Gemeenteberichten www.schiedam.nl GEMEENTENIEUWS Kijk ook op: deweekkrant.n! 29 juni 2011 nummer 26 Pagina 6 Nadere criteria voor de verlening van parkeervergunningen Nadere criteria voor de verlening van parkeervergunningen aan be woners ex artikel 3 lid 2 onder a van de Parkeerverordening 2003 La. Per adres, volgens inschrijving in de Gemeentelijke Basisadmi nistratie (GBA) en gelegen in de bij de vergunningaanvraag aan gegeven sectoren A of E, wordt maximaal één parkeervergun- ning voor bewoners uitgegeven, l.b. Per adres, volgens inschrijving in de GBA en gelegen in de bij de vergunningaanvraag aan gegeven sectoren B, C en D, worden maximaal twee parkeer vergunningen voor bewoners uitgegeven. Voor geheel sector B geldt daarbij het volgende: Voor geheel sector B wordt een maximum van 250 gesteld aan het aantal adressen waarvoor een tweede bewonersvergun ning wordt uitgegeven. Als er meer dan dit maximum aan tal tweede vergunningen wordt aangevraagd, wordt de 251e en verdere aanvragers op een wachtlijst geplaatst, op volgorde van ontvangst van de aanvraag. Bij eerste aanvang van dit cri terium wordt - indien het aan tal aanvragen groter is dan het te maximum aantal te verlenen tweede bewonersvergunningen per adres- op 28 juni 2011 ge loot. Ook de volgorde op de dan op te stellen wachtlijst wordt bepaald door loting. I.e. Indien men beschikt over eigen parkeergelegenheid wordt het aantal beschikbare eigen par keerplaatsen afgetrokken van het in punt la of lb bepaalde maximum aantal uit te geven parkeervergunningen. In dit ge val dient men bij de aanvraag voor de parkeervergunning aan te tonen dat de aanvrager c.q. zijn haar volgens het GBA op hetzelfde adres ingeschreven medebewoners beschikt over meer voertuigen dan het aantal plaatsen eigen parkeergelegen heid waarover wordt beschikt. Onder eigen parkeergelegenheid wordt in ieder geval verstaan: een vaste plek in een particu liere garage, een plek op eigen terrein* en een vaste plaats in een openbare garage, l.d. In afwijking van punt l.a.en l.b. kunnen tweede vergunningen worden verleend, indien op het betreffende adres een tweede vergunning werd verleend gel dig in het jaar 2002. Indien men verhuist is er geen recht meer op de tweede vergunning. I.e. In afwijking van punt l.c. geldt dat per adres in de sectoren A en E één plaats in een openbare garage niet geldt als eigen par keergelegenheid als bedoeld in punt I.e.. 2. De parkeervergunningen voor bewoners worden op één ken teken uitgegeven. Uitgegaan wordt van de kentekenregistra tie bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW). Men dient bij het aanvragen een origineel kentekenbewijs deel II te over leggen alsmede een geldig legi timatiebewijs. 3. Men heeft alleen recht op een parkeervergunning: 3.a. Wanneer het kenteken van het voertuig geregistreerd staat op naam van de aanvrager dan wel op naam staat van degene waar mee een gezamenlijke huishou ding wordt gevoerd. Dit laatste moet blijken uit de GBA of; 3.b. Indien het voertuig' wordt ge leasd of gehuurd dan dient de aanvrager tevens een geldende overeenkomst met een bij de Kamer van Koophandel inge schreven lease- resp. verhuur- maatschappij te overleggen of; 3.c. Indien men de beschikking heeft over een voertuig' "van de zaak", dan dient de aanvrager tevens een recente werkgevers verklaring te overleggen waaruit blijkt dat de aanvrager gebruiker is van het voertuig'. Indien de grond of een bijgebouw oorspronkelijk als garage of parkeer plaats was bestemd of in gebruik was, maar niet meer als zodanig wordt gebruikt, wordt deze ook als eigen parkeergelegenheid aange merkt. Uitzondering hierop is het geval dat deze wijziging zodanig duurzaam is dat parkeren feitelijk niet meer -mogelijk is te maken én deze wijzi