Nieuwe Yaris Land Rover incasseert weer prijzen Grootlicht op met Dynamic Light Assist Kennismaken met Nissan Leaf verrast Volvo-veiligheidssysteem signaleert dieren Van der Kooij erkend duurzaam Nieuwe uitvoering Skoda sponsort de Tour de France. In dat kader zijn er Tour-uitvoeringen. Hyundai in prijzen Ypsilon Bi-fuel Cofely Jl__ Autonieuws 4 Altijd actueel: de weekkrant.nl Kia komt met Brooklyn-modellen. Die hebben een riante uitrusting en worden aangeboden met een aantrekkelijk financieringsaanbod. Het betreft de Venga en de C'eed. www.deweekkrant.nl/auto Sponsor www.deweekkrant.nl/auto Discovery niet alleen sterk maar ook goed beveiligd. De Land Rover Discovery 4 3.0 SDV6 heeft voor het tweede jaar in successie de ca tegorie 'Meer dan 1.900 kg' bij de Britse Towcar Awards 2011 gewonnen. Dat is een initiatief van de tijdschriften Practical Caravan en What Car? en de Camping and Caravanning Club. Het is een waardering voor de trekprestaties van de Discovery. Een Britse verzekeringsbranche heeft de Discovery 4 Com mercial onderscheiden voor de beste standaard anti-diefstalbeveiliging. Bij de beoordeling wordt ook rekening gehouden met het ontwerp van het systeem. Volkswagen levert de Touran, Passat (CC), Sharan, Touareg en Phaeton voortaan ook met Dynamic Light Assist. Dit innovatieve, cameragestuurde assistentiesysteem kan delen van de lichtbundel maskeren en maakt hêt zo mogelijk om altijd met grootlicht aan te rijden zonder daarbij tegenlig gers te verblinden. Dynamic Light Assist is alleen leverbaar in combinatie met Xenon verlichting. Dynamic Light Assist van Volkswagen maakt switchen tussen grootlicht en gedimd grootlicht overbodig. De in de voorruit geïntegreerde camera 'herkent' tegenlig gers. Een speciale mas- keringvoorziening in de Xenon-koplamp zorgt voor het dimmen en/of omleiden van de lichtbundel. Prijzen starten bij 750 euro. Elektrisch rijden is stiller, sneller en soepeler. Nissan doet er alles aan om de Leaf onder de aandacht te brengen. Met een Leaf Tour bood het merk de kans om ongedwongen een proefrit te maken in de Randstad. Het was voor het eerst dat Nissan een grootschalige kennis making met deze nieuwe, geheel elektrische gezins auto bood. De vraag: Hoe voelt dat nu, rijden met een elektrische auto? De Nissan Leaf Tour heeft die vraag met het proefrijden voor velen beantwoord. Volvo heeft een nieuw veilig heidssysteem in ontwikkeling dat helpt aanrijdingen met wilde dieren te voorkomen. Het past in de doelstelling die Volvo zich voor 2020 heeft gesteld: dat inzittenden van een nieuwe Volvo bij ongeval len geen zwaar letsel meer oplopen. Het nieuwe veilig heidssysteem is gebaseerd op de technologie van voetgan gers detectie, dat Volvo vorig jaar heeft geïntroduceerd. Hét systeem bestaat uit twee delen. Een radarsensor en een infra- roodcamera die de verkeers situatie registreren. Belangrijk is dat dit ook in het donker functioneert, omdat de meeste aanrijdingen met wilde dieren 's nachts plaatsvinden. Als een dier zich binnen het bereik van het systeem bevindt, waar schuwt het de bestuurder met een geluidssignaal. Als die niet reageert, remt de auto. Toyota liet op de autoshow in Genève de wereld kennis maken met de hybride versie van de Yaris. Echt grote geheimen heeft het uiterlijk van de 'normale' ver sie dan ook niet. Het Japanse merk spreekt over inventiviteit en rijdynamiek, een royale standaarduitrusting en het gebruik van hoogwaardige materialen. De prijs van de Yaris wordt op 13 juli bekend gemaakt. Bestellen is dan mogelijk. Opel-Chevroletdealer P.A. van der Kooij heeft een primeur met energiezuinige tl-ver- lichting en is mede daardoor binnen de BOVAG nu een officieel Erkend Duurzaam autobedrijf. Dinsdag kreeg het bedrijf in de Vlaardingse vestiging aan de Kethelweg de bijbehorende versierselen uit gereikt door wethouder Hans Versluijs (Bouwen en wonen) van de gemeente Vlaardingen. Directeur Wim Goedendorp vertelt dat 50 procent energie besparing wordt gehaald op de tl-verlichting die wordt geïn stalleerd in de zes filialen van deze Opel en Chevrolet-dealer. Goedendorp. "Wij hebben maatschappelijk verantwoord en duurzaam handelen in onze bedrijfsvoering verankerd. Dat betekent dat wijbij voor beeld alleen nog maar stille en zuinige banden verkopen en de gebruikte banden op een milieuvriendelijke wijze afvoeren. Datzelfde geldt voor de smeermiddelen en andere onbruikbare materialen. We zijn overgestapt op groene stroom en gaan zuinig om met energie." In het autobedrijf draait het natuurlijk in de eerste plaats om het aanbieden van duurzame mobiliteit. In de showroom van P.A. Van der Kooij staan daarom alle scho ne en zuinige modellen van de merken Opel en Chevrolet. Maar nu is de autodealer dus ook een voorbeeld in Neder land voor het gebruik van nieuwe Spaarbuis tl-lampen. Hierdoor reduceert Van der Kooij in haar zes filialen meer dan 155 ton C02-uitstoot. Met drie nominaties en een hoofdprijs is Hyundai uit de bus gekomen bij de uitreiking van de AutoWeek Innovatie Awards 2011. De grote prijs ging naar de Hy undai i40 vanwege 'value for money'. Tevens springt de Hyundai i40 er uit wat betreft design en duur zame motoren. Nominaties waren er voor de Hyundai Genesis Coupé en Hyundai Veloster. Lancia heeft onlangs de nieuwe Ypsilon geïntro duceerd met de schone en zuinige 'Engine of the Year 2011' TwinAir motor. Nu is ook een 1.2 Bi-fuel motor leverbaar die rijdt op benzine en LPG. Vanwege de geringe C02-uitstoot van beide motoren hoeft er geen BPM en wegenbe lasting te worden betaald en is de bijtelling voor de zakelijke rijder 14 procent. Prijs vanaf 15 mille. Cofely, voorloper op het gebied van duurzame tech nologie, wordt verantwoor delijk voor de renovatie en uitbreiding van de Ver- keerscentrale Noord-Oost Nederland voor Rijkswa terstaat. Bovendien tekent zij voor het onderhoud van de Dynamische Verkeers- managementsystemen. De overeenkomst vertegen woordigt een waarde van 18,8 miljoen euro. In Zweden vinden jaarlijks meer dan 40.000 ongevallen plaats waarbij een dier is betrokken.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 43