Niet authentiek, schip geweigerd HilIïHM&NBiaSl: geeft reischeques weg aan Rotterdam! Keuken Lees de verhalen van de duizenden helden van de Nijmeegse 4Daagse Krant online Tot en met 30 juli zomervoordeel! REISCHEQUE t.w.v. 750,-* REISCHEQUE t.w.v. 1.750,-* Kampioen Tel luit je winst Altijd actueel: de weekkrant.nl V woensdag 20 juli 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 19 De Nijmeegse 4ciaagse www.4daagsehelden.nl De nieuwe krant is woensdag morgen al online beschikbaar. Kijk ook voor oudere uitgaven van het Nieuwe Stadsblad in het krantenarchief op de website www.nieuwestadsblad.nl In de Nieuwe Haven van Schiedam ligt een prach tige sleepboot. Het schip is van Maarten Bezuijen, die er een mooie prijs mee won. Ambtenaren in Vlaar- dingen vonden deze boot evenwel 'niet voldoende authentiek' om in de Oude Haven af te laten meren. Frans Assenberg Schiedam De kiel van de sleepboot Eli sabeth, vernoemd naar de echtgenote van Maarten Be zuijen, is gelegd in 1925. Het schip ging een jaar later varen. Enkele maanden geleden won Maarten Bezuijen er de lan delijk prijs 'Sleepboot van het jaar 2011' mee. Enkele jaren geleden deed Maarten Be zuijen een poging toegelaten te worden tot de Oude Haven van Vlaardingen om aldaar tussen de andere historische schepen te mogen liggen. Dat werd even wel, zonder veel omhaal van woorden, bruusk afgewezen door de gemeente aldaar. En dat was een behoorlijke tegen valler voor Bezuijen. "Ik had er graag gelegen, omdat je vanuit Vlaardingen zo naar buiten kunt. Hier in Schiedam moet je eerst diverse bruggen passeren. Volgens de ambtenaren van de gemeente Vlaardingen zaten er golfbrekers op de stuurhut Gelauwerde sleepboot gedwongen in haven Schiedam van de sleepboot, die er niet op hoorden. Ik heb ze er inmiddels aflaten branden. Nu heeft ie wel een A-status en zou ik wel naar Vlaardingen kunnen. Er lig gen echter al twee historische sleepboten en drie zou volgens de gemeente Vlaardingen teveel worden. Nee, nu wil ik er niet meer heen, ik ben hier nu inge burgerd." 'Heel goedkoop' De brief van de gemeente Vlaardingen geeft aan dat de Elisabeth voldoet aan de gestel de, algemene criteria, maar zou hij volgens de toelichting geen historische uitstraling hebben. Maarten Bezuijen vindt het goed dat er regels zijn, maar op deze wijze vindt hij 'het heel- goedkoop' dat ze zeiden: 'je mag er niet in'. De sleepboot Elisabeth heeft een 165 pk Detroitmotor met zes cilinders. Maarten: "Bij elke 1000 omwentelingen van de as, maakt de schroef er 250 ten ge volge van de tussen de as en de schroef aanwezige koppeling." In de kajuit vat} zijn sleepboot hangt een nostalgische sfeer, waarin het prachtig bruin ge verfde hout een mooie onder grond is voor vele schildjes van de Holland America Lijn, di verse reddingmaatschappijen en uiteraard een fraai knopen- bord. Bezuijen is een echte scheep jesman. In de voortuin van zijn huis ligt een anker en 'staat er een vlaggenmast. Binnen heeft hij een enorme collectie nauti sche boeken en duizenden fo to's. Zelf schrijft hij over cruise schepen en andere vaartuigen. Hudson Naast het werk op zijn eigen sleepboot, was Bezuijen ook zeer actief in het weer in oude luister herstellen van de momenteel in Maassluis liggende sleepboot Hudson. "We zijn er samen met de inmiddels overleden Piet de Nijs twee jaar aan bezig ge weest." In 2005 werd al deze moeite beloond met de Bob Verbiest Cultuurprijs. A.S. ZONDAG OPEN ROTTERDAM STADIONWEG Bij aankoop van een keuken tussen 5.000,- en 10.000,-: Bij aankoop van een keuken boven de 15.000,-: STEINHAUS: KEUKENS UIT EIGEN FABRIEK Het 30 vestigingen is Keuken Kampioen een van de snelst gegroeide keukenformules van Nederland, en nog lang niet uitgegroeid. Bent u op zoek naar uw droomkeuken? Dan helpt Keuken Kampioen u graag op weg. Laat u op uw gemak adviseren over de vele opstellingen, de laatste trends, het meest uitgebreide assortiment aan topapparatuur en de vele kleuren en mogelijkheden. Keuken Kampioen heeft een collectie Steinhaus-keukens ontwikkeld die voldoet aan zijn hoge kwaliteitseisen. Deze keukens komen namelijk uit onze eigen fabriek. En we zijn daarbij de prijs niet uit het oog verloren. Steinhaus-keukens zijn dan ook 20% goedkoper dan andere topmerken. Alleen verkrijgbaar bij: ALEXANDRIUM WOONMALL (ROTTERDAM), Watermanweg 227 010-209 85 65 ROTTERDAM, Stadionweg 37a (tegenover de Kuip, naast Vervat), 010-479 6911 Kijk voor adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl Maarten Bezuijen: 'Ik ben hier nu ingeburgerd'

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 19