blijven van alle uit slagen? Kom in beweging en surf naar de website. Hier is het laatste lokale sportnieuws te vinden. www.nieuwestadsblad.nl De één rijdt zesmaal de flan ken van de Alpe d'Huez op, anderen melden zich voor de Roparun. En dat allemaal om geld in te zamelen voor een goed doel. Aad de Held gaat met drie vrienden wandelen. De opgave: 100 kilometer afleggen binnen dertig uur. Gerard S. Verver Schiedam Ook team 'Heldendaden', zoals het viertal op de deelnemerslijst van de Trailwalker genoemd wordt, spannen zich in voor het goede doel: Oxfam Novib. Het geld "dat de wandelaars via sponsorbijdragen verzame len, gaat naar de kinderen van Myanmar (Birma) en wordt gebruikt voor de bouw van scholen, de aanschaf van les materiaal en het opleiden van leerkrachten. Daar moeten De Held (ex-voetballer, ex-trainer en ex-scheidsrechter), Alfred Wagenaar, Martien Polderman en Coen Timmers op 25 en 26 juni een wereldprestatie voor leveren. Dan starten ze in Ben- Schiedam Spirit introduceert de Mini Kids Club, waar jongens en meisjes vanaf vier jaar wordt geleerd met de stick om te gaan. Het sluit aan bij het al vele jaren bestaande school tje voor kids vanaf zes jaar. Het programma voor de jongste jeugd is ontwikkeld door de KNHB. Het richt zich op motorische en soci ale vaardigheden en laat ze op een leuke manier kennis maken met hockey. De les sen worden gegeven op vrij dag van 16.00 tot 17.00 uur. In september wordt gestart. Daarna is er een stop tussen december en maart. De kos ten zijn 85 euro. Voor meer info: kidsclub@spiritonline. nl Aad de Held liep al tienmaal de Nijmeegse vierdaagse. FOTO: PR nekom aan een in tien etappes van tien kilometer opgedeelde monstertocht. Nu zijn de heren wel wat gewend. Zo liep De Held al tienmaal de Nijmeegse vierdaagse/Totdat ik ging kam pen met blessures,heb ik hard gelopen. Daarna was dat wan delen een uitstekend alternatief. De drie anderen zijn ook echte wandelaars. Zo hebben Martin en Koen al enkele 100 kilome ter tochten in de benen en kun nen dus goed vertellen wat ons dadelijk op de Veluwe te wachten staat.' Het kwartet gaat er van uit, dat ze het niet cadeau zullen krijgen. 'Het parkoers gaat door heuvelachtig landschap, over ruiterpaden, door bos sen en over de heide. We gaan er van uit, dat er best zware stukken tussen zullen zitten. We zien het als een uitdaging. Ons krijgen ze niet zq snel klein.' Schiedam 'Vergeelde foto's, sterke verhalen en beduimelde plakboeken. Pluis de gam mele boekenkast uit, duik in de dekenkist of kijk op zolder.' Dat is de oproep van SVDPW, dat op zaterdag 21 mei (vanaf 15.00 uur) de eer ste Schiedamse voetbalreü nie voor 45-plussers houdt. In het clubhuis in sportpark Harga is het dan open huis voor iedereen, die in de ja ren vijftig, zestig, zeventig of tachtig als speler, bestuurs lid, sponsor, scheidsrechter of supporter actief was. De organisatoren willen, met wat ze 'een nostalgische bijeenkomst' noemen, het gouden verleden van het Schiedamse voetbal laten herleven. Gastspreker is de vroe gere voorzitter van het in de negentiger jaren opgeheven 'Schiedam' Jo van der Touw. Zijn club is overigens niet de enige die van het plaatselijke voetbaltoneel is verdwe nen. Ook de namen van Demos, DHS, DRZ, GSS, GTB, Martinit, FCN'66, Schiedamse Boys, SFC en Ursus zijn gewist. Om de stemming er meteen goed in te bren gen zal de organisatie de eerste versnapering voor zijn rekening nemen. Een gelijkspel was voor Hermes DVS E2 voldoende om het ka mpioenschap zeker te stellen. Daar