Week kléin Zwembad Zuid gered krant .ni Volgend huis? Welke familie woont hier 200 jaar? Woensdag 6 Juli 2011 sss^^Smssssn^ Voor uniek woonaanbod www.huisliin.nl Maar wie betaalt de rekening F Meer bezoekers Vlietland Park A4 gaat door Gemeente gaat door met reclameheffing Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen Nieuwe Stadsblad Jaargang 6.3 Nummer 27 Oplage 40 440 Maf maar dan 25 vakzakan altijd bij i A-Z Barbecue Gourmet Party Service A-Z Barbecue menu p.p.:, /111,30 Lekker makkelijk, alles inclusief, min. 5 personen Vlees Salades gemengde satésaus kipfilet komkommersalade rauwkost stokbrood filetkarbonade in roomsaus kruidenboter Benodigdheden 2 stokjes kipsaté witte koolsalade Sauzen porseleinen border mexicaanse huzarensalade zigeunersaus RVS bestek barbecueworst kartoffelsalade cocktailsaus gasbarbecue hamburger perzikschijfjes knoflooksaus gasfles Bel voor onze folder 077 - 46 77 200 of kijk op www.tiarbecue.nl 1 GRATIS THUIS BEZORGD' BEZORGING DAGELIJKS ZELFS DE AFWAS NEMEN WE MEE! VIDE AUDI# KTV 10 JULI KOOPZONDAG! ROTTERDAM ALEXANDRIUM VAN 12.00 TOT 17.00 UUR KIJK VOOR ALU AORISSEMH opehihcstuoih op mm.F0T0Kieim SkI gemeente yjfiw Schiedam De gemeente- berichten van deze week zijn weer te vinden op de gemeente pagina's in deze krant. Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl Woensdagavond besloot een drukbezochte raads vergadering dat zwembad Zuid de komende 10 jaar open blijft. De rekening is een half miljoen euro per jaar, waarschuwt wethouder MostertDat betekent dat andere (culturele) instellin gen straks de prijs moeten betalen voor het openhou den van het zwembad. Frank Willemse Schiedam Een 'duur besluit' noemde wethouder Mostert het als de raad de motie van de PvdA aan zou nemen en Zwembad Zuid open wilde houden. De wethouder Financiën ziet zijn bezuinigingsplannen van ruim 10 miljoen per jaar in duigen vallen door de uitzondering die gemaakt wordt voor het zwem bad in de Gorzen. Een actiegroep uit de politiek, wijkbewoners en zwemliefheb- bers maakte gehakt van de-be rekening van de wethouder en betwiste dat het zwembad oud en versleten zou zijn. „De technische installatie is goed en de kosten voor renovatie zijn torenhoog op geschroefd", vonden wijk bewoners die met een eigen rapport aantoonden dat het zwembad er met de helft minder weer tegenaan kon. De groep actievoerders, ge tooid met spandoeken, kon den hun geluk niet op in de raadzaal. Na het aannemen van het amendement van vooral de PvdA. Op de WD en CDA na blijken alle frac ties tegen sluiting van het zwembad. Zo wordt het financiële gat nog groter", zegt Mostert die moet bezui nigen terwijl de kassa leeg Is en overheidsgelden drastisch dalen. Daarom verwacht wethou der Mostert van de politiek dat die nu 'dit gat in de be groting zelf gaat opvullen'. Lees verder op pagina 5 Schiedam Het Vlietland Ziekenhuis heeft het jaar 2010 afgesloten met een positief resultaat van 5,2 miljoen euro. Dit resultaat is bereikt door aan de ene kant meer patiënten te behandelen en aan de andere kant-beter op de kosten te letten. Het afgelopen jaar bezochten ruim 4 procent meer mensen het Vlietland dan in 2009. In totaal komt dat neer op 20.000 klinische opnames, bijna 16.000 dagopnames en bijna 114.000 eerste polikliniekbezoeken. Afgelopen jaar is door het Vliet land Ziekenhuis verder succes vol afgesloten met het versneld realiseren van de NIAZ-certifi- cering. Door dit project is de kwaliteit en veiligheid in het ziekenhuis beter geborgd. Ook zijn er verschillende activiteiten ontwikkeld om vernieuwde zorg aan meer patiënten te kunnen leveren. Zo is het aantal operatieda- gen van de orthopedische' kliniek Orthopedium uitge breid binnen het ziekenhuis. Hierdoor wordt het ultra moderne Operatiecomplex beter benut. In september werd ook de uitbreiding van de dialyseafdeling in gebruik genomen, waardoor een gro tere groep chronisch zieken uit de regio dichter bij huis gedialyseerd kan worden. Een grote meerderheid in de gemeenteraad heeft groen licht gegeven voor de plannen van een Park A4: sport en recreatie op het dak van de aan te leggen A4. Er zijn wel een aantal mitsen en maren neergelegd. www.nieuwestadsblad.nl y Schiedam De gemeente gaat door met de reclameheffing. Dat be tekent dat alle ondernemers in de binnenstad die reclame voeren, geld moeten betalen dat vervolgens in een onder nemersfonds wordt gestort. Vanuit dit fonds worden weer activiteiten en evene menten georganiseerd die bijdragen aan het trekken van meer bezoekers naar de binnenstad. Voorheen waren het altijd maar een paar ondernemers die een financiële bijdrage leverden aan het onderne mersfonds. Dat waren de ondernemers, die contribu tie betaalden aan hun win keliersvereniging. Ondernemers en grootwin kelbedrijven die geen contri butie betaalden, profiteerden wel mee van de investeringen van hun collega's. Dat zorgde ervoor dat veel ondernemers met schuine ogen naar elkaar gingen kijken. Het Onderne mersfonds maakte vorig jaar echter aan die ongelijke situ atie een eind. Volgens het Centrumma nagement is het logisch dat de ondernemers een bijdrage leveren, omdat zij ook verant woordelijk zijn voor activitei ten in de binnenstad. Boven dien wordt in het fonds een bedrag gereserveerd voor de winkeliersverenigingen, zo dat zij constructief kunnen werken aan beter winkelkli maat zonder van contributie afhankelijk te zijn. En dat is een groot voordeel. Schiedam Dit jaar is het tweehonderd jaar geleden dat de burgerlijke stand is ingevoerd. Wie de lijst ziet met namen van geboorteaan giftes die in 1811 in Schiedam zijn ingevoerd, ziet veel bekende Schiedamse familienamen te rug. Zoals Barnouw, Gudde, Koe vermans, Rijnbende, Veth of Zoetmulder. Het Gemeentar- chief wil daarom weten welke families al tweehonderd jaar onafgebroken in Schiedam wo nen. Tweehonderd jaar geleden stel de keizer Napoleon Bonaparte de achternaam verplicht. Voor die tijd waren er wel mensen met achternamen maar veelal stond men bekend met de naam van de vader of moeder als ach tervoegsel, bijvoorbeeld Klaas- zoon óf Simonsdochter. Veel mensen dachten dat het een grap was en kozen een naam als Zondergeld, Naakt geboren of Leegloper. Op de webstek van het archief is de lijst te zien met achternamen van geboorteaangiftes. Vraag is: welke van die familienamen komen nog voor in de stad? En wonen die families onafgebro ken in de brandersstad? Het archief hoopt dat veel mensen hun naam op de lijst herkennen en zelf onderzoek gaan doen en hun stamboom vervolgens herleiden tot (min stens) 1811.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 1