Geef u op als Gast van de Raad! Wethouder Siljee opent KlipKids Zandtafel Fort Drakensteijn in gebruik genomen Wijkoverleg Schiedam Nieuwland Gemeenteberichten Politiek is leuker als je weet hoe het werkt! Kent u iemand die een lintje verdient? Koninklijke onderscheiding 2012: aanvragen vóór 1 augustus 2011 www.schiedam.nl 18 mei 2011 nummer 20 Pagina 4 Om meer contact te krijgen met inwoners van de gemeente Schiedam geven de raadsleden een 'kijkje in de keuken' van de gemeenteraad. De gemeenteraad wil graag de spelregels van de politiek uitleggen en nodigt u uit als 'Gast van de raad'. Voorafgaand aan de raadsvergadering wordt u ontvangen door burgemees ter W.M. Verver-Aartsen, een aantal raadsleden en de griffier, J. Gordijn. Raadsleden vertellen over het werk van de gemeenteraad, geven uitleg over de gang van zaken tijdens de gemeenteraadsvergadering en geven een toelichting op de onderwerpen die op de agenda staan. Vanaf de publieke tribune volgt u de raadsvergadering. In de pauze en na afloop kunt u de raadsleden en collegeleden aanspreken. Na afloop horen raadsleden graag hoe u de raadsvergadering heeft ervaren. Een Gast van de Raad schrijft: "...Met veel plezier heb ik een kijkje kunnen nemen in de keuken van de gemeenteraad, maar was bovenal vereerd door de tijd die de raadsleden en de burgemeester vrij hielden om ons Wegwijs te maken in de bestuursvorm van Schiedam. ...Ik heb een goede indruk gekregen van de raad en bewonder alle raads leden die zich zo inzetten voor hun Schiedam, niet alleen voor de stad maar vooral voor de mensen die daar leven en wonen..." Wilt u zich aanmelden als 'Gast van de raad'? Stuur dan een e-mail naar griffie@schiedam.nl. Afgelopen woensdag 11 mei opende Wethouder Menno Siljee samen met KomKids directeur Yde Dragstra, de buitenschoolse opvang KlipKids aan de Prof. Kamerlingh Onneslaan in Schiedam Oost. Wethouder Siljee kon de sleutel in het slot van KlipKids steken nadat hij de pihata kapot had geslagen. Hiermee was het pand officieel geopend. De vestiging van Klipkids is een welkome uitbreiding op het bestaande aanbod in Schiedam Oost en op de capaciteit van KomKids dat voorheen in basisschool de Peperklip was gevestigd. Goede kinderopvang is van le vensbelang voor de economie. Voor bewoners van de wijk is het fijn dat de buitenschoolse opvang Klipkids zo dicht bij de school en midden in de wijk is gevestigd. Wethouder Siljee benadrukte dat hij blij is met Komkids als maatschappelijk ondernemer in Oost. Het pand aan de Prof. Kamerlingh Onneslaan stond leeg. De gemeente Schiedam stimuleert de wijkeconomie in Oost. Dat doet zij on der andere door subsidie aan ondernemers te verstrekken voor de verbouwing van hun pand. In het kader van het stimuleren van de wijkeconomie is er subsidie vanuit het Rijk beschikbaar gesteld voor Oost, om de sociaal econo mische situatie in Oost (naast de binnenstad en Nieuwland) te verbeteren. I Wethouder Siljee opent samen met KomKids directeur Yde Dragstra de buitenschoolse opvang KlipKids aan de Prof Kamerlingh Onneslaan in Schiedam Oost. Wethouders Wil Vissers (Cultuur educatie) en Ad Hekman (Beheer Openbare Ruimte) namen zondag samen met Martijn Jansen van Rosendaal - die werd geflankeerd door Juffrouw Lotje en Juffrouw Dotje - de nieuwe zandtafel in Fort Drakensteijn in gebruik. De zand tafel is één van de speeltoestellen in de speeltuin in het Beatrixpark die ook kan worden gebruikt door kinderen in een rolstoel. Daarna kregen de wethouders de eerste exemplaren overhandigd van de nieuwe speurtocht die leidt door de heemtuin, de kinderboerderij en Fort Drakensteijn. fl Foto: Bart Bos Op vele plaatsen in Schiedam zet ten mensen zich in voor de sa menleving. Meestal doen ze dat onopvallend en op de achtergrond. Maar deze mensen mogen best eens in het zonnetje worden gezet. De meest waardevolle waardering voor hem of haar