Ié 5G1IH3AM Koninklijke onderscheiding 2012: Dee| 2 5CHIIPAM5I Buurtpreventie in Schiedam Oost aanvragen voor 1 augustus 2011 Kleine cursus stamboom- stamboom onderzoek voor beginners voor gemeente Schiedam *xz Donderdag 23 juni gaf locoburge meester Menno Siljee het startsein voor het project buurtpreventie in Schiedam Oost. Een groep van 12 buurtbewoners zet zich in het ge deelte van de wijk rond de Singel, Lorenzlaan, PKO-laan en Boer- haavelaan op vrijwillige basis in om hun wijk leefbaarder te maken. Wethouder Siljee onthulde symbo lisch het bord 'Attentie Buurtpre ventie'. Bewoners dragen zelf bij aan veiligheid in de stad Buurtpreventie is een belangrijk onderdeel van het beleid van de gemeente Schiedam waarbij inwo ners zelf actief bijdragen aan het verhogen van de veiligheid in de stad. Buurtbewoners letten tijdens hun rondes door de wijk op zaken als veiligheid en overlast, maar ook op dingen als kapotte straatlantaarns en losliggende stoeptegels. Deze zaken melden zij via de Lichtblauwe Bri gade van de gemeente Schiedam bij de juiste instanties. Wil jij in jouw buurt een bijdrage leveren aan buurtpreventie? Meld je dan aan bij de Lichtblauwe Brigade via contact@schiedam.nl. Locoburgemeester Menno Siljee geeft met de symbolische onthulling van het bord 'Attentie Buurtpreventie' het startsein voor het project buurt preventie in Schiedam Oost. Foto: Jan van der Ploeg Politiekeurmerk, lampenactie en DNA-kits Naast buurtpreventie wordt onder meer ook het Politiekeurmerk veilig wonen toegepast, is een lampenactie gestart om donkere plekken beter te verlichten en worden er sinds dit jaar DNA-kits aan burgers ter beschik king gesteld om waarcfevolle spullen te merken. Er zijn inmiddels al meer dan 100 DNA-kits en lampen opge haald waarmee burgers de woningen veiliger hebben gemaakt. Lampen en DNA-kits zijn gratis af te halen bij Toezicht en Handhaving, Stadserf 48, Schiedam. Kent u iemand die iets bijzonders doet voor de samenleving? In vrijwilligerswerk of door bijvoor beeld een buitengewone prestatie? Verdient diegene volgens u hiervoor publieke waardering? Vraag dan nu een onderscheiding aan! I Kijk voor meer informatie op www.schiedam.nl In het eerste deel van onze kleine cursus 'Stamboomonderzoek voor beginners' raadden wij u al aan vast alle bekende gegevens te no teren. Deze week geven we enkele tips hoe u die basis verder kunt uitbreiden. Nuttige websites Vanachter een computer met inter netverbinding is al heel veel te berei ken. Het woord zoekmachine is bijna synoniem geworden met Google, maar die zoekt niet in databases die aan websites gekoppeld zijn, zoals stambomen of digitale geboorte- of overlijdensaktes. Via archieven.nl en thematis.nl kunt u echter wél in ver schillende databases van archieven zoeken. Dit kan tot leuke vondsten leiden! Gegevens over Schiedamse families kunt u opzoeken in de digitale stam boom SchiedamGen via onze web stek. Hier kunt u. ook gratis scans van de aktes aanvragen die u per e-mail toegestuurd krijgt. Op onze webstek kunt u onder 'koppelingen' meer tips voor nuttige websites vin den. Maar let op; wees kritisch met het gebruik van op het internet gepu bliceerde bronnen. Is er bijvoorbeeld een juiste bronvermelding? Eigen onderzoek blijft het beste. Meer informatie over stamboom onderzoek In onze studiezaal kunt u meer infor matie vinden over stamboomonder zoek en onze medewerkers helpen u graag verder. We mogen blij zijn dat klerken zoveel doop- en geboor teaktes, bouw- en hinderwetvergun ningen, notulen en nog veel meer stukken hebben gemaakt of ingevuld en bewaard. Het is het geheugen van de stad en haar bewoners! Daardoor kunt u vandaag de dag originele stukken zien die uw voorouders in handen hebben gehad en waarop ze hun handtekening hebben achterge laten. Dichterbij de geschiedenis van uw familie kunt u niet komen. Internetvragenlijst weer online! Door de via onze webstek bereikbare internetvragenlijst in te vullen helpt u ons onze dienstverlening nog beter aan uw wensen aan te passen! GEMEENTEARCHIEF Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archiefschiedam.nl Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Wet Bodembescherming Beschikking (Nieuwstr'aat 37-39 te Schiedam) Onderwerp Op grond van artikel 29 en artikel 37 van de Wet bodembescherming heb ben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van de heer W. Popkes voor de locatie Nieuwstraat 37-39 (postcode 3111 JN), kadastraal be kend gemeente Schiedam, sectie B nummer 3776 edn melding ontvangen met betrekking tot het verzoek een uitspraak inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging en de spoedeisendheid van de uit te voeren sanering. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan leiding van de melding hebben besloten dat: op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming; geen sprake is van zodanige risico's als bedoeld in artikel 37, lid 1 van de Wet bodembescherming dat spoedige sanering noodzakelijk is. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 29 juni 2011 gedurende 6 weken inzien bij het omgevingsloket, Stadserf 1 maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 13.00 uur (vrije inloop) en na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14,00 tot 20.00 uur en vrijdag van 14.00 tot 17.00. De ontwerpbeschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de ge meente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Al gemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer én in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefoon 14 010. Wbb-code: SC060600640 Aanvraag vergunning Bob Offenberg in concert Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van het evenement 'Bob Offenberg in Concert' in de Sport- en Evenementenhal Margriet op zaterdag 29 oktober 2011 van 18.00 uur tot 24.00 uur. Gedurende de onderstaande periode van 3 weken ligt een afschrift van on derstaande aanvraag ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingslo ket) in de Stadswinkel, Stadserf 1: Bob Offenberg in Concert (aanvraag): 29 juni t/m 20 juli 2011 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501,3100 EA Schiedam, onder vermelding van Bob Offenberg in Concert. Havenreglement Schiedam 2011 Het college van burgemeester en wethouders van Schiedam maakt bekend dat zij op 21 juni 2011 het "Havenreglement Schiedam 2011" heeft vast gesteld. De verordening treedt in werking op de dag van publicatie. De verordening ligt vanaf heden gedurende 6 weken tijdens kantooruren ter inzage bij het Klant Contact Centrum (KCC) in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 6