Chaos neemt toe in rekeningenland - 1 Straluma Verkoeling op hoog niveau én de móóiste verlichting vindt u bij Straluma! Jk Boek, dvd en zonnescherm,top voor onderweg! Service We hebben nu 35 vrijwilligers die 60 mensen ondersteunen .straluma.nl =f= Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 13 juli 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 22 Woezel en Pip vakantieset^ www.deweekkrant.nl/webwinkel Weten welke huisarts dienst heeft, waar alle apotheken zitten, welke kerkdiensten er zijn op zondag? Kijk op onze website en vindt snel de weg onder het kopje 'diensten'. www.nieuwestadsblad.nl Steeds meer mensen hebben moeite met het op orde hou den van hun administratie. Humanitas Thuisadministra- tie biedt de helpende hand, maar komt inmiddels handen tekort om iedereen te helpen. Peter Spek Schiedam „De laatste maanden is er een duidelijke toename te zien van mensen die het op admini stratief gebied niet meer zien zitten", zegt Janine Spek van Humanitas Thuisadministra- tie. „Aanmaningen blijven on geopend liggen en ook andere belangrijke brieven worden niet bekeken. De toename komt vooral doordat steeds meer mensen maandelijks minder te besteden hebben." Spek probeert deze mensen met een leger aan vrijwilligers uit de problemen te helpen. Probleem voor Humanitas is alleen dat door de toename van hulpvra gen inmiddels onvoldoende vrijwilligers beschikbaar zijn om deze mensen in nood te helpen. „Het gaat dan om mensen die anderen kunnen helpen om hun administratie op een overzich telijke manier te organiseren en zo nodig te schonen." Het vrijwilligerswerk kan gaan om de organisatie van iemands administratie, het invullen van formulieren, het schrijven van een brief en het meegaan op een bezoek aan hulpverlenende instanties. „Beter inzicht geven in inkomsten en uitgaven en de mensen helpen met het stellen van prioriteiten en het maken van een financiële planning", aldus Spek. „Soms zijn er schul den en komt iemand er zelf niet meer uit. In die gevallen bege leidt de vrijwilliger hem of haar naar de professionele schuld hulpverlening van de gemeente Schiedam." De hulp wordt toegespitst op wat mensen zelf kunnen. „Een vrijwilliger heeft vooral een coachende rol. Je hoeft dus echt geen boekhou der of accountant te zijn om dit werk te kunnen doen." Vrijwilligers van Humanitas krijgen vooraf een uitgebreide training van vier dagdelen voor dat zij op pad gaan. Inmiddels zijn er vijfendertig vrijwilligers actief, die met elkaar gemid deld zestig mensen per maand ondersteunen. Maar er zijn mo menteel meer aanvragen dan wij nu kunnen bemiddelen", zegt Spek. „En daarom starten we dit najaar weer met een nieuwe training voor vrijwilligers." De eerste trainingsavond is op donderdag 15 september. Be langstellenden voor dit vrijwil ligerswerk kunnen contact op- Janine Spek is op zoek naar vrijwilligers voor het project Thuisadministratie. nemen met coördinator Janine Spek, tel. 06 - 13 12 26 60 of e-mail: j.spek@humanitas.nl. Vindt u dit een goed initiatief of bent u van mening dat ieder een zelf verantwoordelijk is voor zijnfinanciën? Laat uw mening horen via redactie.ns@whm. wegener.nl 700.000 Nederlanders met 1,9 miljoen huishoudens in Nederland hebben een be talingsachterstand waarvan 700.000 problematische schulden hebben; schulden waar huishoudens- zelf niet problematische schulden meer uitkomen. De overheid wil dit halveren door mensen meer bewust te maken van de risico's van lenen en door strengere regels op te stellen voor kredietverstrekkers. De inklapbare plafondventilator Straluma heeft ventilatoren in diverse soorten en maten Met of zonder afstandsbediening Met of zonder I (dimbare) verlichting Meer dan 9000 lampen zijn in onze showroom te bewonderen.. Variërend in waaierdiameter Modern of trendy Aangekochte ventilatoren kunnen wij plaatsen. Vraag naar de voorwaarden bij onze medewerkers. Ome verlichtingsadviseurs Proef de sfeer van klassieke, romantische, moderne en eigentijdse verlichting bij Straluma. Het bepalen van de juiste kunnen voor u een lichtplan ontwerpen. 6 j e Maak hiervoor een afspraak, verl.cht.ng voor uw .nter.eur Is met eenvoud,g. Alle aangekochte lampen kunnen wij Volgens binnenhuis - architecten ook wei het moe.lijkste plaatsen. Vraag naar de voorwaarden maar zeker ook het belangrijkste van uw interieur. Onze bij onze medewerkers, deskundige verkoopadviseurs staan u graag te woord. OPENINGSTIJDEN MAANDAG van 11.00 tot 17.30 uur DINSDAG T/M DONDERDAG van 9.00 tot 17.30 uur VRUDAG van 9.00 tot 21.00 uur ZATERDAG van 9.00 tot 17.00 uur Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-292 10 26 Meubelen Tel. 010-292 10 22 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid Al5 afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde GRATIS PARKEREN RONDOM HET PAND WWW

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 22