ging voor 1 januari 2003 tot stand is gebracht. De bewijslast met betrek king tot deze uitzondering rust bij de berust bij de aanvrager. Zoals vastgesteld door het college van burgemeester en wethouders op 21 juni 2011. Deze criteria treden in werking op 1 juli 2011. Nadere criteria voor de verlening van parkeervergunningen voor bedrijven ex artikel 3 lid 2 onder b Parkeerverordening: l.a. Onder beroep of bedrijf wordt in ieder geval verstaan naamloze vennootschap, besloten ven nootschap, vennootschap onder firma, commanditaire vennoot schap, maatschap, eenmans zaak, vrij beroep, overheidsin stelling, vereniging en stichting. l.b. Onder zorginstelling wordt ver staan: een bedrijf, zoals bedoeld onder l.a., dat als hoofdtaak het zonder winstoogmerk verlenen van medische en/of psycho-so- ciale zorg aan derden heeft en bij het verlenen van deze zorg afhankelijk is van het gebruik van (een) voertuig(en). Onder zorginstelling vallen in ieder ge val: De Blijhof, locatie Zijlstraat, de Vrouwenopvang, Maaskring Groep, Bureau Jeugdzorg en de Thuiszorg. I.e. Uit het uittreksel van de in schrijving bij de Kamer van Koophandel (max. 6 maanden oud) moet blijken dat het bedrijf gevestigd is in het gebied waar belanghebbendenplaatsen of mede door vergunninghouders te gebruiken parkeerapparatuur- plaatsen aanwezig zijn. l.d. Indien het bedrijf van zoda nige aard is dat niet (volledig) voldaan kan worden aan het gestelde in punt I.e., dient te worden overlegd: Een huur- of koopovereen komst en Een uittreksel uit het be treffende beroepenregister of Een uittreksel van de in schrijving bij de Kamer van Koophandel of Een verklaring van de Ka mer van Koophandel dat in schrijving niet mogelijk is. (de uittreksels verklaringen van de Kamer van Koophandel max. 6 maanden oud) I.e. Beroepen of bedrijven worden beschouwd als één beroep of één bedrijf, en derhalve als één aanvrager, wanneer zij op hetzelfde adres gevestigd zijn. Hiervan wordt alleen afgeweken indien kan worden aangetoond dat materieel sprake is van meerdere zelfstandige beroepen of bedrijven. Hiervan worden de volgende bewijsstukken ver langd: Uittreksels van de Kamer van Koophandel of van een be roepsvereniging (max. 6 maan den oud) van betreffende be drijven, waaruit blijkt dat de bedrijven zelfstandig staan in geschreven op het betreffende adres en waaruit blijkt dat de bedrijven verschillende bestuur ders of directeuren hebben. Huur- of koopcontrac ten van betreffende bedrijven, waaruit blijkt dat de bedrijven zelfstandig huurder of eigenaar zijn van het betreffende adres. Documenten, waaruit blijkt dat de bedrijven elk een eigen doelstelling, naam, telefoon nummer en briefhoofd hebben Documenten, waaruit blijkt dat de bedrijven in verschillende branches werkzaam zijn. 2.a. Per bedrijf van 24 werknemers of minder worden maximaal 4 parkeervergunningen voor be drijven verleend. 2.b. Per bedrijf van 25 werknemers of meer wordt het maximaal aantal te verlenen vergunningen als volgt berekend: 1 vergunning per 5 medewer kers of 1 vergunning per 125 m2 bruto bedrijfsoppervlak (BVO). Het laagste aantal is hierbij maatgevend. Het aantal werknemers dient aangetoond te worden door middel van een uitdraai van de (geanonimiseerde) loon lijst van het betreffende bedrijf, voorzien van een bedrijfsstem- pel van en van een handtekening van één van de op het uittreksel van de Kamer van Koophandel vermelde bestuurders of direc teuren. Peildatum voor vergun ningen ingaand op 1 januari van een bepaald jaar is 1 oktober van het daaraan voorafgaande jaar. Bij een eerste vergunnin- genaanvraag is de peildatum twee maanden voor de gewenste ingangsdatum van de vergun ningen. Het aantal vierkante me ters bruto vloeroppervlak dient aangetoond te worden door mid del van: een uittreksel uit de in het kader van de Wet WOZ gevoer de administratie, of een taxatieverslag van een onafhankelijke derde of een huur- of koopcontract waarin het bruto vloeroppervlak staat vermeld Indien een bedrijf tussen twee peildata in aan kan tonen dat het vereiste minimum aantal van 25 werknemers is bereikt of dat substantiële groei in aan tal werknemers óf BVO heeft plaatsgevonden, kan tussentijds het aantal vergunningen worden aangepast. De bewijslast rust bij aanvrager. 