I The New Motion en Ampera-kopers Veilig met de kinderen op reis Autoverkopen gaan crescendo in 2011 Nissan bereikt mijlpaal met crossover Qashqai Comeback van Porsche op 24h LeMans Abarth maakt de Punto Evo nog sportiever met een Esse-Esse-pakket Meedenken AutoBinck succesvol Productie Audi 1 volgen Prijs voor 'oud vrouwtje' cH Autonieuws Altijd actueel: de weekkrant.nl Nog sneller... www.deweekkrant.nl/auto Volkswagen komt met een 'automa tische piloot'. Onder toeziend oog van de bestuurder wordt autorijden nog eenvoudiger en vooral veiliger. Investering: 28 miljoen euro. www.deweekkrant.nl/auto BMW levert de XI als sDrive20i en Drive20d EfncientDynamics Edition. De 2.0 liter benzinemotor (270 Nm) is nieuw ontwikkeld en debuteert in de XI sDrive20i Ook de 2.0 liter dieselmotor met common-railtechniek in de BMW XI sDrive20d (380 Nm) profiteert van de TwinPower Turbo-technologie. Standaard features als een start-stopsysteem zorgen voor een dieselverbruik van 4,5 1/100 km. In het eerste half jaar van 2011 zijn er in Nederland in totaal 328.545 nieuwe personen auto's geregistreerd. Ten opzichte van dezelfde periode in 2010 (270.106 stuks) is dat een stijging van 21,6 procent. In de maand juni van dit jaar werden er 50.683 nieuwe per sonenauto's geregistreerd, ten opzichte van dezelfde maand in 2010, toen er 50.681 nieuwe personenauto's werden geregi streerd, zijn de registraties nagenoeg gelijk gebleven. De best verkochte mer ken in de eerste helft van 2011: VW (35.312 stuks), Peugeot (27.823 stuks), Renault (26.714 stuks), Ford (23.135 stuks, 7,0), en Opel (23.098 stuks). De vijf best verkochte modellen: VW Polo, Renault Twingo, Peugeot 107, VW Golf en Seat Ibiza. Nissan heeft een miljoen Qas- hqais geproduceerd. Daarover heeft het merk vier jaar, zes maanden en 23 dagen gedaan. De crossover is een van de succesvolste in Groot-Rrittan- nië geproduceerde auto's ooit. Dagelijks worden gemiddeld twaalfhonderd Qashqais geproduceerd, ongeveer één per minuut. Meer dan tachtig procent van de pro ductie wordt geëxporteerd naar 97 landen. De Qashqai staat in veel landen in de lijst 'best verkochte auto'. AutoBinck is verkozen tot '2011 Masters of European dynamism', ofwel 'Meest dynamische onderneming van Europa'. De jury roemde de onderneming om het succes van alle auto retailbedrijven, die in maar liefst zes Europese landen opereren. Tijdens de vakantie zitten kin deren vaak langer in de auto dan in een 'normale week'. De vraag die dan leeft is: 'Hoé vervoer ik mijn kinderen veilig, gemakkelijk en zorg ik ervoor dat ze zo'n lange reis volhouden?' Uit een recente lijk onderzoek van Maxi-Cosi blijkt dat 64 procent van de ouders stress ervaart tijdens het autorijden, voornamelijk omdat ze worden afgeleid ddor huilende of ruziënde kinderen achterin. Jaarlijks raken circa vijfduizend kinderen in de leeftijdscategorie tot 5 jaar ge wond in het verkeer, waarvan 410 kinderen in het ziekenhuis belanden. Vermoeidheid, weersomstandigheden of afge leid worden door de kinderen achterin zijn de voornaamste oorzaken voor een (bijna) ongeluk. De tips die het merk van de autostoeltjes geeft heb ben uiteraard betrekking op een veilig autostoeltje. Bij de aanschaf van een autostoeltje is het van belang het kind mee te nemen bij het passen van het stoeltje. Een te grote-of kleine stoel kan de veiligheid negatief beïnvloeden. Voor de veilig heid van grotere kinderen is het belangrijk dat ook zij in een autostoeltje zitten. In Europa is het verplicht om kinderen tot 1,35 meter in een autostoel te vervoeren. In sommige landen geldt een strengere verplich ting: in Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Luxemburg en Ierland gebruiken kinderen tot 1,50 meter een autozitje. Lang in de auto zitten is geen pro bleem voor de kleinsten zorg wel voor rustmomenten. Nog geen jaar na het begin van de productie is in Brus sel de honderdduizendste Audi Al van de band gerold. Bij deze gelegen heid werd de zogenaamde vistor's route geopend. Geïnteresseerden kunnen zich via internet aanmel den voor een exclusief kijkje achter de schermen van de productie van de. Audi. Tijdens een twee uur durende rondleiding door de Audi Al-fabriek worden onder meer de staalper- serij, de lakstraten en de montageafdeling bezocht. Er zijn rondleidingen ook in het Nederlands. Reserveren www. audibrussels .com De Volkswagen-commer cial 'oud vrouwtje' heeft een Bronzen Leeuw gewon nen tijdens het reclamefes tival van Cannes. Volgens de jury hoort de door DDB Amsterdam ontwikkelde commercial daarmee tot de honderd beste TV-spots ter wereld. Wellicht komt Porsche met hybridetechniek op LeMans. Porsche keert in 2014 als fabrieksteam terug naar de 24 Uur van Le Mans. Volgens plan gebeurt dat met een volledig nieuw ontwik kelde raceauto op basis van het LMP1-prototype. Met zestien overwinningen in het alge meen klassement, waaronder twee keer met Nederlandse inbreng dankzij Gijs van Lennep (1971 en 1976), is Porsche de succesvolste fabrikant in de historie van de 24 Uur van Le Mans. Porsche was in de afgelopen jaren toonaangevend in de LMP2-klasse. Porsche ziet de integratie van hybride technologie als een optie. Opel en The New Motion gaan samenwerken om duurzame mobiliteit op grote schaal in te voeren in Neder land. Tegen de achtergrond van de introductie van de elektrische Opel Ampera gaat The New Motion toekomstige berijders van de Ampera met een totaalpakket aan diensten begeleiden. Per berijder zullen desgewenst het benodigde laadpünt thuis en eventueel op kantoor aangelegd worden, en kan de aanleg van een publiek oplaadpunt gecoördineerd worden. Berijders kunnen daarbij de beschikking krijgen over een laadpas waarmee overal in het land opgeladen kan gaan worden. Ook de mogelijke subsidiet rajecten zullen naar wens van de berijder begeleid worden. Vanaf eind 2011 komt de Opel Ampera in Nederland op de markt. Kopers van de Opel Ampera worden optimaal begeleid. De succesvolle Qashqai rolt van de band in Engeland.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 31