5CH1ECAM Kent u iemand die een lintje verdient? Welke families wonen al tweehonderd jaar in Schiedam? gemeente Schiedam Koninklijke onderscheiding 2012 aanvragen vóór 1 augustus 2011 Op vele plaatsen in Schiedam zetten mensen zich in voor de samenleving. Meestal doen ze dat onopvallend en op de achtergrond. Maar deze mensen mogen best eens in het zonnetje worden gezet. De meest waardevolle waardering voor hem of haar is het toekennen van een koninklijke onderscheiding of 'lintje'. Kent u iemand die volgens u publieke waardering verdient? Vraag dan nu een onderscheiding voor hem of haar aan.' Wat is een jjintje'? Een koninklijke onderscheiding of 'lintje' is een er kenning voor iemand die iets bijzonders heeft gedaan voor de samenleving. Zoals uit de naam al blijkt, worden koninklijke onderscheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. Wie komt voor een onderscheiding in aanmerking? Iemand kan in aanmerking komen voor een lintje als sprake is van persoonlijke bijzondere verdiensten voor de samenleving. Zoals vrijwilligers die zich (meer dan) 15 jaar belangeloos inzetten voor organisaties op bij voorbeeld het gebied van sport, cultuur, kerkelijk leven, natuur, zorg of openbare orde en veiligheid. Of een per soon die in zijn werk een buitengewone prestatie levert. Hij of zij moet dan 'bijzondere of zeer uitzonderlijke verdiensten in de werkkring' hebben verricht; prestaties die aanzienlijk verder gaan dan wat normaal gesproken van iemand in zo'n functie wordt verwacht. Bovendien moet de samenleving baat hebben bij het verrichte werk. Maar ook mensen die een uitzonderlijke prestatie leveren in sport of wetenschap kunnen voorgedragen worden voor een lintje. Hoe vraag ik een onderscheiding aan? Als u iemand wil voordragen voor een koninklijke on derscheiding, kunt u contact opnemen met het kabinet van de burgemeester. Zij adviseren u of de verdiensten bijzonder genoeg zijn voor een lintje en begeleiden de aanvraag vanaf het begin, zodat deze aan alle regels voldoet. Voor de aanvraag van een onderscheiding zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze kunt u downloaden via www.lintjes.nl of opvragen bij het kabinet van de bur gemeester. Aan de aanvraag van een" koninklijke onderscheiding is een lange procedure verbonden. Het is dan ook noodzakelijk dat aanvragen voor de volgende algemene decoratieverlening op 27 april 2012 vóór 1 augustus 2011 bij de burgemeester zijn ingediend. Informatiefolder 'Ere wie ere toekomt' Het Kapittel voor de Civiele Orden heeft de informatie folder 'Ere wie ere toekomt' uitgegeven. In deze folder staat uitgebreide informatie over koninklijke onderschei dingen en het aanvragen hiervan. Deze folder is verkrijg baar bij het kabinet van de burgemeester. Contact kabinet van de burgemeester Voor het opvragen van de informatiefolder 'Ere wie ere toekomt' of de aanvraagformulieren en met algemene vragen kunt u contact opnemen met het kabinet van de burgemeester, de heer Van der Schee, telefonisch bereik baar via 14 010 of per e-mail via contact@schiedam.nl onder vermelding van 'Lintjesregen 2012'. GEMEENTEARCHIEF Dit jaar is het tweehonderd jaar geleden dat de burgerlijke stand is ingevoerd. Een feit waar we als Gemeentearchief natuurlijk niet zomaar aan voorbij willen gaan! Wie de lijst ziet met namen van geboorteaangiftes die in 1811 in Schiedam zijn ingevoerd, ziet veel bekende Schiedamse familienamen terug. Zoals Barnouw, Gudde, Koevermans, Rijnbende, Veth of Zoetmulder. Daarom roepen we u op om uit te zoeken welke families al tweehonderd jaar onafgebroken in Schiedam wonen! Invoering burgerlijke stand Zou de discussie over privacy twee honderd jaar geleden ook al gevoerd zijn? In plaats van over online soci ale netwerken of camera's op straat zal het toen gegaan zijn over het ver plicht stellen van achternamen door keizer Napoleon Bonaparte. Voor die tijd waren er wel mensen met achternamen maar veelal stond men bekend met de naam van de vader of moeder als achtervoegsel, bijvoor beeld Klaaszoon of Simonsdochter. Velen dachten dat het een grap was en kozen een naam als Zondergeld, Naaktgeboren of Leegloper.Maar