Politiek reageert verrast Aftrap voor J20 Kan er iets komen tussen jullie liefde? Leerlingenvervoer Zomersluiting theater Bijzondere gevelsteen Via via zijn de families Franssen, Verver en Leemhuis aan elkaar verbonden. Klein Nieuws Burgemeester en kinderraad Afspraak online bekijken Staking OV mag toch doorgaan Tieners runnen club voor senioren Altijd actueel: de weekkrant.nl Win met je trouwfoto www.deweekkrant.nl/trouwen woensdag 29 juni 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 13 Ouders en verzorgers van kinderen die gebruik maken van het leerlingenvervoer in Schiedam zijn zeer tevreden over de geboden kwaliteit en service. www.nieuwestadsbiad.nl Schiedam De medewerkers van het Theater aan de Schie gaan van2 juli tot en met 29 au gustus op vakantie. Tijdens deze periode zijn kaarten voor het nieuwe theatersei zoen gewoon online te be stellen via www.theateraan- deschie.nl. Vanaf 30 augustus opent het theater haar deuren voor het nieuwe theaterseizoen en is reserveren weer mogelijk aan de kassa en per telefoon. De voorstellingen van Bert Visscher en Jochem Myjer zijn uitverkocht, maar voor andere populaire voorstel lingen zijn er nog kaarten beschikbaar. Net als vorige zomer heeft het theater in samenwerking met het Nieuwe Stadsblad een leuke zomeractie be dacht. Deze wordt vermeld in de krant én op de website van Theater aan de Schie. De actie begint vanaf week 27 en er kan kans gemaakt worden op leuke theaterprij zen! Schiedam Molen De Walvisch had al een originele gevelsteen aan de straatzijde van de molen, nu is er ook één aan de bin nenzijde aangebracht; een schildering van Ron van der Leeuw. Van der Leeuw is niet alleen molenaar in opleiding, maar van origine ook kunstenaar van beroep. De onthulling van deze schildering markeert de start van een nieuwe fase in het bestaan van Molen De Wal visch als winkel voor thuis- bakkers en een groeiende groep van taartversierders. In de winkel is het interieur de afgelopen maandenvoor een deel vernieuwd en het winkelassortiment uitge breid. Wie in de molen meel komt kopen, heeft nu een nog ruimere keuze. Joan Leemhuis-Stout volgt per 1 juli Wilma Verver op en wordt waarnemend bur gemeester van Schiedam 'tot dat de rust is weergekeerd'. Frank Willemse Schiedam Wilma Verver kwam onlangs in opspraak doordat aannemer Van der Tempel naar de rechter stapte om een openstaande re kening van ruim 300.000 te in nen. Verver weigerde te betalen omdat de verbouwing niet naar haar zin was en zou de aanne mer meteen geen opdrachten meer hebben gegeven namens de gemeente. Later kwam de burgemeester weer in opspraak toen bleek dat de gemeente haar zoon voor taxiritten inhuurde. En naar nu blijkt heeft ze ook de zoon van Leemhuis-Stout, Jan Willem Leemhuis, een baantje bezorgd als secretaris bij de ge meente. Omdat moeder Leem huis nu burgemeester wordt, is naarstig naar een nieuwe baan voor haar zoon gezocht. En die werd weer gevonden bij de VVD-burgemeester van Dor drecht. Joan Leemhuis-Stout kwam in 1999 in het nieuws met haar aftreden als Commissaris van Haar naam werd niet genoemd in het geruchtencircuit de Koningin in Zuid Holland. Het bankieren met overheids geld, kostte de provincie tiental len miljoenen na de financiële crisis in Zuid-Amerika. Haar opvolger werd Jan Franssen, prominent lid van de VVD. Zo zijn via partij en vrienden de families Franssen, Verver en Leemhuis-Stout aan elkaar verbonden. Verrassend en op merkelijk, is de reactie vanuit de Schiedamse politiek. Haar naam werd niet genoemd in het geruchtencircuit. Leemhuis benoeming is voor onbepaalde tijd. Net zo lang tot het in be stuurlijk en politiek Schiedam weer rustig is, zo luidde het ant woord. Het BING-onderzoek naar de affaire Verver wordt half augustus verwacht. Wethouder Menno Siljee en Bart de Leede, directeur SWS Welzijn, hadden er zin in. Met een stevige trap tegen 'de muur' werd afgelopen week de toegang tot de nieuwe