Dubbel feest voor ProNovaCollege Stichting Openbaar Voortgezet Onderwijs Schiedam Minister Marja van Bijsterveldt heeft op donderdag 12 mei jl. de nieuwe naam van onze school bekendgemaakt. Hiermee is een lang gekoesterde wens van de leerlingen in vervuiling gegaan. Vanaf nu behoort de naam De Wegwijzer tot het verleden en heet de school het ProNovaCollege. Praktijkonderwijs kent geen einddiploma en heeft I als doel leerlingen voor te bereiden op zelfstandig I wonen en werken en te leiden naar de arbeids- I markt. De vier beroepsgekwalificeerde opleidingen (Zorg, Economie, Horeca en Logistiek) en de j algemene opleiding Arbeidsmarktgekwalificeerd I Assistent (AKA) biedt aan veel leerlingen de kans 1 om een officieel erkend diploma te benalen. Hiervoor wordt nauw samengewerkt met Zadkine. Het behalen van een niveau 1 opleiding vergroot de kansen van de leerling en is soms een eerste stap in een beroepsrichting. NXTdoor De tweede reden voor de komst van minister van Bijsterveldt was de opening van ons nieuwe restaurant NXTdoor. Leerlingen volgen in NXTdoor de opleiding Horeca-assistenten leren de kneepjes van het vak als het gaat om bedienen en serveren. Na de opleiding kunnen de leerlingen verder leren op een ROC en zich verder specialiseren. Het restaurant is voor gasten enkele malen per week geopend. NXTdoor, mede mogelijk gemaakt dankzij een bijdrage van Fonds Schiedam Vlaardingen e.o., biedt tevens onderdak aan de Zorg van de school Wilt u meer informatie over de school, kijk dan op www.pronovacollege.nl ProNovaColllege www.pronovacollege.nl Schravenlant krijgt een nieuw gebouw! Een grote, multifunctionele centrale hal waar de lokalen omheen gegroepeerd zijn, vormt het uitgangspunt van het nieuwe schoolgebouw van Schravenlant. De nieuwe school krijgt ook weer eigen sportvelden naast het gebouw. Architectenbureau Liag ontwerpt de nieuwe school die zal verrijzen op de oude locatie. Tot augustus 2013 zullen leerlingen, docenten en alle andere medewerkers hun intrek nemen in het schoolgebouw aan de Mgr. Nolenslaan. We kijken nu al uit naar het nieuwe Schravenlant! Nieuwsgierig naar de voortgang van de bouw? Op www.schravenlant.nl zal regelmatig nieuws verschijnen over de nieuwbouw. Op de website staan momenteel twee films. In de ene leidt mevrouw De Leeuw, teamleider van de brug klassen, u rond door ons tijdelijk onderkomen aan de Mgr. Nolenslaan. De andere film gaat over het bouwen van de nieuwe school volgens het Cradle-to-Cradleprincipe. OSG Schravenlant HAVO/ATH EN EU M/VWO www.schravenlant.nl Examentraining OSG Mavo Leerlingen van klas 4 bereiden zich deze weken voor op het belangrijkste moment van dit j schooljaar: het examen. De leerkrachten van de OSG Mavo helpen hen daarbij op bijzondere wijze: gedurende een hele week is er elk dagdeel een cursus te volgen in een vak. Enkele weken geleden konden de leerlingen zich hiervoor opgeven. De meeste leerlingen volgen zoveel mogelijk van deze cursussen, waarin in vogelvlucht de examenstof de revue nog eens passeert en waarbij opgaven uit oude examens worden gemaakt en uitgelegd. Bij enkele vakken worden de leerkrachten geholpen door studenten van de lerarenopleiding van de HRO. Een deel van hen loopt al stage bij de OSG of heeft daar stage gelopen. Natuurlijk hopen we allemaal dat deze manier van voorbereiden zijn vruchten zal afwerpen en dat alle leerlingen straks hun diploma mogen ontvangen! 1 OSG Schiedam MAVO/VMBO B/K/T www.osgschiedam.nl www.sovos.nl Het Stedelijk Gymnasium Schiedam gaat uitbreiden Nog maar drie jaar geleden is het gebouw aan de Valeriusstraat ingrijpend verbouwd en uitgebreid. De groei van het leerlingenaantal maakt de bouw van een tweede verdieping noodzakelijk. In de zomervakantie zullen aannemer Rolloos en installatiebureau Verwaal het ingrijpende werk doen, na de zomervakantie zal de afbouw plaatsvinden. Naar verwachting zal de nieuwe verdieping in januari 2012 worden opgeleverd. Architectenbureau KAW staat, net als bij de vorige renovatie, garant voor een mooi en klimaat- vriendelijk ontwerp. De school maakt nu al gebruik van grondwater voor de verwarming (en 's zomers voor de koeling) van het gebouw, er is een klimaat- beheersingsysteem dat gebruikte lucht schoon maakt en hergebruikt en de ramen zijn geluids- en lichtwerend. De locatie van de school, vlakbij de A20 en de drukke Churchillweg, vormt dus geen belemmering voor een gezond binnenklimaat. Dankzij goede afspraken met de bouwers gaan de lessen tijdens de bouw gewoon door. De school zal geen gebruik hoeven te maken van alternatieve locaties. Ons gymnasium scoort al jaren hoog in kwaliteits onderzoeken; het nieuwe gebouw biedt nog meer mogelijkheden om de goede onderwijs kwaliteit te handhaven. De school is daarmee een goede keus voor leerlingen met een VWO-advies uit het Waterweggebied.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 40