juni 2011 Voor de huurder. Vervanging warmtemeters 1700 huishoudens In de wijken Historische Schiedamse Paaltjes terug in de tijd Kleine woningaanpassingen niet meer onder Wmo Algemeen Kort Eerste woningen van 'Het Kwartet' verkocht Kinderen bouwen molens Havendijk Rijnstraat uitverkocht Een flink aantal woningen van Woonplus is aangesloten op een gemeenschappelijk verwarmingssysteem. Voor het berekenen van de individuele stookkosten, wordt in ongeveer 1700 huishoudens nog gebruik gemaakt van 'verdampingsmeters'. Woonplus laat deze oude meters deze zomer vervangen door moderne, radio grafisch uitleesbare meters. "Het oude systeem werkt met een buisje met vloeistof op elke radiator. Aan de hand van het vloeistofpeil wordt bepaald hoeveel er gestookt is", vertelt Herman Kant, Coör dinator Huurverwerking van Woonplus. "De nieuwe elektronische meters registreren het verbruik veel nauwkeuriger. Daardoor krijg je een preciezere verdeling van de collectieve stookkosten. Bovendien kan de meterstand op elk moment op afstand worden afgelezen. Er hoeft dus niet meer elk jaar een meteropnemer langs te komen. Voor de nieuwe meters betaalt de huurder geen extra kosten." In de zomer Om de overgang naar de nieuwe meters soepel te laten verlopen, is de vervanging van de werkzaamheden bewust in de zomer periode gepland: "Dan wordt er immers doorgaans niet gestookt", legt Kant uit. "We hebben Ista en Techem Energy Services, de bedrijven die de meters vervangen, gevraagd om een strakke planning aan te houden. Zo kunnen binnen een complex alle bewoners op vrijwel hetzelfde moment overgaan op het nieuwe systeem en kunnen we ervoor zorgen dat het gehele project in de zomerperiode wordt afgerond. We hebben hiervoor de medewerking nodig van de huurders, dus hebben we dit ook goed afgestemd met het SOBO en de betrokken huurdersverenigingen. De bewoners hebben inmiddels een aankondigingsbrief van ons .ontvangen en Ista en Techem informeren ze over de exacte datum van de werk zaamheden." In een historische omgeving, het Fabrihof in Schiedam West, zijn twee historische Schiedamse paaltjes geplaatst. Rond het Fabrihof staan 24 arbeiderswoningen uit 1907 die Woonplus verhuurt. De tuin op het binnenplein van dit hof is recentelijk vernieuwd door de gemeente Schiedam. De decennia oude paaltjes maken deze bijzondere plek compleet. De Historische Vereniging Schiedam maakte Woonplus er op attent dat tijdens een renovatieproject aan de Nieuwe Damlaan een tweetal historische paaltjes waren ver dwenen. Na enig speurwerk vond Woonplus de palen en restaureerde ze. Schiedammertjes Schiedam werd meer dan honderd jaar geleden door vele van deze gietijzeren afscheidingspalen gesierd. De historische palen hebben als reliëf het stadswapen van Schiedam en de letters SD. Met de herplaatsing van de paaltjes bij het Fabrihof, zijn er nu in totaal twaalf 'Schiedammertjes' in de stad te vinden. Als puntje bij paaltje komt De Historische Vereniging Schiedam, de gemeente en de bewoners kozen in overleg Het Fabrihof als nieuwe locatie voor de paaltjes. De vernieuwde binnentuin van het hofje is woensdag 22 juni feestelijk geopend door wethouder Hekman. Hierna hebben de heer Poels van de-Historische Vereniging Schiedam en directeur-bestuurder Woonplus, Bob Venhuizen, de palen 'overgedragen' aan de gemeente. Per 1 januari 2012: De Wet maatschappelijke ondersteu ning (Wmo) regelt dat mensen met een beperking de voorzieningen, hulp en ondersteuning