Week Net sluit om Verver krant .ni Mannen opgepakt voor heling Woensdag 27 Juli 2011 Video Lezersactie Onafhankelijk advies? Voor uniek woonaanbod www.huisliin.nl Nieuwe bewijzen boycot aannemer Nog steeds parkeeroverlast 13 Brons voor Britt Eerland 31 JULI KOOPZONDAG! Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen Nieuwe Stadsblad Jaargang 63 Nummer 30 Oplage 40 440 Feyenoord heeft een nieuwe start gemaakt. Afgelopen maandag was de eerste training onder leiding van Ronald Koeman. Kijk voor een video op de website! www.nieuwestadsblad.nl Meevaren met het Varend Corso? Dat net niet, maar het komt wel heel dicht in de buurt! De Weekkrant organiseert een bijzondere lezersactie tijdens het evenement (5, 6 en 7 augustus). Kijk snel op onze website! www.nieuwestadsblad.nl praxis vlaardingen Zevenmanshaven Oost 4 (ingang Deltaweg), Vlaardingen Winkelcentrum Nieuwe Passage in Schiedam liet het afgelopen weekend ambachten van weleer herleven. Het winke lend publiek zag onder andere een pottenbakker aan het werk en een klompenmaker maakte de oerhollandse klomp in alle soorten en maten. toto: vincent van DORDRECHT raNjjl Schiedam De gemeente- berichten van deze week zijn weer te vinden op de gemeente pagina's in deze krant. Berichten over misbruik van haar functie als burgemeester doen al maanden de ronde. Verver zou huisaannemer Van den Tempel wegens ruzie over een privé verbouwing, uitsluiten van gemeente lijke opdrachten. Nieuwe bewijzen bevestigen dat Van den Tempel is geboycot. Door Frank Willemse Schiedam E-mails tussen hooggeplaatste ambtenaren bevestigen het beeld dat Wilma Verver terecht haar ontslag heeft genomen. Verver, die in de clinch ligt met de Schiedamse aannemer, zou haar macht misbruiken door de huisaannemer van Schiedam van verdere klussen uit te slui ten. Door druk van haar voelde ambtenaren zich gedwongen om Van den Tempel niet lan ger in te huren voongemeente- lijke klussen. Zelfs als Van den Tempel goedkoper kbn werken, werd de opdracht niet ge gund. Dat'blijkt uit ambte lijke stukken die het AD via de Wet Openbaarheid yan Bestuur (WOB) in handen heeft gekregen. "Van den Tempel ligt gevoelig bij dit college", schrijft een hoge beleidsambtenaar aan een collega. Vragen "Wij doen tijdelijk geen zaken meer met Van den Tempel vanwege enkele niet gewenste ervaringen", zo melden ambtenaren aan mede-opdrachtgever. Een regelrechte boycot, waarbij ambtenaren zeer voorzichtig moeten reageren. De bood schap luidt: alleen Van den Tempel bellen als die veel goedkoper is. "Anders", zo meldt de voorzichtige amb tenaar, "krijg ik met enige regelmaat vragen als er weer een Van den Tempelbusje voor de deur staat." Lees verder op pagina 3 Schiedam De overlast van geparkeerde bedrijfsbusjes in oude wijken als Oost, Gorzen en West lijkt weer toe te nemen. Dat stelt de fractie van de WD. Een jaar geleden stelde de WD de overlast al aan de kaak. De gemeente Schiedam zegde bij monde van wethouder Vissers (GroenLinks) een onderzoek toe. Maar waar zijn na een jaar de resultaten, vragen de liberalen zich af. Raadsleden Oosthof en Meijer willen weten waarom de toege zegde proef met het weren van bedrijfsbusjes nog niet is gestart. Eerder pleitten B&W voor het herinvoeren van de wiel klem. Jazeker. De Hypotheken Schiedam Broersvest 64 (010)47311 50 www.hypotheker.nl Schiedam Vijf mannen, waaronder een Schiedammer en zijn twee zoons, zijn aangehouden voor heling. Agenten troffen donderdagoch tend 7 juli tientallen gestolen motorvoertuigen aan bij een autodemontagebedrijf aan de Hoofdweg in Rotterdam. De politie kwam het bedrijf op het spoor door een GPS-signaal van een gestolen auto in de loods van het bedrijf. Het voertyig was in de nacht van 6 op 7 juli gestolen in Delft. De eigenaar van het voertuig deed aangifte bij Politie Haaglanden en gaf aan dat er GPS in zijn auto aan wezig was en dat hij had gezien dat zijn auto bij het autodemon tagebedrijf in Rotterdam stond. Bij het uidezen van het GPS sig naal konden politiemedewerkers de exacte locatie traceren en dit bleek inderdaad om het aange geven bedrijf te gaan. Bij nader onderzoek, waarbij de politie assistentie kreeg van diverse permanente autoteams uit ver schillende regio's van het land, werden tientallen gestolen voer tuigen aangetroffen. Daarnaast werden containers met automa teriaal in beslag genomen voor nader onderzoek. Van de vijf aangehouden ver dachten zitten er nog drie vast, een 49-jarige man met zijn 22- jarige zoons uit Schiedam. De andere twee zijn heengezonden, maar zijn nog wel verdachten. De politie doet nader onder zoek naar hun rol en naar de herkomst van de goederen. Schiedam Het is Britt Eerland, de Schiedamse sportvrouw van het jaar 2010, niet gelukt de Europese jeugdtitel te pak ken. Wel pakte ze twee maal brons. Meer elders in deze krant. Zoekt u een Goedkope Nolte keuken? www.noltekeukensrotterdam.nl VIDE AUDI# KTV VAN 12.00 TOT 17.00 UUR KIJK VOOR ALLE ADRESSEN EN OPENINGSTIJDEN OP WWW.FOTOKLEIN.NL

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 1