2.c. Indien men beschikt over ei gen parkeergelegenheid, wordt het aantal beschikbare par keerplaatsen in mindering ge bracht op het in punt 2.a. of 2.b. bepaalde maximum aantal te verlenen vergunningen, tenzij aangetoond kan worden dat de parkeerplaatsen niet beschik baar zijn voor medewerkers. De bewijslast hiervoor ligt bij de aanvrager. 2.d. Voor wat betreft de eerste vier te verlenen vergunningen per bedrijf kan een keuze worden gemaakt tussen een uitgebreide vergunning (geldig gedurende de gehele reguleringstijd) en een beperkte vergunning (gel dig van maandag tot en met vrijdag van 09.00 uur tot 20.00 uur). Vanaf de vijfde vergunning worden uitsluitend vergunnin gen verleend met een geldigheid van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 18.00. 3.a. Een parkeervergunning voor een bedrijf wordt op één ken teken uitgegeven. Uitgegaan wordt van de kentekenregistra tie bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW). Men dient bij het aanvragen een origineel kentekenbewijs deel II te over leggen alsmede een geldig legi timatiebewijs. Indien het voer tuig wordt geleasd of gehuurd, dient de aanvrager tevens een geldende overeenkomst met een in de KvK ingeschreven lease- resp. verhuurbedrijf te overleg gen. Indien het een voertuig' van een werknemer betreft dient de aanvrager tevens een recente werkgeversverklaring te over leggen waaruit de relatie tus sen werkgever en werknemer blijkt. Indien het voertuig' ge registreerd staat op naam van iemand met wie de werknemer een gezamenlijke huishouding voert, moet dit blijken uit de GBA of, indien de werknemer geen inwoner van Schiedam is, uit een uittreksel van het be volkingsregister van de woon plaats van de werknemer (max. 6 maanden oud). 3.b. Een parkeervergunning kan worden verleend op naam van een bedrijf indien het bedrijf beschikt over meer voertuigen', die vanaf de buitenzijde duide lijk herkenbaar zijn als bedrijfs voertuig. De parkeervergunning op naam is slechts geldig voor laatstgenoemde voertuigen. 3.c. In afwijking van het gestelde in punt 3.a. en 3.b. kunnen aan zor ginstellingen parkeervergunnin gen worden verleend op naam van het bedrijf zonder dat het voertuig' aan de buitenzijde her kenbaar is als bedrijfsvoertuig. Zoals vastgesteld door het college van burgemeester en wethouders op 21 juni 2011. Deze criteria treden in werking op 1 juli 2011. 1 hetgeen daaronder wordt verstaan in het R VV 1990 art. l.z en art. l.i.a; l.z: alle gemotoriseerde voertuigen behalve bromfietsen, fietsen met trapondersteuning en gehandicaptenvoertuigen, bestemd om anders dan langs rails te worden voortbewogen; l.i.a.: brommobiel: bromfiets op meer dan twee wielen, die is voorzien van een carrosserie Colofon Klant Contact Centrum Openingstijden Stadswinkei Eindredactie www.schiedam.nl Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam Met afspraak Zonder afspraak Gemeente contact@schiedam.nl Postbus 1501,3100 EA, Schiedam ma, wo en do van 14.00 - 20.00 uur ma t/m vrij 09.00 -13.00 uur Schiedam Telefoon: 14 010 Fax: (010)473 7021 vrij van 14.00-17.00 uur Maak uw afspraak online of bel 94% VAN DE CONSUMENTEN ONTVANGT DÉ WEEKKRANT GRAAG! dé Weekkrant is overal welkom weGeNeR Media

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 11