I Achtbaanrit vol emoties Oudste deelneemster Klik en win Win een ProCamp voetbalkamp en word een betere speler Agenda Theater maken bij de Teerstoof Dog Day in het Centrum Kans op rook bij Aluchemie - Jonge regisseuse maakt eigen voorstelling aan de hand van Facebook De jonge acteurs spelen door de hele zaal heen; zijn overal ÉBfc. Column Klein Nieuws Stoppen met alcohol Drukke spits op woensdag Hitchcock in het zwembad Werk aan verzakte kademuur Kade bij Windas aangepakt Altijd actueel: de weekkrant.nl www.deweekkrant.nl/actie woensdag 1 juni 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 10 Find me on Facebook, 4,5 en 10 juni in de oude vertrouwde theaterzaal van de Teerstoof, bij ons uiteraard in de krant en op internet. Kijk ook eens op... www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Ook voor volgend jaar is De Teerstoof weer op zoek naar jonge makers die vol met ideeën zitten en een eigen voorstelling willen maken. Gebruik je creativiteit, zet je ideeën op papier en mail het naar make-it@deteerstoof. nl. De beste zal eruit worden ge pikt en worden uitgevoerd. Schiedam Het Centrummanagement organiseert zondag 5 juni op het Land van Belofte de allereerste Dog Day. Mensen die van honden hou den, kunnen hun beestje die dag aan iedereen laten zien. Hond Baasje kunnen on der andere een korte wande ling maken op de originele Dogwalk. Meedoen met uw hond? Laat het dan weten via info@schiedamcentrum.nl of schrijf naar SCS, postbus 404, 3100 AK Schiedam. Regio Aluchemie sluit een nieuwe rookgasreinigingsinstallatie aan. Daarbij is voor omwo nenden van het Botlek-ge- bied mogelijk rook zichtbaar, laat het bedrijf weten. De rook is niet schadelijk voor de gezondheid. Voor de omschakeling van de oude naar de nieuwe rookgasreiniger worden twee bakovens tijdelijk uit bedrijf genomen. Daarbij kan de eerste twaalf uur na de stil zetting rook zichtbaar zijn. De eerste oven is 23 mei al buiten werking gesteld; de tweede is op 6 juni aan de beurt. Aluchemie zegt alles in het werk te stellen om de overlast tot een minimum te beper ken. Het eerste Make-it project 'Find me on Facebook' van theaterschool De Teerstoof gaat zaterdag 4 juni in première. Een voorstel ling voor en door jongeren. Regisseuse Carina Weer denburg over spijt, nieuwe media en keuzes maken. Bart van der Linden Schiedam Wie ben ik? Waar wil ik heen? Welke keuzes moet ik maken zonder achteraf spijt te krijgen? Het zijn zomaar wat vragen die de acteurs zichzelf stellen in de voorstelling 'Find me on Face book'. Regisseuse Carina Weer denburg heeft van de theater school de vrijheid gekregen om een eigen productie te schrij ven en te regisseren. „Maar", zo vertelt ze in het kantoor van het theater, "De acteurs heb ben wel degelijk invloed gehad op het verhaal." De jonge Weer denburg (24) wil het publiek meenemen in een achtbaan van emoties. Spannend theater in sneltreinvaart dus. „De acteurs spelen door de hele zaal heen, vandaar dat we werken met los se stoelen. Het is interactief the ater." Het verhaal speelt zich af op'een middelbare school. Drie jongens en drie meiden met ie der hun eigen problemen. Door invloed van nieuwe media, zoals Facebook, gaan ze op zoek naar hun identiteit. De scholieren presenteren zichzelf met be richtjes op Facebook, terwijl het publiek meekijkt. De tienerhor monen gieren door de zaal. De bezoekers worden getrakteerd op de alledaagse besognes van jongeren. Weerdenburg geeft 'aan dat ze bewust heeft gekozen om de nieuwe media hierbij te betrekken. 