Als vakantie geen pretje is Nieuwe entree La Vache Qui Rit is jarig; win een weekend naar Duinrell met zes personen Uw nieuws Nieuwe lampen Margriethal Bieb trakteert geslaagden Een gesprek lost de eenzaamheid niet op, maar kan wel verlichting brengen Nog geen opleving woningmarkt Stadhuys stijgt in Terras Top 100 Buitencoaches voor De Rank Sjoelen en soep in Wissel Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 20 juli 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 9 Klik en win www.deweekkrant.nl/actie Op onze website plaatsen we het laatste nieuws uit Schiedam. Maar ook uw verhaal, in woord en beeld, is welkom! Plaats zelf uw artikel, foto of video op: www.nieuwestadsblad.nl Schiedam In de Margriethal zijn verou derde tl-buizen vorige week vervangen door nieuwe eco- lampen. Dit zijn tl-buizen met een laag energieverbruik en een hoge lichtopbrengst. De oude tl-buizen waren sterk verouderd en gaven te weinig licht. De nieuwe tl-buizen geven hebben een lichtopbrengst die ruim twee keer zo hoog is Daarnaast leveren ze een C02-reduc- tie op van 60 kilo per jaar. "Deze energiebesparende maatregelen passen binnen het beleid van Schiedam om de koolstofdioxide-uit stoot van de gemeentelijke gebouwen tot nul terug te brengen", laat de gemeente weten. Het vervangen van de tl-bui- zen kost 85.000 euro. Deze investering wordt binnen vijf jaar terugverdiend, omdat de nieuwe tl-buizen energiezui niger zijn. De Margriethal is voor di verse gelegenheden te huren, zoals sportevenementen, feesten, beurzen en bedrijfs presentaties. Meer infor matie hierover is te vinden op de website schiedam.nl/ sportenrecreatie en via ver- huur@schiedam.nl. Schiedam Iedereen die onlangs ge slaagd is voor de middelbare school, krijgt van Bibliotheek Waterweg gratis drie maan den een groot lidmaatschap cadeau. Dat is Bibliotheek Waterweg's manier om ge slaagde scholieren te felicite ren. Tot en met 30 augustus kan het gratis lidmaatschap voor drie maanden worden geactiveerd in Bibliotheek Stadserf of Bibliotheek Noord op vertoon van een geldig legitimatiebewijs en het schooldiploma dat dit jaar is behaald. Met het groot lidmaatschap kun je tot 25 materialen lenen. De zomer is begonnen. Een fijne tijd voor wie op vakantie gaat of leuke uitstapjes maakt. Maar dat geldt niet voor iedereen. Van de redactie Regio Veel activiteiten stoppen, clubs sluiten hun deuren, kranten zijn dunner en het wordt stiller op straat. Dit kan leiden tot een groter gevoel van eenzaamheid bij thuisblijvers. De vrijwilligers van de telefonische hulpdienst Sensoor zitten ook deze zomer maanden dag en nacht klaar voor een gesprek. De vrijwilligers van Sensoor Zuid-Holland zuid en midden hebben afgelopen jaar 20.160 gesprekken gevoerd. Al jaren is eenzaamheid een van de belangrijkste aanleidingen om te bellen. "Een gesprek met Sensoor lost de eenzaamheid niet op, maar kan wel verlich ting brengen", meldt de. hulp dienst. Eenzaamheid is ook los van de zomer een groot maatschap pelijk probleem. Om het taboe hierop te doorbreken en men sen te-wijzen op het belang van goede sociale contacten, orga niseert de Coalitie Erbij, waar Vrijwilligers Sensoor zitten ook in zomermaanden klaar Sensoor onderdeel van uit maakt, na de zomer de Week tegen Eenzaamheid. Het thema dit jaar is 'Voorkom eenzaamheid, versterk je So ciaal Konvooi'. "Het Sociaal Konvooi is het persoonlijke net werk dat mensen in hun leven opbouwen. Velen verwaarlozen dit netwerk. Als het echt nodig is, kunnen ze op té weinig men sen terugvallen. Dit speelt niet alleen bij ouderen en gehandi capten, maar bijvoorbeeld ook voor werkende vijftigers en jongeren. Vooral tijdens grote veranderingen in het leven zijn sterke sociale relaties van groot belang", meldt Sensoor. Meer informatie over activitei ten is te vinden op www.soci- aalkonvooi.nl. Het Stadskantoor krijgt een nieuwe ingang. Een ruime entree met draaideur zodat bezoekers niet langer moeten zoeken naar ingang voor bibliotheek, theater of stadskan toor. Naast de entree wordt de complete stadswinkel onder handen genomen: voor 2 miljoen euro wordt die verbouwd tot een Klant Contact Centrum. FOTO: PR Schiedam De woningmarkt vertoonde in het tweede kwartaal van dit jaar nog geen tekenen van een opleving. