A4 wordt toch verlengd www.max80.nl 1325 Euro voor Vlietland Klik en win Win een dvd ter promotie van 'Mijn vader is een detective' lepziekte houdt weer huis Regels omtrent spreekuur in Oost Klik kook Bezwaren tegen besluit tot aanleg snelweg van tafel geveegd 'Groene long wordt aangetast voor prestige object' Kids Bouwdorp van start met 250 kinderen ft Spectaculaire start Branders feesten 'Package deal' gemeente en Woon plus Altijd actueel: de weekkrant.nl www.deweekkrant.nl/actie Schiedam Een zieke iep in de Juliana Stolbergstraat wordt bin nenkort verwijderd omdat de gemeente vreest dat de ziekte overslaat op andere bomen. Eerder had de gemeente juist aangegeven de bomen in dit gebied te willen behouden. Maar een iep die eenmaal ziek is kan niet meer worden gered. Binnenkort zal op de plaats van de gerooide boom een nieuw exemplaar worden teruggeplaatst, zo belooft de gemeente. Wie in zijn of haar omgeving een zieke iep ziet of twijfels heeft over de gezondheid van een iep in de eigen tuin, wordt geadviseerd dit te mel den bij Irado, tel. 262 1000. Schiedam Bewonersvereniging Oost heeft voor ongeduldige klan ten de regels voor het spreken van leden van de bewoners vereniging nog eens op een rijtje gezet in het ledenblad van juli. De laatste tijd blijkt het re gelmatig te zijn voorgeko men dat mensen boos en te leurgesteld waren omdat zij - niet op hun wenken bediend werden buiten de tijden van het spreekuur.om. Eén keer heeft dit zelfs geleid tot een locatieverbod. De bewonersvereniging is van maandag tot en met donderdag altijd telefonisch bereikbaar tussen 09.00 en 17.00 uur. Aan de telefoon kan dan meteen verteld worden óf iemand en wan néér iemand langs kan ko men. Open spreekuur is op bovenstaande dagen van 14.00 tot 16.00 uur, maar het betekent niet dat altijd de gewenste persoon tijdens dit spreekuur per direct voor iedereen beschikbaar is. woensdag 13 juli 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 9 Met je handen in het haar over wat vanavond weer op tafel te zetten? Kijk snel op onze website en laatje verrassen door het Recept van de Dag. www.nieuwestadsblad.nl De Raad van State heeft geoordeeld. Rijkswaterstaat mag beginnen met de aanleg van de A4 tussen Delft en Schiedam. Vorige week woensdag zijn de bezwa ren tegen het tracébesluit ongegrond verklaard. Van de redactie Schiedam Ze gingen door tot het gaatje. 23 Particulieren en organisa ties hadden de Raad van State onlangs toch nog gevraagd het tracébesluit voor de A4 te ver- nietigen. Maar de Raad van State oordeelde anders. Zij zet het licht voor het zeven kilome ter lange, ontbrekende stuk van de A4 definitief op groen. De rechter vindt dat bij een besluit tot aanleg van de A4 de politiek een beslissende rol speelt. En politici zouden in alle redelijk heid een goede afweging heb ben gemaakt. Raad van State kan alleen oor delen óf het tracébesluit volgens de juiste procedures is genomen en dat is het geval. Daarnaast voorziet de rechter geen pro blemen met de luchtkwaliteit, geluidsoverlast, veiligheid en natuuraantasting. De gemaakte plannen voorzien daarin in vol- doende mate. Tegen de uitspraak van de Raad van State is geen hoger beroep mogelijk dus de snelweg gaat er na tientallen jaren discussie echt komen. De provincie Zuid-Hol land is blij met het besluit. „Een gebied van 7 vierkante kilometer tussen Delft en Schiedam krijgt een enorme impuls", vindt ge deputeerde Ingrid de Bondt van Verkeer en Vervoer. Milieude fensie en 'Hoezo Midden-Delf land' zijn minder positief over het van tafel vegen van de be zwaren en vinden het onbegrij pelijk dat de groene long van de Randstad wordt aangetast voor een prestigeobject. 