m Een gezellige middag voor Schiedamse Veteranen Mantelzorgcafé Schiedam Gewijzigde openingstijden Stadswinkel emeentebericj^ Plaatsingsplan afvalcontainers Schiedam Zuid vastgesteld Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? Dat kan 24 uur per dag vla het Digitaal Loket op Schiedam.nl Digitaal Loket U wilt toch ook liever niet lang wachten? www.schiedam.nl 6 juli 2011 nummer 27 Pagina 2 Op 29 juni vond de 4e Schiedamse Veteranendag plaats waarmee het gemeentebestuur van Schiedam uiting geeft aan hun respect voor hen die ons land waar dan ook ter we reld hebben gediend om de wereldvrede te bevorderen. Locoburgemeester Ad Mostert trad namens het gemeentebe stuur op als gastheer. Omdat dit jaar de veteranendag plaats vond op de geboortedag van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard kregen alle veteranen en hun partners bij binnen komst een witte anjer aangeboden. De Veteranen konden met elkaar van gedachten wisse len over vroeger maar ook over recente conflicten in de wereld. Hen werd een buffet aangeboden en het muzi kaal intermezzo werd dit jaar verzorgd door de bekende operazanger Alberto da Moreno. 8 Een groepsfoto en een speciaal ontworpen speldje als aandenken aan de middag zijn onderdeel van de traditie. Foto: Jan van der Ploeg Op 28 juni 2011 heeft het college van B&W ingestemd met het definitieve plaatsingsplan Schiedam Zuid. Het plan heeft daarmee een definitieve status bereikt. Met de plaatsing van afvalcontainers wordt een belangrijke bijdrage geleverd in de strijd tegen zwerfvuil en meeuwenoverlast in de stad. Ter inzage Op het eerder ter inzage gelegde conceptplan zijn zienswijzen ingediend. Deze zienswijzen hebben geleid tot enkele kleine wijzigingen in het contai nerplan. Geïnteresseerden kunnen het definitieve plaatsingsplan Schiedam Zuid van 6 juli tot en met 17 augustus inzien bij: Klant Contact Centrum (Omgevingsloket), Stadserf 1, Schiedam; Bewonersvereniging B.V.S.Z., Leliestraat 10, Schiedam; downloaden via de website www.schiedam.nl/containers. Bezwaar Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (artikel 7:1) tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van bekendmaking, een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres; postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1. naam en adres van de indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Indien u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van on verwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de Arrondissementsrecht bank, sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Voor meer informatie kunt u van 18 juli terecht bij de heer W. Urgert via 14 010 of per e-mail via contact@schiedam.nl. Voor die tijd kunt u zich wenden tot mevrouw N. Cup via bovengenoemde gegevens. Op maandagmiddag 11 juli vindt er van 13.30 tot 15.30 uur weer een Mantelzorgcafé Schiedam plaats aan het Broersveld 123 te Schie dam. Alle Schiedamse mantel- zorgers zijn hier van harte welkom voor een vers kopje koffie of thee! In verband met de vakantie is het eerstvolgende Mantelzorgcafé op dinsdag 30 augustus. Bent u mantelzorger? Mantelzorger is iedereen die lang durig zorgt voor een ziek(e)of gehandicapte) partner, kind, ouder, familielid, vriend(in),buur of beken de. Daarbij gaat het om zorg die ver der gaat dan normale hulp of onder steuning. Bent u mantelzorger? Dan bent u 11 juli van harte welkom! Meer informatie Voor meer informatie over het Mantelzorgcafé of over de andere activiteiten voor mantelzorgers, kunt u contact opnemen met Steunpunt MantelZorg Schiedam, Singel 85, 3112 GL Schiedam. Zij zijn telefo nisch bereikbaar op 06 - 51 69 40 96 of 06 - 13 28 34 69 of per e-mail op schiedam@mantelzorgnwn.nl. Om in te springen op de extreme drukte in de Stads winkel zet de gemeente Schiedam in de maand juli extra capaciteit in en werken we alleen 's avonds nog op afspraak Hierdoor kunt u overdag tussen 9.00 en 17.00 uur zonder afspraak binnenlopen. Wie ver wachten dat meer spreiding in het baliebezoek voor kortere wachttijden zal zorgen. Voor alle producten en diensten die niet digitaal te regelen zijn, kunt u een afspraak maken op maandag-, woensdag- of donderdagavond. Openingstijden Stadswinkel in juli De openingstijden van de Stadswinkel zijn in de maand juli als volgt: Vrije inloop (zonder afspraak) Op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur Op dinsdag van 09.00 tot 13.00 uur, dinsdagmiddag gesloten Alléén op afspraak Op maandag-, woensdag- en donderdagavond van 17.00-20.00 uur Op de website www.schiedam.nl kunt u digitaal een afspraak maken. Helemaal niet wachten? Regel uw zaken online! U kunt veel zaken ook online regelen. U hoeft dan niet te wachten en heeft ook geen last van de ongemakken van de verbouwing die gaande is. Het volgende kunt u simpelweg via onze website regelen: Colofon Klant Contact Centrum Openingstijden Stadswinkel in juli andredactie www.schiedam.nl Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam Mét afspraak Zonder afspraak Gemeente contact@schiedamnl Postbus 1501, 3100 EA, Schiedam ma, wo en do van 17.00 2Ö.ÖQ uur ma, wo, do en vr van 09.00 -17.00 uur Schiedam Telefoon: 3.4010 fax:(010)473 7021 Maak uw afspraak online of bel di van 09.00-13.00 uur Uittreksel Burgerlijke Stand (geboorte, overlijden of huwelijk) aanvragen Hond aanmelden of afmelden voor hondenbelasting Uittreksel GBA aanvragen Eigen verklaring rijbewijs aanvragen Verhuizing doorgeven Vertrek buitenland doorgeven Verzoek tot geheimhouding persoonsgegevens indie nen Naamgebruik veranderen Gevonden of verloren voorwerpen melden Bewijs van in leven zijn aanvragen Bewijs van Nederlanderschap aanvragen Standplaatsvergunning aanvragen Marktplaatsvergunning aanvragen Klacht indienen Bezwaar gemeentelijke belastingen indienen Automatisch betalen aanvragen of wijzigen Leerlingenvervoer aanvragen Kopie OZB aanslag, WOZ beschikking of WOZ taxatieverslag aanvragen Vakantie of verblijf in het buitenland melden Voor deze zaken kunt u overigens géén afspraak ma ken, deze zijn alleen online te regelen of tijdens de vrije inloop overdag. Heeft u vragen voor de gemeente? Bezoek de website www.schiedam.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 7