e molenroute ii Kunsttransport naar Bern Rita Young gaat voor W.R. rolstoelpolonaise Vliegende start voor Wenneker Cinema Tekening zoekt muur Wilton-dvd weer verkrijgbaar i, 127 hours; het waargebeurde verhaal van een avonturier Eten op Maasvlakte Herenplaats in de Wissel m m i Jazzrock in d'Oude Stoep Dé Agenda Altijd actueel: de weekkrant.nl Rlmtip www.wennekercinema.nl Rita Young wil iets bijzonders neerzetten. FOTO:F Vlaardingen De Vlaardingse zangeres Rita Young zit dit jaar 50 jaar in het artiestenvak. In het kader van dit jubileum wil zij vrijdag 3 juni een poging doen om het wereldrecord rolstoel polonaise neer te zetten. De middag in winkelcentrum De Loper wordt opgeluisterd door tal van bekende en minder bekende artiesten zoals Lobo, Martin Eden, Glenda Peters, Tessa, Johnny Valentino en Donna Lynton. Tijdens de recordpoging zal Young sa men met Johnny Valentino, Sandy Struijs en Bob Mus tang de polonaise leiden vanaf het podium. De middag wordt afgeslo ten door niemand minder dan Lee Towers die een spetterend optreden zal verzorgen. De optredens beginnen om 12.00 uur, de recordpoging rond 15.00 Schiedam Maar liefst 441 bezoekers hebben afgelopen weekend een bezoek gebracht aan Wenneker Cinema. Voor het eerst werden er films in beide zalen van het pand vertoond. Na enkele weken proefdraaien in alleen de kleine zaal (59 stoelen) stond er vrijdag 27 en zaterdag 28 mei namelijk ook een film in de grote zaal (204 stoelen) geprogrammeerd Op vrijdag en zondag waren beide films vrijwel uitverkocht en ook zaterdag was een drukke avond. In het weekend van 10 en 11 juni zijn er weer filmvoorstellingen in beide zalen. De film Black Swan met Oscarwinnares Natha lie Portman is dan te zien in de grote zaal, terwijl in de kleine zaal La Pivellina en de balletklassieker The Red Shoes worden gedraaid. Eten met uitzicht op de Maasvlakte 2? Het kan op 25 juni, 30 juli, 27 augustus en 24 september. Maak daarna met de FutureLand Express een ritje over het nieuwe land! www.futureland.nl Schiedam Afgelopen week vond er een groot kunsttransport plaats van het collectiedepot van het Stedelijk Museum Schiedam naar Zentrum Paul Klee in Bern, Zwitserland. In totaal werden twaalf kunstwerken vervoerd. De werken maken deel uit van de reizende ten toonstelling 'Klee en CoBrA, een kinderspel'. Naast het Zentrum Paul Klee bezoeken de kunstwerken ook Museum Louisiana in Denemarken en het CoBrA Museum in Amstelveen. 'Aan een groot kunsttransport als deze gaat veel werk vooraf vertelt de manager collecties. 'Meer dan een jaar aan voorberei ding is nodig om een goede selectie van werken te maken, de bruikleenovereenkomsten Een professioneel bedrijf doet het transport. FOTO:PR te regelen en het transport te organiseren. De conditiê van de kunstwer ken wordt uitgebreid gecon troleerd waarna zij zorgvuldig ingepakt worden in speciale kisten. Onder meer De wil de jongen van Karei Appel en werken van Rooskens, Constant en Jan Nieuwen- huis maken deel uit van de tentoonstelling. Schiedam Nog tot eind juni is in inloophuis De Wissel aan het Broersveld 123b werk te zien van twee kunstenaars van Atelier Herenplaats in Rotterdam: Jacco Kranen donk en Monique Bouman. Kranendonk heeft een fascinatie voor tram, bus en metro, maar ook schepen vind je in dikke verfklod- ders terug op zijn doeken. Monique Bouman vult cirkels en ovalen in met felle en pastelkleuren. Inloophuis De Wissel, van de Schiedamsekerken, is iedere woensdag-, donder dag-en vrijdagmiddag open van 14.00 tot 16.00 uur en op vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Werk van Henny van Leeuwen. Kunst Zoekt Muur organiseert in Pand Paulus de tentoonstel ling Tekening Zoekt Muur met werk van onder andere Caren van Herwaarden, Henny van Leeuwen en Sjef Henderickx. FOTO: PR Kenmerkend voor de tentoon stellingen van Kunst Zoekt Muur (KZM) is de informele sfeer met een hapje en een drankje, waarbij de kunste naars vaak zelf aanwezig zijn. Al meer dan 50 Schie- damse Vrouwen hebben zich ingeschreven voor de Schiedamse Molen route op 8 juni. Molen De Kameel staat centraal. Het programma begint bij De Kameel en vervolgens zal bij iedere molen een bijzondere activiteit plaats vinden. Het programma speelt zich af tussen 19.00 en 22.00 uur. Alle Schiedamse vrouwen zijn van harte welkom, opgeven via: info@svpschiedam.nl Ser Louis. FOTO:PR Vlaardingen In café d'Oude Stoep wordt 6 juni een avondje jazzrock gehouden vanaf 22.30 uur. De toegang is gratis. Maandag 6 juni is alweer de derde - en voorlopig laatste - editie van Jazzrock in d'Oude Stoep. Dit keer met Arno van Nieuwenhuize (drums), Stormvogel (keyboards), Phaedra Kwant (bas) en Leo Janssen (sax). Phaedra Kwant is een virtuoze bassiste die furore maakt in jazz, pop en the ater. Zij beklimt de podia in binnen- en buitenland met topacts als Saskia Laroo, Hans Vermeulen, Veldhuis Kemper en Kristen. Sinds 2008 timmert zij ook aan de weg met haar eigen fusiongroep. Haar CD vindt wereldwijd gretig aftrek. Het eerste exemplaar ging naar Schiedam Het Gemeentearchief Schie dam brengt de DVD met Wilton-Fijenoord bedrijfs- journaals compilatie in tweede druk uit, nu een extra DVD met daarop het eerste bedrijfs- journaal in kleur uit 1976! De compilatie van dertig jaar aan bedrijfsjournaals (bijna 19 uur materiaal) heeft ee,n speelduur van ongeveer 60 minuten. De extra DVD met het complete journaal duurt 37 minuten, Deze opnieuw vormgegeven tweede druk kost slechts 7,50 (exclusief eventu ele verzendkosten van 2,50). Uniek materiaal om te hebben of cadeau te doen. Dertig jaar lang, van 1953 tot en met 1982, maakte de Dok en Werfmaatschappij Wilton- Fijenoord in eigen beheer een bedrijfsjournaal met daarin de hoogtepunten van het afgelo pen jaar. De nieuwbouw en reparatie van schepen, doop en tewa terlating, bedrijfsopleidingen, personeelsverenigingen, jubilea, Koninklijke bezoeken en bedrijfsvoering, al deze onderwerpen kwamen aan bod in de filmjournaals van het Schiedamse bedrijf.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 43