SCHIEDAM Il Gemeentearchief op roek naar Schiedams glas in lood Gehandicaptenparkeerplaatsen weer zichtbaar Stadswinkel dinsdag gesloten gemeente Schiedam In een stad als Schiedam met veel woningen uit de eer ste helft van de vorige eeuw is gelukkig nog veel glas in lood in het straatbeeld. Door verval en slijtage wordt het echter steeds minder. Het Gemeentearchief Schie dam wil daarom zo veel mogelijk afbeeldingen van het resterende materiaal verzamelen. En daar hebben we uw hulp bij nodig! In de eerste helft van de vorige eeuw was het gebrui kelijk nieuwe woningen te voorzien van glas-in-loodra- men; boven de deur, bovenaan de raampartijen en soms ook binnen, in bijvoorbeeld de tussendeuren. Vooral in Schiedam West en Oost zijn er nog veel te zien. De glas-in-loodpanelen hebben vaak een symmetrisch ontwerp en zijn uitgevoerd met veel geel, rood en andere heldere kleuren. De ramen getuigen van creativiteit en ambacht. Vaak kregen alle huizen aan één kant van de straat hetzelfde patroon en de daartegenover gelegen kant een variatie daarop. Schiedams glas? Er is niet veel over het glas in lood bekend. In bouwteke ningen is zelden een beschrijving ervan opgenomen, om dat door de aannemer waarschijnlijk een losse opdracht werd gegeven aan een atelier. Er zijn wel Schiedamse bedrijven geweest, zoals Nering, die in vergelijking met gebrandschilderd werk of kerkramen 'simpel' glas in lood maakten. In de loop van dit project gaan we onder zoeken of we meer informatie kunnen vinden. Hoe kunt u ons helpen? Heeft uw Schiedamse woning of werkruimte nog glas in lood? Of is er in uw straat nog glas in lood aanwezig? U kunt ons helpen door een (digitale) foto van het ge bouw en van het glas-in-loodpaneel of paneleh te maken en deze - met vermelding van uw naam - op te sturen naar het gemeentearchief; contact@schiedam.nl onder vermelding van 'Gemeentearchief: glas in lood'. Mocht u een mooie anekdote of mooi verhaal erbij hebben dan horen we dat natuurlijk ook graag! Fototips Maak de foto een beetje naar een lichtbron toe dus overdag van binnen naar buiten (maar niet té felle zon) en nog mooier; tegen de schemer aan van buiten naar binnen, zodat de kleuren mooi uitkomen. Wat doen we met de foto's? De foto's worden opgenomen in onze digitale beeldbank, zodat bezoekers, onderzoekers en geïnteresseerden deze op onze webstek kunnen bekijken. We gaan er dus vanuit dat u akkoord gaat met het openbaar stellen van uw foto's voor dit doel. Wellicht dat we op termijn, als we veel reacties krijgen, de beelden gebruiken voor een publicatie... Hiervan houden we alle deelnemers aan het project natuurlijk op de hoogte! Update dvd compilatie Wilton bedrijfsjournaals Door miscommunicatie met de leverancier is de dvd momenteel nog niet leverbaar. Deze zal, naar alle waar schijnlijkheid, in de week van 23 mei beschikbaar zijn. Als u ons per e-mail of telefonisch uw naam en telefoon nummer laat weten, dan stellen we u op de hoogte zodra de dvd's binnen zijn! Let op: Donderdag 2 juni (Hemelvaartsdag) en vrijdag 3 juni is het Gemeentearchief Schiedam gesloten. Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedam mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. GEMEENTEARCHIEF In de loop van de jaren slijten straat markeringen. Na een schouwronde blijken in Schiedam de kruizen en randen van gehandicaptenparkeer plaatsen op veel plekken niet goed meer zichtbaar. Vanaf maandag 23 mei gaat Irado, in opdracht van de gemeente, zo'n 250 gehandicap tenparkeerplaatsen voorzien van nieuwe markeringen. De grootscheepse aanpak van de gehandicaptenplaatsen duurt naar verwachting een maand. De uitvoer der werkt per wijk. Gehandicapten parkeerplaatsen in straten die dit jaar nog worden opgehoogd of een nieuwe inrichting krijgen, worden vanzelfsprekend pas dan vernieuwd. 'Veegronde' Nadat alle wijken zijn doorlopen volgt een zogenaamde 'veegronde'. Deze ronde is nodig, omdat parkeer plaatsen in gebruik kunnen zijn als de uitvoerder de werkzaamheden wil uitvoeren. In dat geval ontvangt de eigenaar van het voertuig een kaart onder de ruitenwisser met daarop de vraag contact op te nemen met Irado om af te stemmen wanneer zij nogmaals zullen langskomen op de locatie. Vragen? Heeft u vragen over de uitvoering of planning? Neem dan contact op met het callcenter van Irado via tele foonnummer 010 - 26 21 000 of per email via info@irado.nl. In verband met een wettelijk Reguliere openingstijden verplichte koppeling van automati seringssystemen is de Stadswinkel op dinsdag 24 mei 2011 de hele dag gesloten. Deze geplande werk zaamheden zullen helaas de gehele dag in beslag nemen. De Stadswinkel is op woensdag 25 mei vanaf 09.00 uur weer geopend. Onze excuses voor het ongemak. Stadswinkel Met afspraak Maandag Woensdag Donderdag Vrijdag 14.00 - 20.00 uur 14.00 - 20.00 uur 14.00 - 20.00 uur 14.00 - 17.00 uur U kunt op twee manieren een af spraak maken bij de Stadswinkel; telefonisch via 14 010 of digitaal via het Digitaal Loket op de website www.schiedam.nl. Zonder afspraak