Schiedam zet opnieuw een grote stap in reductie C02 Openingstijden Stadswinkel in juli Hi lil» Gemeente vervangt lampen in Margriethal Conceptvergunning Drank- en Horecawet 'Rijnmondband', Lange Nieuwstraat 183 Wet bodembescherming; Besluit uniforme saneringen {Hof in Zuid) Koninklijke onderscheiding 2012: aanvragen vóór 1 augustus 2011 Aanvraag exploitatievergunning VÖF Wijning, Wijn Beleving', Dam 48-42 Wet bodembescherming; Besluit uniforme saneringen (VerzetsheWenbuurt) Verleende slijterij vergunning. Rotterdamsedijk 431A te Schiedam «a« ft*» f W gemeente Schiedam De huidige tl-buizen in de Margriethal zijn verouderd en geven te weinig licht. Daarom vervangt de gemeente Schiedam deze lampen door nieuwe TL-45 W eco lampen. Dit zijn tl-buizen met een bijzonder laag energieverbruik en een hoge lichtopbrengst. Met deze maatregel zet de gemeente Schiedam wederom een grote stap in het klimaat beleid en de ambitie om de koolstofdioxide-uitstoot van de gemeentelijke gebouwen tot nul terug te dringen. C02-reductie van 60 kg per jaar De nieuwe tl-buizen (TL-45 W eco lampen) hebben een lichtopbrengst die ruim twee keer zo hoog is dan de oude lampen. Bovendien leveren de nieuwe lampen een C02-reductie van 60 kg per jaar. En dat betekent een grote stap in het tot nul terugbrengen van de kooldioxide-uitstoot van de gemeentelijke gebouwen. De investering van het vervangen van de tl-buizen wordt binnen vijf jaar terugverdiend; de nieuwe lampen leveren ten opzicht van de oude lampen een energiebesparing van ongeveer €20.000,- per jaar. De oude tl-buizen worden afgevoerd met behulp van een speciale container en volgens de geldende regelgeving verwerkt. Klimaatbeleid: lat ligt hoog Schiedam legt de lat hoog op het gebied van het klimaatbeleid. In 2040 moet de uitstoot van koolstofdioxide binnen de gemeentegrenzen van Schiedam ongeveer 80% minder zijn dan in 1990. Al in 2015 wil zij de koolstofdioxide-uit stoot van de gemeentelijke gebouwen tot nul hebben teruggebracht (geen effect op het klimaat). Met het terugdringen van de uitstoot van koolstofdioxide draagt Schiedam haar steentje bij aan het tegengaan van het versterkte broeikasef fect en de verspilling van fossiele energiebronnen. Om in te springen op de extreme drukte in de Stadswinkel zet de ge meente in de maand juli extra capa citeit in én wordt er alleen 's avonds nog op afspraak gewerkt. Zo kunt u overdag tussen 9.00 en 17.00 ge woon binnenlopen zonder afspraak. Voor alle producten en diensten die niet digitaal te regelen zijn kunt u op maandag-, woensdag- en don derdagavond een afspraak maken. De openingstijden van de Stadswin kel zijn in de maand juli als volgt: Vrije inloop (zonder afspraak) Maandag, woensdag, donderdag en vrijdag: 9.00-17.00 uur Dinsdag: 9.00-13.00 uur Alleen op afspraak Maandag-, woensdag- en donderdagavond: 17.00-20.00 uur Liever niet wachten? Regel uw za ken online via www.schiedam.nl Bij het. college van burgemeester en wethouders van Schiedam is namens het bestuur van 'Rijnmondband', "Lange Nieuwstraat 183, 3111 AJ Schiedam, een para- commerciële instelling (stichtingen of verenigingen die zich richten op activïtèiten van recreatieve, sportieve, sociaal-culturele, educatieve, levensbeschouwelijke of godsdienstige aard), een nieuwe vergunning als bedoeld in artikel 3 van de Drank- en Horecawet aangevraagd. Vanaf woensdag 20 juli 2011 ligt de concept drank- en horecavergunning zes weken ter inzage bij het Om gevingsloket van het Klant Contact Centrum in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondeling of schriftelijk hun zienswijze over de aan vraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken be kend dat de volgende melding als bedoeld in de artikelen 28 en 39b van de Wet bodembescherming is ontvangen van: Woonplus Schiedam d.d. 11 juli 2011. Deze melding betreft het voornemen de bodem op de locatie Hof in Zuid, omsloten door de Oude Maasstraat 2-20, de Nieuwe Maasstraat 70-86 en de Pörtugaalsestraat 2-6 (postcode 3114 TW) kadastraal bekend gemeente Schiedam sectie M nummer 2952 bekend onder de code SC060601261 te saneren volgens het Besluit Uniforme Saneringen categorie immobiel (art. 1.2.a). Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen kunnen de saneringswerkzaam heden binnen vijf weken na ontvangst van de melding aanvangen tenzij binnen een termijn van circa 4 weken na ontvangst van de melding schriftelijk is medegedeeld dat de melding niet in overeenstemming is met het Be sluit uniforme saneringen. Indien de melding in overeen stemming is met het Besluit uniforme saneringen moet de saneerder uiterlijk 12 maanden na ontvangst van de melding zijn aangevangen met de saneringswerkzaam heden. Deze mededeling betreft geen beschikking in de zin van artikel ,1:3 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb). Het Besluit uniforme saneringen kent geen inspraak-, terinzageleggings-, zienswijzen-, bezwaar- en beroeps procedure naar aanleiding van de melding. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefoon 14 010. Wbb-code: SC060601261 Kent u iemand die iets bijzonders doet voor de samenleving? In vrijwilligerswerk of door bijvoor beeld een buitengewone prestatie? Verdient diegene volgens u hiervoor publieke waardering? Vraag dan nu een onderscheiding aan! Kapt war meer informatie op wwvrjsdhèedam.wl De afdelingsmanager Gemeentelijke Belastingen maakt bekend dat door het college van burgemeester en wethouders op 28 juni 2011 de actualisering van de Leidraad Invordering gemeente Schiedam (2011) per 1 januari 2011 is vastgesteld. Dit besluit treedt in werking met ingang van de eerste dag na die van de be kendmaking. De bekendmaking vindt plaats door opneming van het besluit in de verzameling 'Belasting- en retributieverordeningen' op 19 juli 2011 onder 'Belasting- en retributieverordeningen 2011' nummer 15. Dit besluit ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswin kel, Stadserf 1 te Schiedam. Een ieder kan tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van het vermelde besluit. Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2010 (exploitatie vergunning) ten behoeve van de vestiging van een proeflokaal in het pand met adres Dam 40-42, 3111 BD te Schiedam. De aangevraagde openingstijden van het proeflokaal zijn: maandag tot en met zondag van 12.00 tot 01.00 uur. Er wordt geen terras geëxploiteerd. Vanaf 20 juli 2011 ligt de aanvraag vier weken ter inzage bij het Omge vingsloket van het Klant Contact Centrum in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schrifte lijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA te Schiedam, onder vermelding van 'zienswijze proeflokaal Dam 40-42'. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de volgende melding als bedoeld in de artikelen 28 en 39b van de Wet bodembescherming is ontvangen van: De gemeente Schiedam, afdeling Beheer openbare Ruimte - team Infra d.d. 8 juli 2011. Deze melding betreft het voornemen de bodem op de locatie Verzetsheldenbuurt (postcode 3123 CP) kadastraal bekend gemeente Schiedam sectie Q nummer 4426, 4427 en 7744 (gedeeltelijk), bekend onder de code SC060601285, te saneren volgens het Besluit Uniforme Saneringen categorie tijdelijke uitplaatsing (art. 1.2.c). "Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit uniforme sanerin gen kunnen de saneringswerkzaamheden binnen vijf werkdagen na ontvangst van de melding aanvangen. Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen moet de saneerder uiterlijk 12 maanden na ont vangst van de melding zijn aangevangen met de saneringswerkzaamheden. Deze mededeling betreft geen beschikking in de zin van artikel 1:3 van de Algemene wer bestuursrecht (Awb). Het Besluit uniforme saneringen kent geen inspraak-, terinzageleggings-, zienswijzen-, bezwaar- en beroepsproce dure naar aanleiding van de melding. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefoon 14 010. Wbb-code: SC060601285 Door de burgemeester en wethouders van Schiedam is een vergunning als bedoeld in artikel 3 van de Drank- en Horecawet verleend voor het vestigen en uitoefenen van een slijtersbedrijf in het pand met adres Rotterdamsedijk 431 A, 3112 AS te Schiedam. Vanaf 20 juli 2011 ligt deze vergunning zes weken ter inzage bij hét Omge vingsloket van het Klant Contact Centrum in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de moge lijkheid een bezwaarschrift in te dienen bij de burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 6