'Het is een voorstel ling van het 'nu'.' Nieuwsgierig naar het eind resultaat? Reserveren kan via make-it@deteerstoof.nl, o.v.v. datum, naam en aantal kaar ten. Voor overige info: www. deteerstoof.nl. Op 26 juni wordt ze 103; mevrouw Van Wieringen-De Leeuw. Afgelopen vrijdag voltooide ze samen met andere bewoners en verzorgers van het Jacobsgasthuis weer de avondvierdaagse, waar zij geldt als de oudste deelneem ster. Met dank natuurlijk aan familieleden en vrijwilligers die altijd weer bereid zijn te duwen. Het belangrijkste nieuws vorige week vonden wij het Lekker Fris Festival. In het artikel stond dat voorlichting'over alcohol al op de basisschool moet beginnen. Dat vinden wij ook, want alcohol is verboden on der de 16, maar toch gaan sommige kinderen drin ken. We hebben het aan de juf gevraagd en vol gendjaar krijgen we les over alcohol. Wij denken dat kinderen starten met drinken in de eerste klas en op feestjes, daarom is zo'n festival voor brug klassers goed. Wij gaan zelf niet drinken, want dat mag niet van ons geloof. Toch willen we wel graag meer weten over alcohol, wat erin zit en waarom het wordt verkocht als het zo gevaarlijk is. Wij denken omdat er veel geld aan. wordt verdiend. In de krant zagen wij namelijk ook reclame voor drank en daardoor gaan mensen meer kopen. Wij vinden dat de reclame verboden moet worden. En alcohol moet niet verkocht worden onder de 18. Gezond leven is heel belangrijk. Wij vonden ook het stuk over Piet en To leuk, die doen kun hele leven alles al op de fiets. Dat zou den wij niet zo leuk vinden zonder auto. En waar laten ze hun boodschappen? Maar ze zijn wel al best wel oud geworden en heel gelukkig. Berivan (10), Cansu (11), Zargai (10) Obs De Taaltuin Kinderen reageren in deze column wekelijks op het nieuws dat ze zelfbelangrijk vinden. Reageren kan op www.nieuwestadsblad.nl Schiedam De avondspits van woens dag 1 juni verloopt drukker dan normaal, zo voorspelt de ANWB. Veel mensen heb ben vanwege Hemelvaart een extra lang weekend. Rond 17.00 uur staat er ruim 300 kilometer file, terwijl dat normaal gesproken 250 kilo meter is. Hemelvaart valt dit jaar op donderdag 2 juni. De ANWB verwacht dat een miljoen mensen tijdens het hemelvaartweekend met vakantie gaan, dat is gelijk aan vorig jaar. Ongeveer 600.000 mensen blijven in eigen land. Schiedam Theatergroep 'De Knap- perts' speelt vrijdag, zater dag en zondag voor de laatste keer de voorstelling 'Slag 39' in het voormalige sportfond- senbad aan de BK-laan. Slag 39 is gebaseerd op The 39 steps van Alfred Hitch cock en wordt gespeeld door acteurs die eerder in het zwembad te zien waren in 'Tien kleine negertjes' en 'Pulp Fictie'. Op vrijdag en zaterdag be gint de voorstelling om 20.15 uur, op zondag om 14.30 uur. reserveren via: Cultuur- borrelt@live.nl Schiedam De kade aan het begin van de Nieuwe Haven ligt er alweer een tijdje verlaten bij sinds de kademuur daar in december 2009 ernstig verzakte. Op vragen van raadslid J. Jongen antwoordt het college dat binnenkort echter de eerste herstelwerkzaamheden zullen worden uitgevoerd. Nog voor de bouwvak zal de aannemer het werkterrein gereed maken en direct na de bouwvak zal er gestart worden met de daadwerke lijke werkzaamheden. Als het goed is moet de kade dan in februari 2012 weer helemaal hersteld zijn. Schiedam De polderkade bij het Wind as lekt en daarom wordt er in juni onderhoud gepleegd. Bij een recente inspectie bleek dat de kade niet aan de geldende normen voldoet. Naast de waargenomen lek kage blijkt de waterkering circa 20 centimeter te laag te zijn. Het lekkende deel wordt aangevuld met goedgekeur de kleigrond.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 10