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). In de NVM-regio Rotter dam, waartoe ook Schie dam behoort, werden in het tweede kwartaal van 2011 weliswaar ruim zeven procent meer huizen' ver kocht dan in de eerste drie maanden van het jaar. Als je dit aantal echter verge lijkt met het tweede kwar taal van 2010 - een eerlijker vergelijking - lag dit aantal 4,5 procent lager. De verkoopprijs daalde licht. Een gemiddelde woning kostte in het tweede kwartaal 190.000 euro, tegen 197.000 euro in dezelfde periode vorig jaar. Ondanks dat de woningmarkt al kwartalen in het slop zit, is de NVM positief gestemd. De makelaarsvereniging verwacht veel van de regeringsmaatre gel om de overdrachtsbelas ting te verlagen. "We hebben onder de NVM-leden begin deze week een snelle enquête gehouden", zegt NVM-voor- zitter Ger Hukker. "De uitkomsten daarvan en andere eerste signalen wijzen erop dat de maatregel de con sumenten weer in beweging heeft gezet. Mensen die eerder waren afgehaakt, omdat ze net geen hypo theek rond konden krijgen, of zelf de stap net niet durf den te zetten, worden door deze forse belastingverla ging kennelijk weer aan gemoedigd om alsnog een woning te kopen. Ik denk dat deze kabinetsmaatregel bijdraagt aan het doorbre ken van de negatieve spi raal waarin we tot dit mo ment hebben gezeten. Het aantal woningverkopen zal het komend kwartaal naar verwachting tien procent hoger zijn dan over het derde kwartaal van 2010", verwacht Hukker. Schiedam Restaurant 't Stadhuys 't Hoekhuys in Schiedam staat op de 36e plek in de Terras Top 100 van horeca- vakblad Misset Horeca. Vo rig jaar moest het restaurant aan de Grote Markt nog ge noegen nemen met een 61e plaats, 's lands beste terras dit jaar is Paal 10 in Oud dorp. Tweehonderd aangemelde terrassen zijn bezocht door mystery gasten van het bu reau AQ Services. Schiedam Alle pedagogisch mede werkers van Kinderopvang Mundo locatie De Rank zijn sinds begin juli Buiten- coach. Ze mogen deze titel voor hun naam schrijven na het afronden van de gelijk namige opleiding. Met de kennis over bui tenspelen die is opgedaan tijdens de cursus kunnen de medewerkers de moge lijkheden van de nieuwe na tuurtuin volledig benutten, meldt de kinderopvang. In de natuurtuin, de eerste in de regio voor kinderen van 0 tot 4 jaar, worden kinderen uitgedaagd om te spelen en te ontdekken met natuurlijke elementen. Er zijn dus geen speeltoestellen, maar er is wel een kruip- en sluiproute, een moestuin, omgevallen bomen om te klimmen, een tipi en poort jes van wilgentakken en nog veel meer. Schiedam Ook in de zomermaanden is het inloophuis De Wissel aan het Broersveld 123 wekelijks geopend op woensdag, don derdag en vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. Er zijn diverse activiteiten; zo is er donder dag, 21 juli een sjoelmid dag. Elke laatste donderdag van de maand organiseert het inloophuis de Soepgroep. Dit is een avond waarop Schiedammers gezamenlijk een kop soep eten en waar actuele maatschappelijke thema's aan bod komen. Met dit initiatief wil De Wissel Schiedammers op een ongedwongen manier dichterbij elkaar brengen. Op 25 augustus start de Soepgroep om 17.00 uur met een vers bereid soep diner en wordt er om 19.30 uur gezamenlijk afgesloten. Om de onkosten te dekken wordt een vrijwillige vergoe ding gevraagd. Aanmelden bij Wineke van der Haagen via 010-4703402 of ariec@ kabelfoon.nl. Ook op 29 september, 27 oktober en 24 november is er een Soep groep.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 9