krijgen die ze nodig hebben. Onder de Wmo valt onder andere het regelen van aanpassingen in de woning voor mensen met een handicap. Vanwege bezuinigingen vallen per 1 januari 2012 de kleine woningaanpassingen niet meer onder de Wmo. Opklapbare douchezit jes, douchestoelen, wandbeugels en ver hoogde toiletpotten worden dan gezien als 'algemeen gebruikelijk'. Het gevolg hier van is, dat mensen met een handicap zelf verantwoordelijk zijn voor de aanschaf en plaatsing van dergelijke voorzieningen. Voor mensen die moeite hebben om dit zelf te (laten) plaatsen of te regelen, zet Careyn Gezondheidsservice, in samen werking met de sociale werkplaats van de gemeente, een klussendienst op. Wilt u hier meer over weten, dan kunt u contact opnemen met de huidige uitvoerende instantie ROGplus, tel. (010) 593 19 00 ofwww.rogplus.nl. Op het voormalige terrein van de 'Cartonnagefabriek' ontwikkelt Woonplus 68 eengezinswonin gen met tuin. Inmiddels zijn de eerste woningen verkocht.'Woonplus hoopt nog voor het eind van het jaar te kunnen starten met de bouw van de le fase. Geïnteresseerd? Breng een virtueel bezoek op www.hetkwartetschiedam.nl. Voor meer informatie kunt u ook contact opnemen Ooms Makelaars (tel. 010 - 273 01 02) of Anke Bodewes Makelaardij (tel. 010 - 246 44 44). In het 'Kids Bouwdorp Schiedam' mogen vier dagen lang 300 kinderen timmeren en bouwen aan het Schiedam-thema van dit jaar: molens. Er wordt gebouwd van 12 tot en met 14 juli op een afge sloten en beveiligd terrein bij metro station Parkweg. Woonplus Schiedam heeft deze grond beschikbaar gesteld. Hier wordt later gestart met de bouw van eengezinswoningen onder de naam 'Het Kwartet'. Meer informatie is te vinden op www.kidsbouwdorp.nl. Op vrijdag 10 juni jl. is de sleutel overhandigd aan de kopers van de laatste woning in het nieuwbouwproject Havendijk Rijnstraat. Met deze over dracht is het prachtige project in de wijk De Gorzen officieel uitverkocht. In mei 2009 is het startsein gegeven voor de bouw van deze 14 eengezins woningen en 12 appartementen aan de Havendijk en Rijnstraat. De architectuur sluit perfect aan op de omliggende be bouwing. Woonplus wenst de bewoners veel woonplezier toe! Spreekuren Onze complexbeheerders en medewerkers sociale begeleiding van Woonplus spelen een belangrijke rol in de buurt. Zij vormen de ogen en oren van de wijk, wijzen op de regels, spreken bewoners aan, signaleren problemen en helpen deze op te lossen. Vragen, opmerkingen of meldingen? Bezoek het spreekuur! Stad Centrum Di. 15.30 tot 16.30 uur Bagijnhof 20 Oost Di. 10.00 tot 11.00 uur Wattstraat 35 West Do. 15.30 tot 16.30 uur Van Beverenstraat 36B Zuid Di. 14.30 tot 15.30 uur Zwartewaalsestraat 11 Noord Van Beethovenplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Onderbouw Van Beethovenflat Groenoord Midden C Di. 10.00 tot 12.00 uur L. Zimmermannplein 55b Groenoord-Zuid Di. en do. 14.00 tot 14.30 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermanspiein Ma. 09.00 tot 9.30 uur Do. 13.00 tot 13.30 uur Begane grond Heijermansflat Woudhoek Lisztplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Lisztplein 241a Nieuwland B.H. Gretelaan Di. 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 289 Nolenslaan Do. 13.00 tot 14.00 uur in Min. Donkerstraat 11 even weken/ D. Curtiusstraat 94 oneven weken Troelstralaan Ma. 13.00 tot 14.00 uur Buurtpost Troelstralaan 83

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 15