Kijkje bij de WAK Roozeboom Advocaten -Familierecht -Arbeidsrecht Gratis inloops eerste gespre Sjansongs door Simon stokvis fj Uit de onvergetelijke jaren toen geluk nog heel gewoon was Open Dag Buiten Beeld Beeldenroute Open Dag Teerstoof Stedelijk Schiedam te zien op Art Amsterdam (30 minuten gratis) MEER VROUWEN GEZOCHT IN DE BEVEILIGING Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 18 mei 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 39 www.deweekkrant.nl/webwinkel TOEN WAS GELUK j Het dierenasiel in Schiedam houdt zaterdag 21 mei een Open Dag. Meer informatie hierover binnen kort op onze website. Noteer de datum alvast in uw agenda. www.nieuwestadsblad.nl Het Wennekerpand staat nog een paar dagen in het teken van de (Week van de) Amateurkunst. Snel kijken dus wat al die gepas sioneerde amateurkunste naars te bieden hebben. Van de redactie Schiedam Tijdens de Week van de Ama teurkunst kunnen bezoekers genieten van gratis podiumop tredens in de theaterzaal, work shops volgen in het CBK en de open ateliers van Schiedamse amateurkunstenaars bezoeken. In het Grand Café van het Wen nekerpand worden tapasmenu's geserveerd. Maar liefst 8 miljoen Neder landers doen aan actieve kunst beoefening. De WAK is een evenement voor en door deze miljoenen gepassioneerde ama teurkunstenaars. Zij tonen hun kwaliteiten en maken kennis met andere liefhebbers. Mensen die niet aan kunst doen maar wel nieuwsgierig zijn, kunnen tijdens de WAK kennismaken Scapino Ballet geeft een workshop in het Wennekerpand. FOTOiPR met verschillende kunstvor men. Het programma in het Wenne kerpand is gratis toegangelijk en bestaat uit optredens in de theaterzaal van onder andere De Rolantino's, De Erkertjes, Mannenkoor Orpheus, Rijn mondband, de theatervoorstel ling Rupsje van Theaterschool De Teerstoof, een master class van Scapino Ballet Rotterdam, verzorgd door Theater aan de Schie en nog veel meer. Ge durende de hele week is er veel aandacht voor beeldende kunst. Er zijn workshops en als afslui ting is er een kunstmarkt in de foyer. De activiteiten vinden plaats tussen 12.00 en 22.00 uur. In het Grand Café Wenneker pand worden tussen 17.30 en 19.30 uur tapas-menu's geser veerd voor 12.50 inclusief een drankje. Totale programma: www.wen- nekerpand.nl Schiedam Wethouder Vissers opent za terdag 21 mei om 15.00 uur de Buiten Beeld Beeldenrou te aan het Laantje Van Rip in Schiedam-Noord Tijdens de route worden vier weken lang negen kunstwerken ten toongesteld die speciaal zijn ontworpen voor het Kethel- park. Eén van de kunstenaars zal uiteindelijk, op voordracht van bewoners, de opdracht krijgen om een permanent beeld voor deze omgeving te ontwerpen. Schiedam Wil je leren acteren, dansen én zingen? Sta jij graag in de spotlights? Steel jij altijd de show? Dan is Theaterschool De Teerstoof écht iets voor jou! Zaterdag 21 mei is er Open Dag en mag ieder een een kijkje nemen in de keuken van Theaterschool De Teerstoof van 11.00 tot 13.30 uur. Zie ook: www. deteerstoof.nl Schiedam Afgelopen weekend konden kunstliefhebbers hun hart ophalen op de kunstbeurs Art Amsterdam. 133 gale ries presenteerden beeldende kunst van verschillende kun stenaars. Opvallend was het grote aantal tekeningen dat te zien was op de beurs. Het Stedelijk Museum Schiedam toonde tekeningen van kun stenaars uit de tentoonstel ling All About Drawing. 