ik Schiedamse binnenstad bruist zaterdag 25 juni! Mantelzorgcafé Schiedam Wijkoverleg Schiedam Centrum Wijkoverleg Zuid Wijkoverleg Schiedam Woudhoek Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl Versmarkt, curiosamarkt en open dag Havenkerk Wet Bodembescherming gemeente Schiedam Zaterdag 25 juni vinden er tal van activiteiten plaats in de Schiedam se binnenstad! De versmarkt, een curiosamarkt en een open dag in de Havenkerk. Er is van alles te beleven en van alles te doen. Regionale versmarkt Op de Grote Markt vindt de regio nale Versmarkt plaats. Deze markt beleeft dit jaar haar eerste lustrum. Connie Meyckens van restaurant "t Stadhuys' is de initiatiefneemster van deze markt en wil de inwo ners van Schiedam door deze markt kennis laten maken met de streek producten uit de omgeving Nieuwe Waterweg. Brocante curiosamarkt Van 09.00 uur tot 16.30 uur wordt op het Land van Belofte en in de Lange Kerkstraat voor de eerste keer in Schiedam een grote brocante curiosamarkt gehouden. Ongeveer 50 standhouders bieden op deze markt niet alleen exclusieve spullen uit grootmoeders tijd aan, maar ook mooi antiek, boeken, curiosa en ver zamelobjecten. De markt is zodanig opgezet dat er voor iedere beurs wel iets te koop is. Mooie dingen, gekke dingen, kostbare en handige dingen, het is er allemaal. Open kerk Tussen 11.00 en 16.00 uur is de Ha venkerk aan de Lange Haven 72 open gesteld voor publiek. De Stichting tot Restauratie en Instandhouding van de kerk verzorgt rondleidingen, waarbij uitvoerig wordt ingegaan op de (restauratie) geschiedenis van deze bijzondere kerk. De Havenkerk heeft een neoclassicistische stijl en is voorzien van een prachtig neobarok interieur. De kerk neemt een zeer prominente plaats in het stadsbeeld in en is zaterdag nog één keer in de oude staat te bezichtigen. Op dinsdagochtend 28 juni vindt er van 10.00 tot 12.30 uur weer een Mantelzorgcafé Schiedam plaats aan het Broersveld 123 te Schiedam. Alle Schiedamse mantelzorgers zijn hier van harte welkom voor een vers kopje koffie of thee! Bovendien geeft speciale gast Sophia Meijer voorlichting over het Wmo-loket van de gemeente. Bent u mantelzorger? Mantelzorger is iedereen die langdurig zorgt voor een ziek(e) of gehandicapte) partner, kind, ouder, familielid, vriend(in), buur of bekende. Daarbij gaat het om zorg die verder gaat dan normale hulp of ondersteuning. Bent u mantelzorger? Dan bent u 28 juni van harte welkom! Meer informatie Voor meer informatie over het Mantelzorgcafé of over de andere activiteiten voor mantelzorgers, kunt u contact opnemen met Steunpunt MantelZorg Schiedam, Singel 85, 3112 GL Schiedam. Zij zijn telefonisch bereikbaar op 06 - 51 69'40 96 of 06 - 13 28 34 69 of per e-mail op schiedam@mantelzorgnwn.nl. Let op: vakantiesluiting In juli is het Mantelzorgcafé één keer open en wel op maandag 1 juli. Daarna is er vakantiesluiting tot dinsdag 30 augustus! Het wijkoverleg van de wijk Centrum vindt plaats 4. Wat verder ter tafel komt Rondvraag op: Datum: Locatie: Aanvang: dinsdag 28 juni 2011 Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ingang tuinzijde 20.00 uur Agenda De agenda voor deze vergadering ziet er als volgt uit: 1. Opening en mededelingen 2. Verslag vergadering d.d. 10 mei 2011 3. Wijkbudget/vouchers Informatie of aanmelden? Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Hüseyin Kalyoncu. Hij is telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail via contact® schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Centrum'. Het wijkoverleg van de wijk Zuid vindt plaats op: Datum: maandag 27 juni 2011 Locatie: Bewonersvereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 Aanvang: 19.30 uur Agenda De agenda voor deze vergadering ziet er als volgt uit: 1. Verslag bijeenkomst 9 mei 2011 2. Stand van zaken vouchers 3. Stand van zaken wijkbudget 4. Tussenstand projecten Wijkplan Zuid 5. Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties 6. Rondvraag 7. Sluiting Informatie of aanmelden? Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kreuger. Hij is telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail via contact® schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Zuid'. Het wijkoverleg van de wijk Woudhoek vindt plaats op: Datum: dinsdag 28 juni 2011 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur, einde 22.00 uur Agenda De agenda voor deze vergadering ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Verslag bijeenkomst 10 mei 2011 3. A4 4. Stand van zaken wijkbudget Vouchers 5. Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties 6. Rondvraag 7. Sluiting Informatie of aanmelden? Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmanager, de heer Chris Stuart. Hij is telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail via contact@ schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secre tariaat van de afdeling Wijkontwikkeling, telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Woudhoek'. Ontwerpbeschikking (Hoogstraat 132 te Schiedam) Onderwerp Naar aanleiding van de ontvangst van de resultaten van een oriënterend en nader bodemonderzoek voor de locatie Hoogstraat 132 te Schiedam (post code 3111 HM), kadastraal bekend onder sectie B, nummers 1160 (geheel) en 3867 (gedeeltelijk), nemen burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam op grond van artikel 29, lid 1 en artikel 37 van de Wet bodem bescherming een besluit inzake de ernst van een geval van bodemveront reiniging en of het uitvoeren van een spoedige sanering noodzakelijk is. Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn voornemens om op basis van het nader bodemonderzoek te besluiten dat: - op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming; - geen sprake is van zodanige risico's als bedoeld in artikel 37, lid 1 van de Wet bodembescherming dat spoedige sanering noodzakelijk is; - de locatie een gebruiksbeperking kent inhoudende dat de aanwezige verharding in stand gehouden dient te worden; - wijzigingen in het gebruik van de locatie te allen tijde dienen te worden gemeld bij het bevoegd gezag, zijnde het college van burgemeester en wet houders van Schiedam. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 22 juni 2011 gedurende 6 weken inzien bij het Omgevingsloket, Stadsèrf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 13.00 uur (vrije inloop) en na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 tot 20.00 uur en op vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun ziens wijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefoon 14 010. Wbb-code: SC060600638

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 8