Felicitaties voor het briljanten echtpaar Haack-Lepelaar Vouchers voor wijkinitiatieven De gemeenteraad gemeente Schiedam Wethouder Vissers bezocht de heer en mevrouw Haack - Lepelaar, die vorige week hun 65-jarig huwelijks jubileum vierden. Wethouder Vis sers bracht het briljanten echtpaar namens het gemeentebestuur de fe licitaties over. Tijdens het bezoek waren beide dochters van het echtpaar ook aan wezig. Met elkaar werden herin neringen opgehaald aan de heren kapsalon aan de Troelstralaan die de heer Haack jarenlang runde. Ook vrouw en kinderen zijn bekend met het kappersvak. fl Foto: Jan van der Ploeg Wilt u graag een veldje in de buurt om te sporten? Speeltoestellen voor jong en oud? Of toch liever een pick nicktafel om gezellig aan te eten? Fleurige plantjes in elke straat? Of maakt u liever samen met bewoners uit de buurt een mooi kunstwerk? Misschien heeft u een ander idee voor uw wijk. Laat het ons weten. Want een goed idee verdient uit voering! Dankzij de vouchers zijn diverse bewonersinitiatieven uitgevoerd of in uitvoering. Zo zijn er diverse speelplekjes opgeknapt, hangen er in diverse straten (hangende) plan tenbakken en zijn er picknicktafels geplaatst. Daarnaast zijn er diverse feesten gerealiseerd, zijn er sociale sofa's in de stad geplaatst en zijn er buurtbarbecues gehouden. Heeft u ook een goed idee? Tot 1 september is het weer mogelijk om ideeën voor uw wijk in te dienen. Heeft u ook een goed idee voor uw wijk? Kijk dan op www.schiedam. dus jij Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaats Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 21 juni 2011: Laseurpad, ter hoogte van huisnummer 61, postcode 3123 NS Wij wijzen u erop dat u op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze be kendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden j besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arron dissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij het Klant Contact Centrum, telefonisch bereikbaar via 14 010. Het besluit kan worden ingezien bij de ont vangstbalie in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 27 juni 2011 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte B.A. Vos nl/hetisjouwwijk of bel naar de j meente Schiedam via 14 010. Op woensdag 29 en donderdag 30 juni 2011 vergadert de gemeente raad. Op 29 juni begint de verga dering om 18.00 uur, op 30 juni om 20.00 uur. Beide vergaderingen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De raadsvergadering is live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. A- en B-stukken Op de raadsagenda staan A- en B- stukken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommissie una niem heeft ingestemd en waarover de raad in principe alleen nog een besluit moet nemen (hamerstukken). B-stukken zijn voorstellen waarover geen overeenstemming is en waar over de beraadslagingen nog moe ten worden voortgezet (bespreek- stukken). Incidenteel gebeurt het dat overeenstemming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische beslissingen'). De commissies hebben vergaderd over de raadsvoorstellen. De vol gende in de raadscommissies behan delde voorstellen gaan als A-stuk naar de raad. Het betreft o.a.: 29 juni 2011 Als A-stuk staan op de agenda: Meerjarenperspectief grond exploitaties 2011 (VR 55/2011) Dit betreft een overzicht van alle grondexploitaties in Schiedam inclu sief berekeningen. Budgetoverheveling jaarrekening 2010 (VR 57/2011) In 2010 zijn enkele geplande acti viteiten niet doorgegaan. Daarvan is het voornemen deze in 2011 af te ronden, daarvoor is budget nodig dat voor 2010 was toegekend. Door dit voorstel wordt het ook financi eel mogelijk de activiteiten uit te voeren. Als B-stuk staan op de agenda: Programmarekening 2010 (VR 56/2011) Omdat vragen van enkele fracties be treffende de beleidsverantwoording nog moesten worden beantwoord is het als B-stuk aangemerkt. Financiële rapportage 2011-1 (VR 58/2011) Omdat vragen van enkele fractie nog moesten worden beantwoord is het als B-stuk aangemerkt. Zwembad Zuid (VR 59/2011) Het voorstel van het college is om het zwembad per 1 januari 2012 te sluiten. Diverse fracties hebben voorgesteld om het voorstel in de gemeenteraad te bespreken, omdat ze het daar mee niet eens zijn. Zomernota 2012 (VR 60/2011) De nota bevat bezuinigings voorstellen, maar ook voorstel len die van belang zijn voor de begrotings->behandeling in novem ber van dit jaar. Diverse fracties heb ben voorgesteld om de Zomernota in de gemeenteraad te bespreken. 