Gemeenteberi II Uniek ontwerp Beukenhof Voer geen meeuwen! Koninklijke onderscheiding 2012: Wijkoverleg Schiedam West aanvragen vóór 1 augustus 2011 Wet bodembescherming Verleend© Evenementenvergunning i' -*T gemeente Schiedam Donderdag 26 mei presenteerde de befaamde New Yorkse architect Hani Rashid in het Stedelijk Mu seum Schiedam een ontwerp voor het Auditorium en Crematorium Beukenhof. Rashid geeft leiding aan het toonaangevende New York se architectenbureau Asymptote. Ontwerp van internationale allure Het ontwerp voor het Auditorium en Crematorium Beukenhof is van internationale allure, vergelijkbaar met onder andere ontwerpen voor het prijswinnende Yas Hotel in Abu Dabi, het Perm Museum in Rusland en het Global House in Maleisië. Rashid is in dit ontwerp uitgegaan van de multiculturele samenleving van Schiedam. Rashid: "Ieder ge-, loof en iedere cultuur kent zijn eigen gebruiken. De vraag om tijdens de uitvaart bepaalde cultuurgebonden gebruiken en rituelen uit te kunnen voeren, wordt steeds vaker gesteld. Daarom hebben we een ontwerp gemaakt waarbij iedereen zich thuis kan voelen." De befaamde New Yorkse architect Hani Rashid heeft een ontwerp van internationale allure gemaakt voor het Auditorium en Crematorium Beukenhof. Foto: Jan van der Ploeg Onder de indruk Ook wethouder Ad Mostert was aan wezig bij de presentatie. Mostert: "Ik ben onder de indruk van het ontwerp dat zich onderscheidt door dat het uitgaat van de multiculturele samenleving. Wij vinden het een eer dat Rashid dit heeft ontworpen voor Schiedam." Het ontwerp is geruime tijd te be zichtigen door Schiedammers. Daar na wordt het kunstwerk opgenomen in de collectie van het Nederlands Architectuur instituut in Rotterdam. Meeuwen leiden op een aantal plaatsen tot overlast voor de om geving. De gemeente Schiedam en Irado verzoeken iedereen om verstandig om te gaan met het voeren van dieren en meeuwen in het bijzonder. Een beetje brood voor de eendjes is geen probleem, maar grote hoeveelheden brood of andere voedselresten zorgen voor overlast. Valkeniers actief Sinds enkele weken zijn in Schiedam weer valkeniers actief. Met hun bui zerds verjagen ze meeuwen, die voor overlast zorgen in wijken waar het afval met zakken wordt ingezameld. De buizerds worden ingezet op da gen dat het huisafval in de betref fende wijken wordt opgehaald. Voedsel trekt meeuwen aan De meeuwen komen niet alleen af op vuilniszakken; ook ander voedsel, dat vaak door mensen op straat of op grasvelden wordt gegooid, trekt meeuwen aan - en mogelijk ook rat ten. In alle gevallen leidt dit voor de omgeving tot overlast, die maar op één manier kan worden voorkomen: geen voer strooien! Kent u iemand die iets bijzonders doet voor de samenleving? In vrijwilligerswerk of door bijvoor beeld een buitengewone prestatie? Verdient diegene volgens u hiervoor publieke waardering? Vraag dan nu een onderscheiding aan! K|jk voor meer informatie op www,sehiedam.nl Het wijkoverleg van de wijk West vindt plaats op: Datum: Locatie: Aanvang: dinsdag 7 juni 2011 Wijkcentrum De Erker, J. van Avenesstraat 32 20.00 uur Agenda De agenda voor deze vergadering ziet er als volgt uit: 1. Opening en mededelingen 2. Verslag vorige vergadering 3. Stand van zaken evaluatie wijkoverleg 4. Stand van zaken ontwikkelingen in de wijk met onder andere uitvoeringsmaatregelen Speelruimteplan aanpak middenberm Rembrandtlaan 5. Stand van zaken vouchers 6. Wijkbudgetoverzichten en aanvragen 7. Rondvraag sluiting Informatie of aanmelden? Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, mevrouw Bobby Scheepe. Zij is telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail via contact@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg West'. Beschikking (Broersveld 140-148 te Schiedam) Onderwerp Op grond van artikel 39c van de Wet bodembescherming hebben burge meester en wethouders van de gemeente Schiedam van Arnicon Projecten B.V., namens de afdeling Projecten van de gemeente Schiedam voor de locatie Broersveld 140-148 (postcode 3111 LK), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie B nummers 2448 en 3857 (beide gedeeltelijk) een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek in te stemmen met een sanerings- verslag. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan leiding van de melding hebben besloten: om op grond van artikel 39b, lid 6 Wbb juncto artikel 14 van het Besluit Uniforme Saneringen in te stemmen met de uitgevoerde sanering en het behaalde sanéringsresultaat. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 1 juni 2011 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij het Omgevingsloket, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 13.00 uur (vrije inloop), na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 uur tot 20.00 uur en vrijdag van 14.00 uur tot 17.00 uur. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb-bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaar schrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een af schrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer én in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzeek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefoon 14 010. Wbb-code: SC0606Ó1272 De burgemeester van Schiedam heeft de onderstaande vergunningen verleend voor het organiseren van diverse evenementen. Het betreft: Circus op de Maasboulevard van 8 juni t/m 13 juni 2011 (opbouw vanaf 6 juni 2011) Vanaf 1 juni 2011 ligt een afschrift van de verleende vergunning gedurende zes weken ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket) in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen de verleende vergunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u echter vindt dat deze meteen móet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzie- ningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. EP h

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 6