namen de heren geen genoegen mee: er moest gewonnen worden en dat deden ze. In Vlaardingen werd VFC E4 met 1-4 opgerold en daarna was het tijd voor de (kinder) champagne en patat. Schiedam André Kouwenhoven en Frans Wellens hebben op de laatste competitieavond van Bridgeclub Spaland het echt paar Bep en Willem Overdijk van de eerste plaats gestoten. De Overdijkjes leken op het clubkampioenschap af te stevenen. Maar in de laatste vier spellen van de tijdens de vele clubavonden gespeelde zeshonderd ging het mis en moesten ze in een recht streekse confrontatie met de nieuwe clubkampioenen hun voorsprong prijsgeven. Het slemkampioenschap leek ook een prooi voor de kop lopers te worden maar het paar Wim van Heugten/Rien Sjouken voorkwam dit. MERKEN AUTO'S Aanbiedingen gelden van donderdag 19 mei t/m woensdag 25 mei 2011 Hof van Spaland 23 - Schiedam - 471 69 69 "www.bakkerammerlaan.nl de Column van Kees Risseeuw De Hypotheker Broersvest 64 3112 DG Schiedam Postbus 620 3100 AP Schiedam (010) 473 11 50 www. hypotheker. nl Griekenland, het land van zon, zee, strand, vakantie, lekkere wijn en eten. Ook het land van de mythologie en de democratie. Het land dat onverwachts Europees kampioen voetbal werd. Het zijn zo wat eerste opmerkingen als je aan Griekenland denkt. Maar wie het land, en met name de cultuur en de mentaliteit kent, weet ook dat Griekenland ook minder leuke kanten heeft. Corruptie, veel te veel ambtenaren, vriend jespolitiek, en, als nationale sport, belastingontduiking. Dat laatste klinkt ons in eerste instantie misschien als muziek in de oren, maar daar ligt wel een oorzaak van de problematiek. Het gaat te ver om in deze column diep in te gaan op alle problemen in Griekenland, daar zijn andere media en deskundigen voor, maar feit is wel dat de financiële problematiek van/met Griekenland steeds meer invloed op Europa dreigt te gaan krijgen. De schulden lopen op, de financiële steun van Europa is nogmaals nodig, en de bereidheid hiervoor neemt, begrijpe lijk, af. Aan de andere kant is ook wel duidelijk, dat als de steun niet gegeven wordt, of, erger nog, Griekenland wordt uit de EU verwijderd, de financiële strop voor zowel Griekenland als Europa nog veel groter is, want dan ziet Europa nooit meer een cent terug van de lening, en moet Griekenland terug naar de Drachme. Tja, een groeiend en lastig probleem! En, en dan kijk ik naar onze economie en markt, wat voor effect gaat dit op onze situatie krijgen? Nog meer financiële steun aan Griekenland betekent dat de belastingdruk bij ons gaat toenemen. De overheid kan simpelweg dit zelf niet ophoesten en zal het uitsmeren over de belastingbetaler. Ons dus. En wat heeft dit voor gevolgen voor de rentestand in Nederland. Het lijkt aannemelijk dat de rente dan (wat) gaat oplopen. Gunstig voor spaartegoeden maar niet goed voor de hypotheekrente. De huizenmarkt heeft het toch al zo moeilijk, en als we er dan ook nog een oplopende hypotheekrente bij krijgen, remt dat nog meer af, want een hogere rente betekent meestal ook dat de maximaal te verkrijgen hypotheek omlaag gaat. Ongunstige factoren dus. Uiter aard weet de overheid dit ook en het is te hopen dat minister De Jager de juiste beslissingen neemt, rekening houdend met zoveel mogelijk belangen. En dat zal niet altijd meevallen. We kijken gespannen toe hoe de ontwikkelingen rondom Griekenland gaan, en ik wens minister De Jager succes! U kunt uw reactie mailen naar kees.risseeuw@hypotheker.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 22