Maandag 09.00 - 13.00 uur Dinsdag 09.00 - 13.00 uur (dinsdag 24 mei gesloten) Woensdag 09.00 - 13.00 uur Donderdag 09.00 - 13.00 uur Vrijdag 09.00 - 13.00 uur Kennisgeving ontwerp Algemeen Plaatselijke Verordening Schiedam 2011 en ontwerp Bomenverordening Schiedam 2011 ter inzage ten behoeve van inspraak o.g.v. afdeling 3.4 Awb Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam maken ingevolge het bepaalde in artikel 3:11 juncto 3:12 van de Algemene wet bestuurs recht, bekend dat met ingang van 18 mei 2011 voor eenieder de ontwerp APV met bijbehorende stukken en de Bomenverordening Schiedam 2011 met bijbehorende stukken ter inzage ligt. Aanleiding Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2011 De APV regelt uiteenlopende onderwerpen met betrekking tot de huishou ding van de gemeente. De APV wordt in beginsel jaarlijks geactualiseerd. Per 1 oktober 2010 is de Wet algemene bepalingen omgevingsvergunning (Wabo) in werking getreden. Als gevolg van deze inwerkingtreding is een aantal wijzigingen in de Algemene Plaatselijke Verordening (verder te noemen: APV) noodzakelijk. De voorgestelde wijzigingen zijn veelal van technisch juridische aard. Tevens is het noodzakelijk om in verband met de inwerkingtreding van de Dienstenwet een aantal aanpassingen in de APV door te voeren. Voorts is bekeken of de APV nog verdergaand gedereguleerd kan worden. Echter met de APV wijziging in 2008 heeft reeds een grote derugelerings- slag plaatsgevonden. In dat kader is wederom een aantal vergunningstelsels kritisch bekeken. Hierbij heeft de model-APV van de VNG als leidraad ge diend. Volledigheidshalve wordt opgemerkt dat de voorstellen van de VNG die tot uiting komen in de modeltekst APV worden gevolgd maar niet zonder meer worden overgenomen. Bij deze herziening wordt nadrukkelijk rekening gehouden met plaatselijke behoeften en omstandigheden. Tevens is ook de in deling en de (artikel-) nummering aan het model aangepast. Deze ingrijpende wijziging heeft ertoe geleid dat elk artikel uit de APV Schiedam 2010 is omgenummerd. Deze omnummering is inzichtelijk gemaakt in bijgevoegde transponeringstabellen van nieuw naar oud en van oud naar nieuw. Ook is een bijlage bijgevoegd waarin alle wijzigingen per artikel worden toegelicht. Bomenverordening Bomen zijn essentieel voor de leefbaarheid en dragen bij aan de beeldkwa liteit van straat, wijk en landschap. Bomen zijn onderdeel van onze culturele identiteit. Een goede bomenverordening beschermt deze waarden en essen tiële functies. Een bomenverordening is voor de gemeente een belangrijk hulpmiddel bij het in stand houden van een goed en gezond bomenbestand. Inmiddels zijn de procedures en regels beschreven in het Bomenbeleidsplan en het Bomenstructuurplan. Het is noodzakelijk om het in deze nota's be schreven beleid vast te leggen in een gemeentelijke (bomen)verordening. Een bomenverordening geeft een completere regelgeving voor de bescherming van gemeentelijke en particuliere bomen dan de bestaande regeling in de Al gemene Plaatselijke Verordening (APV). Een specifieke bomenverordening- omvat naast criteria voor wel of niet kappen ook bepalingen over het beheer, toezicht/controle, bescherming en de mogelijkheid om financiële voorwaar den te verbinden aan een vergunning. Aan de andere kant willen burgers zelf verantwoordelijk zijn voor de bomen in de eigen tuin en streeft de overheid lastenverlichting voor de burgers na. De bomenverordening 2011 biedt een evenwichtige balans tussen enerzijds minder regels en anderzijds een effectieve bescherming. Gekozen is voor een beperkt kapverbod. De vergunningplicht vervalt voor bomen in particuliere percelen die binnen 10 meter van de gevel staan en een stamdiameter hebben tot en met 30 cm. Deze bomen worden aan de verantwoordelijkheid van de particuliere eigenaar overgelaten. Het kapverbod blijft gelden voor bomen met een stamdoorsnee groter dan 30 cm die buiten 10 meter van de gevel staan. Daarnaast legt de gemeente een lijst aan van monumentale bomen. De monumentale bomen krijgen vanwege hun bijzondere waarde een speciale status en worden extra beschermd. Ter inzage Het ontwerp met bijbehorende stukken ligt gedurende 6 weken ter inzage in het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket) in het Stadskantoor, Stadserf 1, met ingang van 18 mei 2011 tot en met 29 juni 2011. De openingstijden van het Klant Contact Centrum zijn: Met afspraak Maandag, woensdag, donderdag van 14.00 - 20.00 uur Vrijdag van 14.00 - 17.00 uur Zonder afspraak Maandag tot en met vrijdag van 09.00 - 13.00 uur Heeft u bezwaar? Gedurende voornoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen tegen de ontwerp APV en Bomenverordening Schiedam 2011 kenbaar maken bij het college, t.a.v. Juridische zaken, juridisch adviseur mevrouw C.B. van Breemen- Zom en van de afdeling Vergunningen, Hand having en Geo-informatie, senior jurist P.F. Bijleveld, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket). EF P Mi

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 6