30 juni 2011 Als A-stuk staan op de agenda: Beleidsnota Gemeentearchief 2011-2014 (VR 63/2011) De nota bevat het toekomstig beleid aangaande het Gemeentearchief. Afstoten deelcollectie Centrum Beeldende Kunst Schiedam (VR 64/2011) Inventarisatie ligt aan dit voorstel ten grondslag. Het blijkt niet noodzake lijk de af te stoten kunstwerken in de collectie aan te houden. Als B-stuk staat op de agenda: A4 Delft-Schiedam "Nadere uitwerking alles onder één dak oktober 2010- juni 2011" (VR 62/2011) Diverse fracties hebben voorgesteld om het voorstel in de gemeenteraad te bespreken. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de griffie van de ge meente, telefonisch bereikbaar via 010 - 219 10 41 of 010 - 219 10 46 of per e-mail via griffie@schiedam.nl. Meer informatie over de commissies en de gemeenteraad, zoals de versla- gen en de genoemde raadsstukken en de volledige raadsagenda, vindt u op www.schiedam.nl onder Gemeente Bestuur Bestuursinformatie systeem. Vastgestelde Verordening Kinderopvang Schiedam 2011 Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam maken bekend dat de gemeenteraad op 9 juni 2011 de Verordening Kinderopvang Schiedam 2011 heeft vastgesteld. Artikel 1.25 van de Wet kinderopvang en kwaliteitseisen peuterspeelzalen bepaalt dat de gemeenteraad bij verordening regels vaststelt waarin de aan spraak van ouders op de gemeentelijke tegemoetkoming in de kosten van de kinderopvang is geregeld. Een aantal in de wet benoemde doelgroepen, bijvoorbeeld mensen met een WWB-uitkering die een re-integratietraject volgen, kan een beroep doen op de gemeente voor het betalen van een deel van de kosten die zij maken voor kinderopvang. De vastgestelde verordening is aangepast aan nieuwe wetgeving. Ook wordt de rol van de gemeente ten aanzien van het regelen en betalen van kinderopvang kleiner. Er komt meer verantwoordelijkheid bij de ouders zelf te liggen. Voor vragen over deze verordening kunt u contact opnemen met de beleids- adviseur van de afdeling Werk en Inkomen, op werkdagen (uitgezonderd woensdag) telefonisch bereikbaar via 14 010. Ter inzage De verordening ligt met-ingang van 29 juni 2011 gedurende zes weken ter inzage in het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket) in het Stadskantoor, Stadserf 1. Verordening Peuterspeelzalen Schiedam 2011 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de gemeen teraad, gelet op de bepalingen van de Gemeentewet, op 9 juni 2011 de Verordening Peuterspeelzalen Schiedam 2011 heeft vastgesteld. Dit onder gelijktijdige intrekking van de Verordening Kwaliteitsregels Peuterspeelza len Schiedam 2008. De bestaande Verordening kwaliteitsregels peuterspeelzalen gemeente Schiedam 2008 voldoet niet meer aan de huidige Wet kinderopvang en kwaliteitseisen peuterspeelzalen. Een aantal artikelen is inmiddels in de wet opgenomen en een aantal nieuwe eisen dient apart te worden opgenomen in een gemeentelijke verordening. De Verordening Peuterspeelzalen Schiedam 2011 treedt op 1 juli 2011 in werking. De stukken liggen vanaf heden gedurende 6 weken tijdens kantooruren ter inzage in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Daarnaast zijn deze gege vens ook beschikbaar via de website www.schiedam.nl. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij mevrouw M. van der Ven, team Jeugd Onderwijs Beleid, telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail via contact@schiedam.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 8