de maatregelen van Napoleon bleven gelden, ook nadat de keizer was overwonnen. De kleine keizer Met de invoering van de burgerlijke stand werd ook het burgerlijk huwe lijk voor iedereen verplicht. Voort aan werden alle belangrijke familie gebeurtenissen dus niet alleen door de kerken bijgehouden maar ook door het stads- of gemeentebestuur. Voordeel voor de Franse bezetters was dat door de bevolking in kaart te brengen Napoleon de dienstplicht (conscriptie) kon invoeren. Hetgeen natuurlijk van pas kwam bij zijn oorlogvoering. Eigen onderzoek Op onze webstek kunt u de lijst vin den met achternamen van geboor teaangiftes. Welke van die familie namen komen nog voor in de stad? En wonen die families onafgebroken in de brandersstad? Onze vraag aan u is, als u uw naam herkent op de lijst, zelf onderzoek te doen en uw stamboom te herleiden tot (minstens) 1811. Digitale aktes Bij het Gemeentearchief bewaren we de akten van de burgerlijke stand en maken deze digitaal toegankelijk als de openbaarheidbeperking dat toelaat. Via de digitale aktenzoeker SchiedamGen op onze webstek kunt u veel gegevens van de burgerlijke stand Schiedam vinden. Gegevens die nog niet beschikbaar zijn via de website, kunt u vinden bij het Gemeentearchief zelf. De bronnen zijn op microfiche in de studiezaal raadpleegbaar. Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadsetf I. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Wet Bodembescherming Beschikking (Oosterstraat, Oostsingel en Villastraat) Onderwerp Op grond van artikel 39c van de Wet bodembescherming hebben burge meester en wethouders van de gemeente Schiedam van adviesbureau ATKB BV voor de locatie Oosterstraat, Oostsingel en de Villastraat (postcode 3112 SE), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie I, nummers 2509,5567 en 6007 een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek in te stemmen met een saneringsverslag. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan leiding van de melding hebben besloten: -, in te stemmen met de uitgevoerde sanering en het behaalde sanerings resultaat zoals verwoord in het rapport 'Evaluatie saneringswerkzaamheden Oostsingel, Oosterstraat en Villastraat (openbare weg) te Schiedam' van 24 mei 2011 met kenmerk 20091299, opgesteld door ATKB Zoetermeer; - dat het opstellen van een'nazorgplan niet noodzakelijk is. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf woens dag 6 juli 2011 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien bij het Omgevingsloket, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur (vrije inloop) en na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 tot 20.00 uur en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Al gemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer én in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefoon 14 010. Wbb-code: SC060601258 Verleende exploitatievergunning 'Snackbar De Roos', Stationsplein 5 Door de burgemeester is op 30 juni 2011 een vergunning verleend op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2010 voor de uitbreiding van de openingstijden en het plaatsen van een terras van het horecabedrijf 'Snackbar De Roos', gevestigd in het pand met adres Stationsplein 5, 3112 HJ te Schiedam. De verleende openingstijden van het horecabedrijf zijn: zondag t/m don derdag van 07.00 uur tot 01.00 uur en vrijdag en zaterdag van 07.00 uur tot 02.00 uur. De verleende terrastijden van het horecabedrijf zijn: maandag t/m zondag van 07.00 uur tot 22.00 uur. Het terras bestaat uit vier tafels en uit 16 stoelen. De oppervlakte van het terras is 21 m2 en is voor het horecabedrijf gesitueerd. Vanaf 6 juli 2011 ligt deze vergunning gedurende 6 weken ter inzage bij het Omgevingsloket in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan door een belanghebbende binnen een termijn van zes weken na de dag van bekendmaking van de beschikking, hiertegen schriftelijk bezwaar worden gemaakt. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Het bezwaarschrift dient te worden gestuurd aan de burgemeester van Schiedam, postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 6