•sraiw^r Van sloop geredde 1:t weer van slopershaiT 3.99 8.49 12.49 8.99 7.99 10.99 Wijntip!! Voorspoed Smeets Jonge Jenever Glen Shee Canadian whisky 14*8 1353 Plantiac Vieux 14*8 Peach Tree Perziklikeur BA* Esbjaerg Vodka 12A9 GOUPPRP ontdekschiedam Stem mee Van de lezer: 'Niks te doen aan meeuwen' L Altijd actueel: de weekkrant.nl YogaCentrum Schiedam Hatha-en ZwangerschapsYoga Petra Martens,Kinderbuurt 3 Info: 06 39633954 of: martens149@zonnet.nl Rood en wit uit Zuid-Afrika 6 voor 20.00 HELE LITER HELE LITER HELE LITER 0.7 LITER HELE LITER DE BEURS VAN SCHIEDAM Mgr. Nolenslaan 514 -Schiedam Aanbiedingen geldig van 18-05 t/m 24-05-2011 Telefoon 010 - 4739002 RECORD PI?! J (basis tijngoudi Verkoop het nu Ik wil uw goud U ontvangt direct de hoogste contantprljs voor sieraden, heel of kapot, munten, goudharen, tandengoud, zilver, guldens, rijksdaalders, bestek, brood manden,diamant, briljant en horloges: Cartier, Rolex, Breitling, Omega enz. Potma Edelmetaal Papestraat 28 - 2513 AW Den Haag AL 25 JAAR EEN VERTROUWD ADRES Tel. 070-3636666 Di. t/m za. 11.00 - 17.00 uur www.potma-edelmetaal.nl Wegens overname en uitbreiding van tandartsenpraktijk LIE aan de Faassen- plein 68 op de le verdieping, zijn nieuwe patiënten van harte welkom! Tandartsenpraktijk LIE bestaat uit een echtpaar die beiden als tandartsen werkzaam zijn. Nieuwe patiënten kunnen telefonisch of per mail zich in laten schrijven. Tandartsenpraktijk LIE Faassenplein 68 tandartsen 3123 NK Schiedam f i PRAKTIJK Tel: (010) 4709915 I LIE tandartsenpraktijklie@gmail.com Ma t/m woe: 08.30u-17.00u Do en vrij: 08.30u-12.00u Verkoop van o.a. f Eigen werkplaats Thurledeweg 81f.o. Mc Donalds 3044 ER Rotterdam 010-2234799 PEUGEOT en nog veel meer www.scooterport.nl g§ D VW Schiedam Buitenhavenweg 9 '010-4733000 Openingstijden ma t/m vr: 9.00-17.30 uur za. 10.00-17.00 uur 5T Bij de VVV-winkel vindt u naast originele Schiedam cadeaus: -diverse cadeaubonnen -fietsverhuur -fietskaarten van heel Nederland -autokaarten -toeristische informatie - Holland souvenirs en nog veel meer! Kom naar de VW-winkel of bezoek 24 uur per dag onze webshop: www.webshopvwschiedam.nl Elke week heeft het Nieuwe Stadsblad een poll in de krant én op de website. Laat uw stem horen en stem mee. Wij zijn benieuwd naar uw mening! www.nieuwestadsblad.nl "32 Vijftien jaar geleden redt Yvon koopmans in Leiden een torenspits van de sloop en plaatst het aan de Vlaardingerdijk als kunstwerk. Vandalisme en ouderdom maken dat het torentje er jaren staat te verpauperen, maar binnenkort kan Schie dam er weer mee voor de dag komen, dankzij geld uit het wijkpotje. Frank Willemse Schiedam „Ik ben hoofdaannemer, regelaar en opdrachtge ver", zegt kunstenares Yvon Koopman (1952) manhaftig. De Schiedamse heeft zelf het- opknappen van haar monu ment geregeld. Vorig jaar kreeg ze bericht dat de afdeling Kunst zich afvroeg wat ze met het kunstwerk moesten doen? Slopen of opknappen? De toren staat op half zeven en heeft beschadigde leistenen en kapotte ramen. De sok kel is met graffiti besmeurd. De toren in de vijver van de Burgemeester Stuhleme- ijerlaan bleek na 15 jaar niet meer