,rieldak levert HOLLANDSE NIEUWE KU N i Poll - Schiedam wordt me veel te onveilig Stem mee! Ringlijn in plaats van bezuinigingen Failliet Bokx: 240 schuldeisers Van idee tot onderneming STAR Tv Tandartspraktijk Laurens Liem VANGST 2011 115" WARMELO VAN DER DRIFT woensdag 15 juni 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 3 Wij hebben elke week een poll in onze krant en op onze web site. Daarin vragen wij jouw me ning over een actueel onderwerp. Laat ons weten wat jij vindt! www.nieuwestadsblad.nl Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hol van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikgebitschiedam.nl 8 worden op het tunneldak. FOTO:PR wezigen op het hart. Maar in dit stadium vonden beiden het nog te voorbarig om al over namen en nummers te praten en dus over een mogelijke komst van atletiekvereniging Fortuna (met 40 procent Schiedamse leden en een afgekeurde atletiekbaan op de Vlaardingse Polderpoort) naar Schiedam. Volgens planning zouden de werkzaamheden in 2012 kun nen beginnen en kan de eerste auto in 2015 inderdaad door de tunnel rijden. En dat is geheel in lijn met voor malig minister Eurlings wens. Uniek project Ook professor Riek Bakker, verantwoor delijk voor onder an dere de Kop van Zuid en ook nadrukkelijk betrokken bij de in vulling van de tunnel benadrukte hoe uniek dit project wel niet is. „We hebben nu ineens de wind mee. Inhou delijk en financieel is dit echt een project dat zijn weerga niet kent." Schiedam is de hardste stijger in de Misdaad Top 10, zo bleek afgelopen week. Vooral overvallen en inbraken zijn hier aan de orde van de dag. Voelt u zich nog wel veilig in uw stad? Schiedam wordt me inderdaad veel te onveilig, ik voel me steeds minder op mijn gemak. C Ja, maar ik laat me er niet door kisten. O Ja, inderdaad. Ik voel me steeds onveiliger, r Nee, dat vind ik klinkklare onzin. Laat uu7 stem gelden op wuno.nieuiüestadsblad.nl Schiedam De gemeente Schiedam verzet zich tegen onevenre dige bezuinigingen op het openbaar vervoer in haar gemeente. Ze wil een ring lijn invoeren die alle wijken en belangrijke stations met elkaar verbindt. Terwijl in de rest van de re gio minder dan 20 procent wordt bezuinigd op het bus vervoer, wordt volgens plan nen van de Stadsregio vol gend jaar in Schiedam bijna de helft van het busvervoer wegbezuinigd. De gemeente heeft er begrip voor dat de Stadsregio op het openbaar vervoer bezuinigt vanwege de kortingen die haar door het Rijk worden opgelegd, maar vindt de voorgestelde extra bezui nigingen in Schiedam echt te ver gaan. Buslijn 57 ver dwijnt volgens de voorstellen van de Stadsregio in zijn ge heel, en buslijn 51 wordt zeer sterk ingeperkt. De lijn rijdt overdag nog maar eens per uur en 's avonds en op zondag is er in het geheel geen openbaar vervoer in grote delen van Schiedam. De gemeente stelt daarom een ringlijn voor die de wij ken en het centrum met el kaar verbindt en die wordt aangesloten op de belang rijkste metro- en treinstati ons. Aanvullend wordt een buurtbus voorgesteld naar onder andere begraafplaats en crematorium Beuken hof. Met de voorstellen kan toch zeer aanzienlijk op de kosten worden bezuinigd (25 tot 30 procent), maar blijft een kwalitatief volwaardig open baar vervoer gehandhaafd, met elk halfuur een bus en ook 's avonds en op zondag een verbinding. Woensdag 22 juni neemt de Stadsregio een besluit. Schiedam Bokx Bouw laat 240 schuld eisers achter die gezamenlijk 7,5 miljoen euro claimen. Dat blijkt uit het faillisse- mentsverslag van curator Rob Steenhoek. Bokx ging vorige maand failliet nadat het bedrijf de omzet de laatste jaren aan zienlijk had zien slinken; van 80 miljoen in 2008 tot 25 miljoen vorig jaar. Het personeelsbestand slonk in die periode van 190 naar 115. Vijf partijen toonden seri euze belangstelling in een doorstart van Bokx. De Rotterdamse bouwer Van Omme De Groot legde het aantrekkelijkste bod op tafel. Het bedrijf neemt activa van Bokx Woningbouw en Bokx Vastgoedontwikkeling over. Onderneming starten? Ga de uitdaging aan! Meld je aan voor 23 september 2011 en maak kans op een interessant prijzenpakket! Meid je nu aan! www.startop.nu \T Startop-partners: Rabobank Schiedam-Vlaardingen Gemeente Schiedam Gemeente Vlaardingen Kamer van Koophandel Rokade Advies Starters Work it out to move De Zakenkring Wegener Huis-aan-huisMedia Stichting Mentor Faassenplein 60 (Begane grond) 3123 NK Schiedam Tel: (010) 4714275 Zoekt u een nieuwe tandarts waarbij de termen rust en vertrouwen heel belangrijk zijn? Vanaf januari 2011 is tandartspraktijk R.J.Graven overgenomen door tandartspraktijk Laurens Liem. Wegens uitbreiding van Tandartspraktijk Laurens Liem met een Mondhygiënistepraktijk Irene Liem, zijn nieuwe patiënten van harte welkom! Nieuwe patiënten kunnen zich telefonisch of per email aan melden. Tandartspraktijk Laurens Liem Email: tandartspraktijklaurensliem@gmail.com Ma t/m do:08.00u-17.00u Vr:08.00u-12.00u Gekaakte haring: ca 10 st./emmer ca 18 st./emmer Schoongemaakte haring: 6 st. vacuum verpakt 8#" 10 st. vacuum verpakt JL f Westhavehkade 56 (naast het Visserijmuseum) Openingstijden: ma t/m vr 08.30 - 17.00 unr; zaterdag 10.00 - ll.OO uur

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 3