'Droevig en teleurstellend', vinden zij het eindoordeel in het inmiddels vijftig jaar lopende dossier. Waterweg Beweegt, het hardloop-, wandel- en fietsevenement, dat begin juni rond het Vlietland Ziekenhuis en Sporthal Mar griet werd gehouden, heeft een bedrag van 1325 euro opgele verd. Het geld is bestemd voor virtuele colonoscopic, een pa tiëntvriendelijke darmonderzoeksmethode. De tweede editie van Waterweg Beweegt vindt 2 juni 2012 plaats. Schiedam Met een enorme slag met hun hamers op een stapel pallets, openden 15 kinderen gisteren het Kids Bouwdorp 2011. Daarna stoven zo'n 250 kin deren het veld op om daar van de klaarstaande pallets een eigen kindermolen te gaan bouwen. Met klauwhamers en za gen van Nemad haalden de kinderen (tussen de 6 en 12 jaar) eerst de pallets uit el kaar om er vervolgens met 6 centimeter lange spijkers een nieuwe vorm aan te geven. Met mooi weer, voldoende zonnepetjes van de Rabo bank en Stiho, broodjes van Vlaamsch Broodhuys, appels van Willibrord Hosman en drinken van KomKids kunnen alle kids er de komende vier da gen tegenaan. Reinier Scheeres, voorzitter van Stichting De Schiedamse Mo lens, en Janet van Huisstede, voorzitter van Kids Bouwdorp, openden samen met de kinde ren het bouwdorp. Scheeres ver telde hoe hij vroeger dol was op timmeren en daar nu nog steeds veel profijt van heeft. In dit mo lenjaar is molen De Kameel ge opend waaraan de laatste twee jaar ook veel is getimmerd. De Restauratie Werkplaats heeft voor de kinderen een wieken- model gemaakt van pallets dat echt kan draaien. Tot en met 15 juli kunnen maximaal 300 kinderen van 6 tot 12 jaar voor 1 euro per dag hun kindermolens zagen, timmeren, bouwen, optuigen en oppimpen. Vrij dag beoordeelt een jury alle molens op originaliteit en schoonheid en krijgt ook het sportiefste bouwteam een prijs. Deze dag mogen ook alle ouders, omwonenden en andere belangstellenden naar de molens komen kij ken. En de jonge bouwvak kers krijgen een heerlijke pannenkoek van meel dat door de Schiedamse molens is gemalen. www.kidsbouwdorp.nl Schiedam Op 23, 24 en 25 september schudt Schiedam weer op haar grondvesten tijdens de 27ste editie van de Branders feesten. Met 250.000 bezoekers één van de grootste evenementen in het Rijnmondgebied. De Brandersfeesten bren gen als vanouds tientallen versierde schepen tijdens de gondelvaart, optredens van shantykoren, kinderactivitei ten op verschillende locaties in de stad, waterspelen in de havens, sloepenraces en een schitterende slotshow. Uniek dit jaar is de specta culaire openingsshow, die momenteel speciaal voor de Brandersfeesten wordt ge schreven en die op de eerste avond op het Stadserf wordt opgevoerd. Binnenkort is de volledige programmering weer te vin den op www.brandersfees- ten.nl Schiedam De gemeente en woning corporatie Woonplus gaan samen zes woningbouw projecten met in totaal 400 woningen tot ontwikkeling brengen. Tot nu toe waren deze projecten om welke reden dan ook moeilijk te ontwikkelen. De samenwerking biedt voor beide partijen voordeel: de gemeente krijgt meer finan ciële zekerheid omdat het risico op een aantal grond exploitaties sterk wordt ver kleind en Woonplus krijgt op een aantal locaties de grond in eigendom. En dat biedt weer goede vooruitzichten om op korte termijn daad werkelijk tot ontwikkeling over te gaan. Het gaat concreet om wo ningbouw in de Huijs- mansstraat, Hof van Zuid, Aleidastraat en omgeving, Noordvestsingel (Het Kwar tet), Over het Water en het Dr. Wibautplein. Wethouder Hekman (Bou wen en Wonen) is blij met de nieuwe afspraken: „We hebben nu de kans om een aantal projecten een flinke impuls te geven. Zo gaat er nu bijvoorbeeld gebouwd worden in de Huijsmans- straat, waar de oude bebou wing inmiddels gesloopt is. Ook project Over het Water aan de Parkweg krijgt een langverwachte impuls." Directeur-bestuurder Bob Venhuizen van Woonplus ziet in het afsprakenpakket goede kansen om de wo ningmarkt in Schiedam weer in beweging te brengen: „De afspraken die we nu maken bieden ons de gelegenheid om op korte termijn een fors aantal woningen te realise ren." Honderden handtekeningen zijn afgelopen week opgehaald voor schone lucht langs de A20. Minister Schultz van Hae- gen verhoogde onlangs weer de maximumsnelheid op de A20 naar 100 km/uur, terwijl velen juist zo blij waren met die 20 km minder. Het gaat volgens de minister om een experiment.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 9