jon- gerenvoorziening J20 vrijgemaakt. Met J20 wordt voorzien in de behoefte aan een laagdrempelige jongerenvoorziening in het hart van Oost. FOTOED KARSSEBOOM Column In de krant lazen wij dat Schiedam een kinderge meenteraad krijgt. Dat vinden wij heel goed want kinderrechten zijn heel belangrijk, dat hebben we op het Jeugdjournaal gehoord. En volwassenen denken anders dan kinderen en weten niet wat wij leuk vinden. Maar als kinderen teveel als kind denken kunnen ze ook geen dingen bepalen voor volwassenen. Daarom moeten de kindergemeehte- raad en de echte gemeenteraad dingen samen be slissen. We lazen ook dat er een nieuwe burgemees ter komt. Het maakt ons niet uit wie het wordt, als de burgemeester maargoed luistert naar kinderen en volwassenen. De nieuwe burgemeester moet slim en zuinig zijn en denken aan iedereen. Het milieu en de veiligheid van kinderen vinden wij het belangrijkst. Wij vinden dat de burgemeester goed moet opletten op alcohol- en drugsgebruik. Er moeten meer toezichtcamera's worden gekocht van het geld van mensen die alcohol en drugs kopen. Dan zvordt het veiliger in de stad. In de krant za gen wij ook hoeveel een burgemeester verdient. Dat vinden we veel te veel. We snappen het wel want ze werkt voor iedereen, maar zonder een straten maker zijn er ook geen straten in Schiedam. En dan kan de burgemeester er ook niks aan doen. Wij vinden daarom dat iedereen everweel waard is en evenveel moet verdienen. Bilal (11), Ali (11), Tony (11), Sarah (11) Obs De Taaltuin Reageren kan op www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Patiënten van het Vlietland Ziekenhuis kunnen via de website www.vlietland-zie- kenhuis.nl hun gemaakte afspraak voortaan gewoon thuis inzien. Op de website van het Vliet land Ziekenhuis kunnen pa tiënten met een DigiD-code inloggen om afspraken bij een polikliniek of specialist te raadplegen. Ook is het mogelijk om on line persoonsgegevens te wij zigen. Deze gegevens wor den direct aangepast in het patiëntenregistratiesysteem, zodat de informatie altijd ac tueel is als de patiënt zich in het ziekenhuis meldt. Binnenkort gaat het Vliet land Ziekenhuis patiënten via Mijn Vlietland ook de mogelijkheid bieden om zelf online afspraken te maken. Regio Hoewel de RET-directie via een kort geding heeft gepro beerd om de staking van van daag te verbieden, mag deze toch gewoon doorgaan. Volgens de RET zouden de reizigers de staking meer dan zat zijn en zou er onder het personeel weinig draag vlak zijn. De vakbonden willen echter opnieuw actie voeren tegen de voorgenomen openbare aanbesteding en de kabi netsbezuinigingen van 120 miljoen euro op het open baar vervoer. Daarom rijden er vandaag tussen 9.00 uur en 15.00 uur geen trams, bussen en metro's van de RET. Schiedam Een groep meiden tussen de 14 en 21 zet in Nieuwland vrijwillig een ontmoetings plek voor senioren op. Afgelopen week kwam de groep, die zich de Joud Club Schiedam noemt, voor het eerst bij elkaar in de Hein- siusstraat. Hier heeft Woonplus het zogenaamde WAPhuisje ter beschikking gesteld. Hier vinden nu al-een aan tal wijkprojecten plaats die geïnitieerd zijn door Samen Buurten. Binnenkort opent de Joud Club dus de deuren een aantal keer per week voor senioren uit de wijk. De deelneemsters hebben inmiddels al gebrainstormd over de inrichting van de ontmoetingsplek. Gekeken is onder andere of de banken niet te laag zijn (en of senioren er dus mak kelijk uit kunnen komen) en of de meubels niet te duur zijn. Deze week gaan de deelneemsters op zoek naar geschikte spullen. De 23e editie van het Maasboulevardfeest heeft dit jaar meer dan 40.000 bezoekers getrokken. De meeste mensen kwa men op Ben Saunders en broer Dean af, die vrijdagavond optraden. De zaterdag viel door het slechte weer gedeeltelijk ii het water, maar de zondag maakte weer veel goed. Ook Danny de Munk genoot met volle teugen. foto: PETER FARL,

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 13