hufterproof. De door haar beschilderde transpa rante leisteentjes zijn eraf of beschadigd door stenen van hangjeugd. En het lood van de spits is tijdens de vorst ge stolen. Ook de verlichting die met de seizoenen meekleurt, is defect. Hoogste tijd voor het opknappen van de toren met (namaak) leistenen van gerecyclede autobanden. „Laten opknappen door een gespecialiseerde restaurateur zou te veel geld kosten," zegt Koopman. Zeker in een tijd waarin de gemeente Schie dam bezuinigd op cultuur. Opknappen of slopen, werd Op deze plaats rea geert lezer P. van Ze venbergen op het ar tikel Adieu meeuwen, dat afgelopen week verscheen in het Nieu we Stadsblad. „Ik ben een bewoner van appartementencomplex De Vijf Molens aan de Nieuwe Damlaan. Mijn mond viel open toen ik las dat de meeuwen suc cesvol zijn verjaagd uit Centrum Zuid met be hulp van Harry, de woes tijnbuizerd. Sinds Januari heb ik namens diverse be woners een klacht neerge legd bij de gemeente met betrekking tot hevige overlast van meeuwen.Op 14 januari is hier uiteindelijk schriftelijk op gereageerd. Enige dagen hierna werd ik opgebeld door een me dewerkster van de gemeente. Zij vertelde dat er valkeniers naar de Jpcatie zouden komen om de situatie te bekijken. En ja hoor, begin april stonden de pappa's van Harry bij mij aan de deur. ik heb ze binnengelaten zodat ze op mijn door meeuwen onder- gescheten terras, dak en muren de situatie konden bekijken. Op het moment dat zij naar het dak keken wisten zij het al: hier la gen 30 a 35 meeuwen heerlijk te rusten. Na het verrichte onder zoek zeiden Coen Arie dat ze de gemeente het advies zouden geven dezelfde werkwijze toe te passen als in Centrum Zuid. Ik was zeer in mijn nopjes. Afgelopen week is mij door de gemeente echter verteld dat aan het probleem toch niets te doen is. Omdat a)de meeuwen worden ge voerd door bewoners en b) omdat de meeuwen gewoon hoger dan de buizerd gaan vliegen. Ik moest het maar aan gaan kaarten bij mijn verhuurder omdat die ver antwoordelijk is voor nor maal en goed woongenot. Zo zie je dat er met twee maten wordt gemeten: naar buiten toe laten ze hun succes zien, maar voor ons doen ze hele maal niets! Yvon Koopman en Ab Klein bij de toren die er straks weer picobello haar te verstaan gegeven. Dus ging ze zelf op zoek naar spon sors, maar aanvragen bij de be kende fondsen werden al snel De toren kreeg eerder al de eretitel 'baken van de wijk' mee afgewezen. Wat nu te doen? Yvon Koopman liet het niet op zich zitten. Net als 15 jaar gele den ging ze aan de slag, gehol pen door vrienden van de afde ling Groen van de gemeente. Toen regelden ze het transport en de plek in het park, nu kwa men ze met de tip om geld los te peuteren via het wijkoverleg Nieuwland. Daar zijn de meest oudere bewoners van de om geving Strickledepark wél en thousiast over het torentje van Koopman. Via het wijkoverleg en PvdA'er Guus Klepke werd geld gevonden. Een zogenaamd wijkvoucher van 15.000 euro om initiatieven voor verbetering van de wijk aan te moedigen. Met dat geld ging ze aan de slag, samen met een kleine plaatse-

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 2