Daling aantal verkochte woningen in april Vlietzicht, meer dan wonen! NHG wijzigt normen en voorwaarden Gratis hulp voor houders woekerpolis Wat levert een energiezuinig huis op Er zijn afspraken gemaakt om probleem rond erfpacht op te lossen Meer WW'ers 6% btw-tarief Energietest Kijk op Wonen Altijd actueel: de weekkrant.nl Financiering www.deweekkrant. nl/wonen Daling van de huizenprijzen leidt tot minder mobiliteit op de ar beidsmarkt en tot een stijging van de werkloosheid. Lees er meer over op onze website. www.deweekkrant.nl/wonen Per 1 juli 2011 gelden nieuwe voorwaarden en normen van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Taxaties volgens de NHG-regels worden uitgevoerd door een taxateur die is gecertificeerd volgens de regels van de Stich ting Normering Taxatie en Validatie. Die stichting is door de brancheverenigingen opgericht; tot 1 juli volstaat een taxatie door één van de 13 door NHG goedgekeur de taxatie-instituten. Voor nieuwbouwwoningen moet een waarborgcertificaat zijn afgegeven door een instel ling met een keurmerk van Stichting GarantieWoning. De eerste compensatievoor- stellen van verzekeraars zijn bij consumenten binnen. Daarom roept intermediairsor- ganisatie Adfiz alle tussenper sonen op gratis met klanten de beleggingsverzekering onder de loep te nemen en te kijken wat er te repareren valt. Van de vijftienhonderd aange sloten assurantiekantoren heb ben al zeshonderd kantoren aangegeven daaraan mee te zullen werken. De verwach ting is dat verzekeraars dit jaar miljoenen Nederlan ders informeren óf zij recht hebben op een compensatie voor hun beleggingsver zekering en wat de hoogte ervan is. 'Het is de taak van de tus- sènpersoon de klant bij de hand te nemen en hem door deze fase heen te helpen', aldus Adfiz. Speel met het plaatsen van zonnepanelen, doe of u dubbel glas neemt en stop isolatie onder de vloer vanachter uw computer. Op www.verbe- teruwhuis.nl ziet u wat een energiezuinig huis u oplevert. De site laat ook zien welke. landelijke en plaatselijke subsidies er zijn voor de besparingsmogelijkheden Eenmalig de woonplaats invullen is daarvoor vol doende", aldus onafhanke lijk voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal. In april dit jaar is het aantal verkochte bestaande koopwo ningen met 9% gedaald verge leken met dezelfde maand een jaar eerder. In totaal verwis selden 10.068 woningen van eigenaar, in april vorig jaar waren dat er 11.069, meldt het Kadaster. Vergeleken met maart was er sprake van een daling van 3,5%Vrijstaande woningen waren in april het meest in trek. De verkopen stegen met 2,1% vergeleken met 2010. Het aantal verkochte appartementen terug met 12,2%, maar vergeleken met maart was er een licht herstel (+0,1%). Van de provincies laten ten opzichte van maart alleen Zuid-Holland (+1,1%), Limburg (+3,7%) en Zeeland (+16%) een stijging zien van het aantal verkochte woningen. De grootste daling deed zich voor in Flevoland: -16,2% verkochte woningen. Vlietzicht aan de Brouwerijstraat in Maassluis vormt door de ligging, de situering en het woningaanbod, een unieke leefomgeving! FOTO: PR Tussen de Noord- en de Zuidvliet aan de rand van de historische binnenstad van Maassluis, staat aan de Brouwerijstraat een vervallen schoolgebouw op een ruim perceel. Deze lokatie wordt omgetoverd tot een aantrek kelijk woongebied met 14 ka rakteristieke stadswoningen. Door de redactie Maassluis De toekomstige woningen zijn allen gelegen aan de al in de veertiende eeuw gegraven Vlieten. Het zal u dan ook niet verbazen dat het project zijn naam hieraan ontleend heeft. De woningen zijn verdeeld over een tweetal woonblokken die aansluiten op het bestaan de straatbeeld. Het terrein dat tussen de woonblokken is gelegen wordt ingevuld met privétuinen, openbaar groen, een speelplaats en parkeergelegenheden. De voor de woningen gelegen kades fungeren als hoogwaardige openbare ruimte waar plaats is voor rust en ontmoeting. Door variatie aan te brengen in de woningconfiguratie, de materialisering en de gevel geleding van de woningen, ontstaat een gedifferentieerd woningaanbod. De hierdoor gecreëerde kleinschaligheid en individualiteit garanderen een goede aansluiting tussen oud en nieuw. Vlietzicht vormt door de ligging, de situering en het woningaanbod, een unieke leefomgeving! Woonwijzer Via de website van het project kunt u met de woonwijzer uw toekomstige woning samen stellen. Een uitbouw, dubbele openslaande deuren? Geen probleem. En dankzij de plaatjes die zich aanpassen aan uw keuzes, heeft u gelijk een beeld van hoe het straks gaat worden. De meerwerkopties houden bij dit project niet op na de uitbouw en de dakkapel. Wie voor duurzaam wil gaan, kan ook op dat gebied nog diverse keuzes maken, zoals een zon neboiler, een douchewarmte wisselaar of CO-2 gestuurde ventilatie. De prijzen van de gekozen opties worden direct opgeteld bij de koopsom en u krijgt een overzichtelijk staatje van de gekozen meer- en minderwerk- opties. Bovendien kunt u uw zelf samengestelde brochure opslaan of printen of door de drukker naar u laten verzen den. Zie www.vlietzichtmaassluis. nl of neem contact op met Atta Makelaars via 010-4335710. FNV Zelfstandigen Bouw (10.000 leden) heeft staats secretaris Weekers van Financiën in een brief om de 'crisismaatregel' van tijdelijke btw-verlaging naar 6% nog een half jaar te la ten doorlopen. Eind vorige week kwam het Centraal Bureau voor de Statistiek met cijfers dat er de afgelo pen maanden 'fors hogere investeringen' zijn gedaan in onder meer woningen en bedrijfsgebouwen. Dat duidt erop dat de lage btw een succes is. Opdrachtne mers zeggen in onderzoek unaniem dat dit tijdelijke lage btw-tarief voor on derhoud en verbouwingen meer omzet genereert. De energieprijzen blijven stijgen. Zet daarom mak kelijke maatregelen in zoals de verwarming lager zet ten, een waterbesparende douchekop gebruiken of naden en kieren dichten. Zij kunnen een huishouden jaarlijks flink wat geld be sparen. €500 tot €600 per jaar is te besparen als huis houdens in de dagelijkse praktijk met hesparingstips aan de slag te gaan. Om deze huishoudens te helpen, lanceren voorlichtingsor ganisatie Milieu Centraal en het Nibud (Nationaal Instituut voor Budgetvoor lichting) de Bespaartest. Deze Bespaartest (www. bespaartest.nl) helpt con sumenten met concrete, praktische adviezen om hun goede voornemens in de praktijk te brengen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 33