100 Nederlandse kunstenaars en het gelijknamige boek van Di ana Wind en Arno Kramer. De stand bleek een ontmoetings plaats voor de vele kunstenaars die deelnemen aan de tentoon stelling All About Drawing en liefhebbers van de tekenkunst. Ook bezoekers die de tentoon stelling reeds hadden gezien in Schiedam werden verrast met andere werken van de kunste naars. Zeker 22.000 kunstlief hebbers bezochten de beurs en de interesse voor de stand van het Stedelijk was groot. De stand van het Stedelijk Museum Schiedam werd afge lopen weekend druk bezocht. F0T0:PR onder andere eclltscheidingen, omgang, alimentatie en mediation Iedere dinsdagavond van 17-00 uur tot 19-00 uur organiseert Roozeboom Advocaten een gratis inloopspreekuur voor kwesties die betrekkit hebben op het familierecht en arbeidsrecht (mocht u op een r tijdstip willen komen dan dient u vooraf een afspraak te maken). bezoekadres: Nieuwe Haven 13 3 te Schiedam" website: www.roozeboomadvocacen.nl e-mail: mfo@roozeboomadvocaten.nl telefoon-, (OIO) 246 04 50 fax: (OIO) 246 02 55 - Advertorial - Guard start met eigen en uniek studiefinancieringsfonds Guard Academy houdt op zaterdag 28 mei speciale advies- en selectiedagen voor de MBO opleiding beveiliger op haar locaties te Deventer, Nijmegen, Amsterdam en Dordrecht. Diegene die de opleiding na een half jaar met suc ces afronden zijn vrijwel zeker van een uitdagende baan in de beveilig. Beveiligingsbedrijven vragen nog steeds goed opgeleid personeel. Dit komt mede door de steeds strenger wordende veiligheidseisen. Niet alleen bij luchthavens maar ook bij scholen, ziekenhuizen, banken, overheidsgebouwen, industrieterreinen, evenementen etc. Bovendien neemt nog steeds de criminaliteit in omvang toe. Guard heeft in de loop der jaren honder den beveiligers opgeleid. De opleiding duurt een half jaar. Bijna alle cur sisten slagen (99 en vinden snel werk in de beveiliging. Nog steeds wordt bij beveiligers gedacht aan grote sterke mannen. Niets is der waar. Vooral aan vrouwen in is steeds meer behoefte. Hierbij moet gedacht worden aan werkzaamheden zoals winkel surveillance telefoniste/receptioniste, conciërge functies op scholen, baliewerkzaamheden in overheidsgebouwen maar ook front- en back stage activiteiten bij vele soorten evenementen Dat geslaagden van de Guard opleiding door gaans snel een baan vinden komt doordat de opleiding van Guard tot de meest complete en beste in Nederland mag worden gerekend. Guard biedt dan ook vele extra's zoals BHV, zelf verdediging, Engels, AED, parkeerregelaar etc. Uniek is dat Guard de theorie opleiding com bineert met een praktijkgedeelte. Dit verklaart ook voor een deel het succes van Guard. Zo kunnen cursisten een brede werkervaring op doen en in de volle breedte kennis maken met het vakgebied. Ook kan de stage worden in gericht rondom de persoonlijke situatie van de stagiair en kan er bij wijze van spreken 24 uur per dag stage worden gelopen op zeven dagen in de week. Een stage volledig op maat dus en aangepast aan de persoonlijke situatie. Dus ook om deze reden zeer geschikt voor vrouwen. Guard kent eigenlijk geen uitvallers. Dit komt door de uitgebreide selectie vooraf. Zo wil dè opleiding teleurstellingen voorkomen bij de cur sist. Guard screent dan ook altijd vooraf. Studeren kost helaas geld. En om te werken in de beveiliging is een diploma noodzakelijk. Veel mensen die graag bij Guard de opleiding willen volgen hebben dat geld bij de start van de opleiding helaas niet. Daar komt bij dat or ganisaties zoals bijvoorbeeld het UWV op dit moment niet of nauwelijks nog gelden ter be schikking stellen voor omscholing. Een belang rijke reden voor Geard om te starten met een ei gen, uniek, studiefinancieringfonds waardoor voor meer personen de opleiding toegankelijk en betaalbaar blijft. Voor inschrijving aan de opleiding is deelname aan de advies- en selectiedag verplicht. Verder mag een cursist geen recent strafblad hebben. Voor meer informatie en inschrijving voor de advies- en selectiedag ga naar: www.guardgroup.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 39