Cultuur en vlak naast historie de deur UNIEKE OPEL ZAFIRA HOLIDAY. EA.van der KOOI J Uniek beeldmateriaal over de provincie waarin u bent opgegroeid Twitter iDeZAFIRA Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 15 juni 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 39 Mijn nostalgisch Nederland www.deweekkrant.nl/webwirikel Natuurlijk zijn wij ook op twitter te vinden. Volg ons ook en zoek: #nieuwe- stadsblad. Altijd op de hoogte van het laatste nieuws. Www.nieuwestadsblad.nl Wie de drukte van het Log- gerfestival zaterdag aan zich voorbij wil laten gaan, maar toch de historie van deze omgeving wil opsnuiven, is de Midden-Delflanddag een uitstekend alternatief. Peter Spefe Schiedam „Dit landschap, dat wij nog kennen van oude schoolplaten, waar de koe nog in de wei staat en er genoten kan worden van rust en ruimte, dat gevoel pro beren wij de bezoekers aan de Midden-Delflanddag mee te geven", zegt Ben van der Velde, voorzitter van de Midden-Delf land Vereniging. „Midden- Delfland is geen openluchtmu seum, maar een gebied waarin eigentijdse agrarische bedrij vigheid heerst, met een vleugje nostalgie", vindt de Vlaardin- ger. Het is de dertiende keer dat de Midden-Delflanddag bedrijven zetten de deuren wijd open voor belangstellenden die een kijkje achter de schermen willen komen nemen. Zo zijn er bij de Eendenkooi aan de Broekpolderweg de hele dag door rondleidingen en is Streekmuseum Jan Anderson aan de Kethelweg open. Midden-Delfland heeft verder nog veel meer te bieden op het terrein van kunst en cultuur, maar ook wat betreft recreatie, informatie en culinaire lekker nijen. Er is zaterdag veel te dóen op allerlei gebied: zo zijn er muzikale optredens, zijn er ten toonstellingen, demonstraties, natuurvaartochten en worden streekproducten te koop aan geboden. Er zijn verschillende biologische boerderijen te be zoeken en er kan deelgenomen worden aan één van de drie fietsroutes, korte en lange wan deltochten, een boottocht door de Vlietlanden of een kanotocht door Maasland. Onderweg staat op de koffie wordt georganiseerd. Dit jaar met als thema 'Er was eens...', waardoor de focus ligt op het leven van nu, in het landschap van vroeger. Midden-Delfland is een uniek natuurgebied. „Een oase van rust in de drukke Randstad", vindt Van der Velde, „Maar ook een gebied dat bruist van de agrarische en culturele acti viteit. Het boerenleven, de na tuur, het open landschap en de Midden-Delfland: een oase van rust midden in de drukke randstad rust staan centraal." En dat alles op een steenworp afstand van de steden Rotterdam, Vlaardin- gen, Schiedam, Delft, Rijswijk, Westland en Den Haag. Fietsend, lopend of varend kan de cultuur in de natuur ontdekt worden. Veel organisaties en Koeien zijn hier, net buiten de stad, nog volop te zien. klaar met boerenmelktompoes, de Woudtse Plak of één van de andere streekproducten. Doet u zaterdag mee aan deze Midden-Delflanddag? Stuur ons uw foto (en eventueel verhaal). De mooiste worden geplaatst op onze website: www. nieuwestadsblad.nl Historische opening De feestelijke opening vindt om 10.00 uur plaats bij de ruïne van kasteel Keenen- burg aan de Kasteellaan in Schipluiden. Het volledige programma en de aanvangs tijden zijn te vinden op de website: www.middendelf- landvereniging.nl of in het programmaboekje dat op vele plaatsen in het gebied te vinden is. I De meest complete gezinsauto speciaal geselecteerd voor u. t/ Slechts 19 exemplaren S Unieke uitvoering y/ Scherpe prijs y/ Uit voorraad leverbaar yf Veel opties Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3,5; kms/liter: 9,1 - 28,6; CO? gr/km: 259 - 9 Wir leben Autos. Schiedam, 's-Gravelandseweg 383, (010 462 10 33. www.pavanderkoQij.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 39