Snelste Corsa v,; H zJê Dikke, vette Mercedes C63 Black Series Comfort-versie Honda CR-V Meer luxe voor Toyota Hilux pick-up Meer luxe voor Dacia Sandero en Logan Elektrische Nimoto Trendy 1000 Ingekocht Hl .-ff* acawi Think gered Zuinige Daihatsu Caterham naar China Toyota komt binnenkort met een compleet nieuwe Yaris Autonieuws Altijd actueel: de weekkrant.nl Op het gebied van bestelauto's heeft Opel samenwerkingsverban den in alle segmenten. Toch is het opvallend dat de nieuwe Combo een logo-versie is van de Fiat Doblo. www.deweekkrant.nl/auto De prijzen beginnen bij 16.450 euro (ex BTW/BPM). In de hele wereld is Toyota erg succesvol met haar pick-up modellen. De Hilux is op diverse terreinen aangepakt. Zo is de nieuwste versie herkenbaar aan de gewijzigde koplampen, grille, motorkap en bumper. Achterlichten en spiegels kwamen eveneens aan de beurt. De uitstraling van de twee- en vierwielaan- gedreven versies verschilt niet meer. Het dashboard is aangepast om ruimte te bie den aan een groter scherm. De 2,5 liter dieselmotor levert 144 in plaats van 120 pk en verbruikt één hele liter dieselolie per 100 km minder. Dacia lanceert in navolging van de Duster twee extra complete uitvoeringsvarianten van de vijfdeurs Sandero en Logan MCV: de Série Limitée Aniversare. Deze versies kosten respectievelijk 9.290 en 11.990 euro. Uitgaande van de bestaande Ambiance uitrustingsva rianten krijgt het tweetal andere bekledingsstoffen; satijnchroom details in het interieur, radio/cd/mp3 met stuurwielbediening en mistlampen in de voorbum per. Airconditioning wordt tegen een bescheiden meer prijs van 395 euro aangebo den. Dacia rekent daarmee een voordeel uit van 900 tot 1.000 euro. De levering start per 1 augustus, op diezelfde datum vervallen de huidige Série Limitée Black Line modellen. Nimoto lanceert de Trendy 1000, een elektrische scooter met een 1000 Watt naafmotor die wordt geleverd met een uit- neembare lithium accu en een bijbehorende lader. De grote 14 inch wielen zorgen voor stabiliteit en wendbaarheid en tegelijk veel comfort. Er is gezorgd voor allerhande opbergmogelijkheden en op de buddyseat past een tweede passagier. Vanaf eind augustus is de Trendy 1000 voor 2.999 euro te koop. Hé lekker, eindelijk eens een auto die alle milieunormen en belastingvrijstellingen aan z'n laars lapt. Gewoon een dikke motor in een bescheiden gedi mensioneerde auto die klaar is voor het circuit, de Mercedes C 63 AMG Black Series. De 6.2 liter V8 komt met gemak aan de 517 pk en een koppel van 620 Nm. Daarmee is dit meteen de meest krachtige C- klasse ooit gemaakt. In 4,5 tellen sprint deze machine naar de 100 km/u. De achterwielen krijgen de enorme krachten doorgege ven via de AMG Speedshift bak met dubbele koppeling. Motorkap en de luchtinlaten in de voorbumper zijn specifiek net zoals de wielkasten en skirts. De spoorbreedte is flink toegenomen. De C 63 AMG Black Series is vanaf januari beschikbaar, de verkoopprijs volgt. Enige tijd geleden hebben we al live kennis mogen maken met de Opel Corsa OPC Nürburgring Edition, maar de prijs van dit fraais was door het merk nog niet vrijgegeven. De 18 pk extra leverende driedeurs kost met 29.995 euro exact twee mille meer dan de al bestaande OPC-versie. Remmen, wielen en uitlaat zijn op niveau gebracht. De exclusiviteit blijft gewaarborgd: oplage 500 stuks! Het modeljaar 2012 staat voor de deur en dat betekent dat Honda haar crossover, de CR-V, in een extra com plete uitrustingsvariant op het programma zet zonder dat de prijs wordt gewijzigd. De derde generatie CR-V kenmerkt zich door uitstekend rijgedrag en veel comfort voor alle inzittenden. De in delen neerklapbare achterbank en de dubbele bodem van de bagagevloer zorgen voor veel flexibiliteit. Verder komt de CR-V óveral met zijn Dual- Pump-System vierwielaandrij- ving die uitsluitend actief is als dat noodzakelijk is. Daarmee wordt brandstof bespaard. De nieuwe Comfort-uitvoe- ring is zeer compleet. Zo wordt het model standaard geleverd met dual zone climate control, cruisecontrol, een combinatie van stof en alcantara voor de stoelbekleding en pri vacy glass. Voorzien van de beproefde 2 liter benzinemotor goed voor 150 pk kost deze variant 36.550 euro. Uiter aard is de CR-V Comfort ook met de veel geprezen 2.2 liter dieselmotor te leveren en komt dan op 42.550 euro. Wie de CR-V nog verder wil aankle den neemt het Style Mode pakket bestaande uit een geïntegreerd navigatiesysteem, Bluetooth, achteruitrijcamera en dakspoiler De meest complete CR-V is de Elegance met voor 2.700 euro extra 18 inch lichtmetaal, leer/alcantara bekleding, stoel- verwarming en een licht- en regensensor. De Honda CR-V start vanaf 32.995 euro. Voor de zoveelste keer is het Noorse Think, de fabrikant van compacte elektrische auto's, gered. In dit geval door de Rus Boris Zigna- revich, lid van de raad van bestuur van accuproducent Enerl. Deze leverancier had nog een vordering op Think van 22 miljoen euro. De ontwikkeling wordt ver plaatst naar München, wie de auto's gaat produceren is nog niet bekend. Daihatsu ontwikkelt zo genaamde Energy Saving Technologies waarmee in de toekomst modellen een brandstofverbruik gaan halen van 1 liter op 30 kilometer. De verbranding van de motor wordt geopti maliseerd en tevens wordt de CVT bak efficiënter gemaakt. Verder verlaagt Daihatsu het voertuigge wicht en worden start/stop en energieterugwinning ingevoerd. Wie wil groeien, moet naar China. Dat heeft ook de Engelse sportwagenprodu cent Caterham ontdekt. Er is een importeur aangesteld die dealers zal aanwijzen. Vanaf januari start de verkoop. Het programma omvat vijf modellen die allemaal aan de EuroV emissienorm voldoen. Het programma elektrische scooters van Nimoto groeit. Derde generatie www.deweekkrant.nl/auto Met 517 pk weet de Mercedes C 63 AMG Black Series wel raad.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 35