5 Ook Facilicom in beweging Waterweg Beweegt! Jij ook? S) - Hoge verwachtingen Waterweg Beweegt Waterweg Beweegt een nieuw begrip in de regio Virtuele colonoscopie Met wandelroutes door het historische centrum van Schiedam Fietsen citer dag 4 juni 2011 andëïêtF" Programma Waterweg Beweegt Voorkomen is beter irC. Wandelen www.waterwegbeweegt.nl Niet hardlopen of wandelen? Stap tijdens Waterweg Beweegt op de fiets voor een recreatieve tocht van 20 of 40 km door het prachtige Midden-Delfland. www.waterwegbeweegt.nl (KlfF van 11.00 uur tot 17.00 uur Insthrtjven? kijk op Viietland J Facücom Regio Voorzitter Bas van der Raaf van de aüetiekclub For- tuna kijkt uit naar Waterweg Beweegt op zaterdag 4 juni. "Wij houden ons bezig met het hardlooponderdeel. De afstanden 1, 3 en 5 kilometer hebben wij uitgezet in de om geving van de Margriethal. De 10 kilometer loopt ook door de polders van Midden-Delf land." De voorzitter laat weten dat het de lopers aan niets ontbreekt. "Het parcours van de 10 kilometer is au tovrij en loopt grotendeels over verharde wegen." Van der Raaf is blij dat hij na de eerste Vlietlandloop weer- bij de organisatie betrokken is. "Die loop overtrof met ruim 300 deelnemers onze verwachtingen. Gezien de voorinschrijvingen weet ik zeker dat er 4 juni weer en kele honderden deelnemers aan de start staan." Regio Waterweg Beweegt! Zaterdag 4 juni is de eerste editie van een nieuw regionaal bewee- gevenement voor het hele gezin. Hardlopen, wandelen en fietsen staan centraal. Het gezellige, sportieve evenement is er voor alle inwoners in de regio Schiedam/Vlaardin- gen. Het is een vervolg op de Vlietlandloop met vorig jaar ruim driehonderd deelnemers. Doel is een laagdrempelige, sportieve dag bieden aan het hele gezin. Waterweg Be weegt vindt plaats bij sporthal Margriet in Schiedam en is een initiatief van Facilicom, Viietland Ziekenhuis, de gemeentes Schiedam en Vlaar- dingen en atletiekvereniging Fortuna. Op het programma staan hardlopen (1, 3, 5 en 10 km), fietsen (20 en 40 km) en wandelen (5 en 10 km). De routes doorkruisen Schiedam, Vlaardingen en het Midden- Delflandgebied. Bij de Mar griethal zijn ook kinderactivi teiten en een muziekterras met horeca. Voorinschrijven is niet meer mogelijk. Iedereen kan zich 4 juni bij de Margriethal inschrijven. Informatie: www. waterwegbeweegt.nl. Hardlopen, wandelen en fietsen met het hele gezin! FOTO: PR Waterweg Beweegt ts een unieke samenwerking tussen sport, gemeentes en bedrijfsleven. Organisatie (v.l.n.r): Peter Spek (Vlaardingen), Bas van der Raaf (Fortuna), Jan Wielaart (Fortuna), Mare Jehee (Facilicom Bastia), Linda Jansen (Viietland Ziekenhuis), Dennis van der Poel (Facilicom Gom), Ronald Verwaal (Facilicom Gom), Fer Schroeders (Schiedam) en Shirin Nejad (Facilicom Trigon) Regio Waterweg Beweegt is bedoeld voor iedereen die van bewegen houdt; van jong tot oud en van sportie- veling tot recreant. Het programma: 11.00 uur: officiële opening Waterweg Beweegt met de start van de 1 en 3 km hardlopen 11.30 uur: start 5 en 10 km hardlopen Vanaf 12.45 uur: start 5 en 10 km wandelen en de start van 20 en 40 km fietsen 17.00 uur: einde pro gramma Hele dag: muziekterras met horeca en meerdere kinderactiviteiten Inschrijven: Zaterdag 4 juni bij de Margriethal in Schiedam Informatie: www.waterweg- beweegt.nl. Regio Startnummer 1 is 4 juni voor Hans Gennissen, president directeur Facilicom Servi ces Group. Martine Geurts, vice-president directeur draagt startnummer 2. Zij zijn beiden vastbesloten om op de 5 en 10 km in elk geval in de voorste regionen te finishen met het hardlopen. Binnen Facilicom zijn Mark Jehee, Dennis van der Poel, Roland Verwaal en Shirin Nejad druk met de organisatie. "Wij willen bin nen Facilicom zoveel mogelijk collega's in beweging krijgen. Het liefst op het meest spor tieve onderdeel, het hardlopen maar fietsen en wandelen mag uiteraard ook. Speciaal voor de hardlopers op de 5 en 10 km is de Facilicom-competitie be dacht. Daarbij strijden teams Hans Gennissen, 2e van links, traint samen met collega's. en individuen van Facilicom om de snelste finishtijd in herkenbare, .blauwe Facilicom hardloopshirts." vertelt Shirin Nejad. Met Hans Gennis sen en Martine Geurts als voortrekkers worden vele Facilicommers zaterdag verwacht als deelnemers of lartgs de kant. Facilicom brengt zichzelf en de Water weg-regio in beweging. Regio Na de eerste Vliedandloop in 2010 organiseert het Viietland Ziekenhuis nu 'Waterweg Beweegt' samen met haar partners. Aad de Groot, lid van de Raad van Bestuur van het ziekenhuis, heeft zijn hardloopschoenen uit de kast gehaald en gaat deelnemen aan de 5 km loop. "Mensen die geregeld bewegen, zijn lichamelijk sterker en dus vaak gezon der" zegt Aad de Groot. "Het Viietland Ziekenhuis ziet het daarom als een taak mensen te stimuleren te be wegen. Ons motto is 'Beter worden doen we samen', maar als we het ziek worden kunnen voorkomen, geven we daar de voorkeur aan." Opbrengst Waterweg Beweegt is voor virtuele colonoscopie. Regio De opbrengst van Waterweg Beweegt komt ten goede aan de virtuele colonoscopie van de afdeling Radiologie van iet Viietland Ziekenhuis. Dit is een patiëntvriendelijke onderzoeksmethode waarbij de dikke darm van de patiënt door middel van scantechnie ken driedimensionaal in beeld wordt gebracht.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 46