A NipiuS Betalingsgedrag Nederlanders verbeterd /rshowroom gaat totaal op zijn kop! www.nipius.nl Hardere exameneisen voor dienstverleners Meer belangstelling voor banksparen Aantal inzagen bij BKR jaarlijks steeds hoger Aardwarmte Sluit contract 1 Soms wordt Nederlands testament in buitenland niet geaccepteerd Kijk op Wonen Altijd actueel: de weekkrant.nl Samenwoners die hun partner na hun dood geld willen laten erven, moeten eerst bij de notaris langs voor een samenlevingscontract. Lees er meer over op onze website. www.deweekkrant.nl/wonen De regels voor de vakbe kwaamheid van financiële dienstverleners worden aange scherpt. Door hogere eisen te stellen aan de dienstverleners op het gebied van onder meer professioneel gedrag moeten consumenten in de toekomst beter advies krijgen over financiële producten. Dat wil minister Jan Kees de Jager van Financiën. Het opschroeven van de wettelijke eisen betekent onder meer dat adviseurs in de toekomst hun deskun digheid moeten kunnen aantonen met een diploma. Dat is op dit moment nog niet verplicht. Nederlanders vinden het fiscaal voordelige banksparen steeds aantrekkelijker. Huis houdens hadden eind 2010 op bankspaarrekeningen een tegoed van ruim €7 miljard. Dat is ruim 2,5 maal zoveel als een jaar eerder, zegt het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Het bankspaartegoed voor de eigenwoningschuld groeide sterk van €0,3 miljard eind 2009 tot €1,5 miljard eind 2010. Banksparen voor de oude dag blijft populair. Eind vorig jaar bedroeg het saldo op deze rekenin gen ruim €4,7 miljard, bijna een verdubbeling in vergelijking met eind 2009. Nederlandse huishoudens hadden eind vorig jaar in totaal voor €291 miljard op spaarrekeningen staan. Dat is ruim 2% meer dan een jaar eerder. De Nederlandse consument betaalt zijn rekeningen beter dan een jaar geleden en bedrij ven hebben dan ook minder vaak een incassobureau in de arm hoeven te nemen. Wel zijn mensen nog wat slordig met het beftlen van rekeningen. Dit blijkt uit het jaarlijkse onderzoek dat deurwaarders organisatie GGN. 6% van de mensen kreeg de afgelopen 12 maanden te maken met een incassobureau. Een jaar eerder was dat nog 10%. Het aantal mensen dat bezoek kreeg van een deurwaarder daalde van 4 naar 2%. De financiële situatie van de consument is verbeterd. Het aantal mensen dat nooit rood staat is gestegen van 36 naar 40%Wel heeft nog steeds 10% van de ondervraag den een betalingsachterstand, maar het gemiddelde bedrag is gedaald tot €676. Een jaar geleden was dat nog €817. «Cf feu ÊZ8 eet Steeds meer consumenten vragen hun gegevens op bij het Bureau Krediet Registratie (BKR). Vorig jaar steeg het aantal inzagen voor het tweede jaar op rij en voor dit jaar wordt ook weer een toename verwacht. In 2Q10 vroegen 119.200 consumenten hun gegevens bij het BKR op. Dat is 1,2% meer dan in 2009 en bijna 6% meer dan in 2008. Er loopt een proef die ertoe moet leiden dat iedereen snel zijn gegevens kan opvragen. v- O' Toepassing van aardwarmte krijgt meer garanties. Vooral bestaande woningen zullen dat effect merken. Aardwarmte van 2 tot 4 kilometer diepte blijkt een van de goedkoopste varian- ten voor verduurzaming van glastuinbouw en bestaande woningbouw. Die moet dus helemaal leeg! Ga voor de aanbiedingen naar WONEN SLAPEN Maasdijk: Maasambacht 3 - 7 Telefoon 0174) 513 490 Dimda9' Volop GRATIS parkeerruimte! www.deweekkrant.nl/wonen Tweede huis

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 28