Het streven is zoveel mogelijk jonge mensen te laten deelnemen op de arbeidsmarkt 1 VERGUNNING AANVRAGEN? Openingstijden Wmo loket Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl be «-«r efP Het ondernemersloket alle Informatie bij één loket www.schiedam.nl Besluiten aanwijzing inzamelvoorziening Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen gemeente Schiedam De gemeente Schiedam spant zich in om zoveel mogelijk jonge men sen weer te laten deelnemen op de arbeidsmarkt. Voor de mensen zelf is het belangrijk om zich te kunnen ontwikkelen en deel te nemen aan de arbeidsmarkt. Maar het is zeker zo belangrijk om het aantal werk lozen te verlagen en daarmee de kosten voor uitkeringen te ver lagen. Leerwerkbanen door Zorgsaam Careyn De gemeente Schiedam werkt bij voorbeeld samen met Zorgsaam Careyn. Deze instelling heeft in het afgelopen jaar tien jonge mensen een leerwerkbaan aangeboden en hen de kans gegeven een basisdi ploma te halen. Sinds september 2010 volgden deze jonge mensen een programma waarin zij intensief werden geschoold en veel werkerva ring hebben opgedaan. Op woensdag 29 juni hebben negen deelnemers aan het project Zorgsaam Careyn bij het Albeda College hun AKA- diploma ontvangen. Zo hebben zij hun kansen vergroot om duurzaam in de huishoudelijke zorg aan het werk te blijven. Dankzij dit mooie resultaat heeft de gemeente Schiedam inmiddels be sloten samen met Careyn een tweede project Zorgsaam te starten voor een volgende groep langdurig werklo zen. Daarnaast blijft de gemeente op zoek naar partnerbedrijven die werklozen op dezelfde wijze lang-, durig willen opleiden en begeleiden naar werk. Social return bevordert uitstroom naar werk Sinds 1 juli 2011 wordt in Schie dam in alle gemeentelijke opdrach ten voor 'diensten' en 'werk' vanaf 225.000,- de contractvoorwaarde Na een intensief programma van een jaar ontvingen woensdag 29 juni negen deelnemers van het project Zorgsaam Careyn hun AKA diploma. Foto: Leunis Verlinde 'social return' opgenomen. Social return heeft als doel om de uitstroom naar werk te bevorderen voor men sen die zonder re-integratieonder steuning niet aan het werk komen. De bedrijven die voor een opdracht in aannterking willen komen, moe ten bereid zijn om (leer-)werkplek ken en stages ter beschikking te stellen. Zo kunnen leerlingen of langdurig werkzoekenden aan een stageplek of baan worden geholpen. Naar verwachting zullen met name in de sectoren bouw en infra, zorg, groen en schoonmaakdiensten lang durig werkzoekenden kans krijgen om aan de slag te komen. Zoveel mogelijk jongeren een stage of leerwerkplek Wethouder Siljee is blij met dit be sluit: "In november 2010 heeft de raad een motie aangenomen om 'social return' in te voeren. Dit is een goede manier om zoveel mogelijk werkloze jongeren aan een stageplek of leerwerkplek te helpen. Wij zijn als gemeente medeverantwoordelijk voor dit beleid en wij zullen er alles aan doen om dit goed uit te voeren. Maar het mes snijdt aan twee kan ten: de vraag naar gekwalificeerd personeel in de zorg is onverminderd groot en zal in verband met de ver grijzing nog verder toenemen. Door langdurig werklozen kansen op werk in de zorg te bieden en hen een baan te geven, kunnen zij hun arbeids kracht weer benutten." Social return in praktijk Bij social return wordt de opdracht nemer verplicht om 5 procent van de aanneemsom te besteden aan het in zetten van langdurig werkzoekenden of het aanbieden van (leer-)werk- plekken. Bedrijven die inschrijven op een opdracht moeten een voorstel indienen, waarin staat hoe ze (leer-) werkplekken willen aanbieden. Het bedrijf dat de opdracht uiteindelijk krijgt, is zelf verantwoordelijk voor het aantrekken van werkzoeken den, maar wordt ondersteund door de werkmakelaars van de afdeling Werk en Inkomen bij het werven van geschikte kandidaten. bedrijfsruimte bestemmingsplannen vergunningen mentor microfinanciering subsidies Openingstijden zonder afspraak: Openingstijden met afspraak: Maandag t/m vrijdag van 09.00-13.00 uur. Maandag, woensdag, donderdag van 14.00 - 20.00 uur. Vrijdag van 14.00-1 (Dinsdagmiddag en -avond gesloten). Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam, telefoon 14010 contact@schiedam.nl Bij het Wmo loket kunt u terecht voor het aanvragen van voorzie ningen en hulpmiddelen op het terrein van wonen, zorg en wel zijn. Daarnaast kunt u hier terecht voor informatie en advies over tal van onderwerpen, zoals kinderen en opvoeden, mantelzorg en vrij willigerswerk, maatschappelijke opvang/dakloosheid, financiën/ schulden en activiteiten verzorgd door welzijnsinstellingen. Met in gang van 1 juli zijn de openingstij den van het Wmo loket gewijzigd. Centraal WMO loket Stadserf Het centrale Wmo loket is gevestigd op het Stadserf 1 in Schiedam. Hier kunt u terecht voor informa tie, advies en aanvragen U bent van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur van harte welkom om zonder afspraak binnen te lopen. Wanneer het voor u vanwege werk niet mogelijk is het Wmo loket tij dens de reguliere openingstijden te bezoeken, kunt u een afspraak maken op een ander tijdstip. Neem voor het maken van een afspraak telefonisch contact op met de het Wmö loket via 14 010. In het geval van mobiliteitsproblemen kunnen wij u ook thuis bezoeken. Wmo loket in de wijken Sinds 1 juli gaat het Wmo loket 's middags de middagen de wijken in. Het loket is te vinden op de volgende locaties: Maandag - 13.00 - 16.00 uur, Huisartsenpraktijk Damzicht, Nieuwe Damlaan 759B, Schiedam Maandag -14.00 tot 17.00 uur, Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG), Noordvest 20, Schiedam Dinsdag - geen middagopenstelling Woensdag - 14.00 tot 17.00 uur. Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG), Noordvest 20, Schiedam Donderdag -14.00 tot 16.30 uur, 't Zimmertje, Louis Zimmerman- plein 55A, Schiedam Vrijdag -14.00 tot 16.00 uur, Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79, Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij krach tens hun bevoegdheid op grond van artikel 4.2.9 lid 2 A.P.V. op juni 2011 de hierna volgende besluiten inzake aanwijzing van inzamelvoorzieningen hebben genomen. Besluit ten aanzien van de grondgebonden woningen aan het Hargplein: de minicontainer aan te wijzen als inzamelvoorziening voor de inzameling van restafval en GFT. Besluit ten aanzien van de grondgebonden woningen aan de Koekoekslaan: de minicontainer aan te wijzen als inzamelvoorziening voor de inzameling van restafval en GFT. Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (arti kel 7:1) tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden onder tekend en bevat in ieder geval: 1. naam en adres van de indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Indien u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van on verwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de Arrondissementsrecht bank, sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Voor meer informatie kunt u vanaf 18 juli terecht bij de heer W. Urgert, via telefoonnummer 14010 of per e-mail via contact@schiedam.nl. Voor die tijd kunt u zich wenden tot mevrouw N. Cup via bovengenoemde gege vens. De besluiten kunnen worden ingezien bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket), gedurende een termijn van zes weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 6 juli 2011 Burgemeester en wethouders van Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 8 juni 2011: Burgemeester van Haarenlaan, ter hoogte van huisnummer 1269, postcode 3123 NS Wij wijzen u erop dat u op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze be kendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de-president van de Arron dissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij Klant Contact Centrum, telefonisch bereikbaar via 14 010. Het besluit kan worden ingezien bij de ontvangstbalie in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 7 juli 2011 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte B.A. Vos

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 8