is het toekennen van een koninklijke onderscheiding of 'lintje'. Kent u iemand die volgens u publieke waardering verdient? Vraag dan nu een onderscheiding voor hem of haar aan.' Wat is een 'lintje'? Een koninklijke onderscheiding of 'lintje' is een erkenning voor iemand die iets bijzonders heeft gedaan voor de samenleving. Zoals uit de naam al blijkt, worden koninklijke onder scheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. Wie komt voor een onderscheiding in aanmerking? Iemand kan in aanmerking komen voor een lintje als sprake is van persoonlijke bijzondere verdiensten voor de samenleving. Zoals' vrijwil ligers die zich (meer dan) 15 jaar belangeloos inzetten voor organi saties op bijvoorbeeld het gebied van sport, cultuur, kerkelijk leven, natuur, zorg of openbare orde en veiligheid. Of een persoon die in zijn werk een buitengewone prestatie le vert. Hij of zij moet dan 'bijzondere of zeer uitzonderlijke verdiensten in de werkkring' hebben verricht; pres taties die aanzienlijk verder gaan dan wat normaal gesproken van iemand in zo'n functie wordt verwacht. Bo vendien moet de samenleving baat hebben bij het verrichte werk. Maar ook mensen die een uitzonderlijke prestatie leveren in sport of weten schap kunnen voorgedragen worden voor een lintje. Hoe vraag ik een onderscheiding aan? Als u iemand wil voordragen voor een koninklijke onderscheiding, kunt u contact opnemen met het kabinet van de burgemeester. Zij adviseren u of de verdiensten bijzonder genoeg zijn voor een lintje en begeleiden de aanvraag vanaf het begin, zodat deze aan alle regels voldoet. Voor de aanvraag van een onder scheiding zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze kunt u downloa den via www.lintjes.nl of opvragen bij het kabinet van de burgemeester. Aan de aanvraag van een konink lijke onderscheiding is een lange procedure verbonden. Het is dan ook noodzakelijk dat aanvragen voor de volgende algemene decoratieverle ning op 27 april 2012 vóór 1 augus tus 2011 bij de burgemeester zijn ingediend. Informatiefolder 'Ere wie ere toekomt' Het Kapittel voor de Civiele Orden heeft de informatiefolder 'Ere wie ere toekomt' uitgegeven. In deze fol der staat uitgebreide informatie over koninklijke onderscheidingen en het aanvragen hiervan. Deze folder is verkrijgbaar bij het kabinet van de burgemeester. Contact kabinet van de burgemeester Voor het opvragen van de informa tiefolder 'Ere wie ere toekomt' of de aanvraagformulieren en met algeme ne vragen kunt u contact opnemen met het kabinet van de burgemeester, de heer Van der Schee, telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail via contact@schiedam.nl onder ver melding van 'Lintjesregen 2012'. Het wijkoverleg van de wijk Nieuwland vindt plaats op: Datum: donderdag 26 mei 2011 Locatie: Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 Aanvang: 19.45 uur Agenda De agenda voor deze vergadering ziet er als volgt uit: 1. Opening, vaststellen agenda mededelingen o Veiligheid in Nieuwland (burgemeester W.M. Verver-Aartsen) o Evaluatie Buurt Bestuurt (de heer R. van Waar- denberg, LichtBlauwe Brigade) 2, Verslag vorige vergadering Colofon Klant Contact Centrum Eindredactie www.schiedam.ni Gemeente contact@schiedamnf Schiedam Telefoon: 14 010 Stadswinkeï. Stadserf l, Schiedam postbus 1501,3100 EA, Schiedam Fax: (Ö1Ö) 473 70 21 Openingstijden Stadswinkeï Met afspraak ma, wo en do van 14.00 - 20.00 0) yrij van 14.00 -17.00 uur Zonder afspraak ma t/m vrij 09.00 -13.00 Uur Maak uw afspraak online of bel 3. Wijkbudgetoverzicht 4. Buitenruimte 5. Rondvraag afsluiting Informatie of aanmelden? Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Darius Spencer. Hij is telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail via eontact@ schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Nieuwland'.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 9