and Paulus: uis in museum ntwiNSTGiainrT 349r RUIM 30% JR m Van der Vlerk w M Poll - Leefbaar? c Er is niet zoveel veranderd Zwemwaterkaart Politie zoekt notoire inbreker Verzet bij aanhouding Vervolg Jazeker Kommer en kwel... UW VOORDEEL feovD m overtuig m van (ak§ prijsvoordelen M ©m lokken» Sieraden ©ffö De zomer laat het een beetje afweten. Maar als straks de zon weer doorbreekt, zijn alle zwemwaterlocaties in de regio te vinden op de website www.nieuwestadsblad.nl elkaar genaaide bijsluiters. FOTO: WM te bespeuren is. Elke kunstenaar heeft zijn eigen visie en geeft antwoord op wat mode is. Steini Thorson recyclet kleding. Chry- stel Rijkeboer maakt kleding van lichaamshaar. Marchien Joosten maakt kleertjes voor pornos terren: 'omdat de meisjes het zo koud hebben'. Marike 4stra maakt een pausenmantel en mijter. Bij de tentoonstelling is een speciaal voor deze gelegenheid gemaakt koffertje te koop. Elk koffertje bevat 6 multiples van de 6 deelnemende kunstenaars. Beperkte oplage van 70 stuks. Optisch bedrog Jos Bloemkolk, cul tuurredacteur bij Het Parool, opent de ten toonstelling op zondag 7 augustus om 16.00 uur. Roy Verschuren en Chris Ezerman ge ven op zondag 14 au gustus om 15.00 uur .een lezing over de fijne kneepjes van optisch bedrog in kleding stukken. De toegang tot de tenstoonstelling is gratis. De leefbaarheid in de wijk Nieuwland is de afgelopen drie jaar achteruit gegaan. Dat blijkt uit het rapport 'Leefbaar heid in balans' van de Atlas voor gemeenten. Is het volgens u ook minder geworden in Nieuw land? C Ja O Nee Laat uur stem horen op www.nieuwestadsblad.nl Regio De politie is op zoek naar een notoire woninginbreker. De man is al sinds 2004 actief in onze regio, maar nog nooit aangehouden. De politie roept mensen die de man erkennen op contact op te nemen via 0900-8844 of, anoniem, via 0800-7000. Vermeld daarbij dat het om onderzoek 'Kos tuum' gaat. Maassluis/Schiedam Politieagenten hebben za terdagavond op de Laan 1940-1945 in Maassluis een Schiedammer aangehouden op verdenking van vernie ling. Tegen middernacht kreeg de politie een melding van een vernielde ruit van een portiekflatdeur aan de Frans Halslaan. Gealarmeerde agenten troffen in de omge ving een man aan die voldeed aan het signalement. De man was lichtgewond aan zijn hand. Ook wezen omstan ders hem aan als mogelijke verdachte van de vernieling. Daarop hielden de agenten de 22-jarige man uit Schie dam aan. De agenten moes ten peperspray gebruiken om de verdachte onder controle te krijgen. De Schiedammer werd overgebracht naar het politiebureau. Daar bleek de man ook nog openstaande boetes te hebben van in totaal ruim 1000 euro. Schiedam Projectontwikkelaars als Bre dere en Rabo kregen plannen voor kantoren en winkels niet van de grond. Als laatste heeft vorig jaar ontwikkelaar Van der Vorm de opdracht terug gegeven. Sinds vorige maand is de gemeente eigenaar van de percelen. Dat allemaal maakt, volgens Siljee, nu het moment om het gebied snel te ontwikkelen. Stoom Archi tectuur deed in mei vorig jaar een haalbaarheidsstudie met als uitkomst dat 'het gat' moet blijven als voetgangersstraat met gedeeltelijke bebouwing aan de zuidzijde met winkels en daarboven, luxe appar tementen. De Noordzij met gymzaal en Stadarmenschool blijven in tact. "Deze plannen zijn zowel stedenbouwkun dig als historisch passend in de omgeving", stelt Siljee in zijn advies aan de gemeente raad. Op 22 september mag de raad oordelen over het plan, waarbij ook het ernaast gelegen 'Gat van Mak' wordt betrokken. uroensdag 3 augustus 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 3 1 Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen 1 Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikgebitschiedam.nl de Column van Kees Risseeuw Schiedam (010) 473 11 50 www. hypotheker. ril Weer terug van vakantie sla ik de krant maar eens open. Daar word ik eerlijk gezegd ook niet vrolijk van. De zomer zit qua weer al weken in een dip. Kampeerders spoelen bijna wekelijks uit hun tent van de grote hoeveelheden regen. Bacteriebesmetting in een ziekenhuis. Hangjongeren die voor veel overlast zorgen, de kwestie Griekenland, dreigende hongersnood in Afrika, je zou er bijna moedeloos van worden. Ik heb wel eens de neiging om mijn hoofd in het zand te steken en het niet meer te willen aanhoren. Doen alsof al die ellende er niet is. Maar ja, struisvogelpolitiek helpt niet. Problemen zijn er om opgelost te worden, maar het lijkt soms wel of het ene probleem nog maar net is opgelost en de volgende staan al weer voor de deur. Ik ben benieuwd wanneer we eens kunnen praten over een stabiele periode. Economisch, financieel en, ja, ook het weer. Dat brengt rust en vertrouwen bij de consument. En dat is echt belangrijk om weer plannen te maken voor de toekomst. Op dit moment is dat erg lastig vind ik. De (wereld-) economie is uiterst onrustig, aandelenkoersen weten geen richting te vinden en politiek leiders hebben hun handen vol om de rust en eenheid te bewaren in eigen land. De onzekerheid over EU-landen als Griekenland, Italië en Spanje waar de staatschuld tot astronomische bedragen is opgelopen en terugbetalen van leningen geen garantie is, zorgt voor veel kritische opmerkingen over de euro. De roep om de gulden stijgt. Toch denk ik niet dat we daar veel mee op zouden schieten. Het omrekenen wat veel mensen hebben gedaan doet bijna niemand meer. We zijn inmiddels wel gewend aan de euro. Dat veel prijzen met de komst van de euro enorm zijn gestegen realiseren we ons niet altijd meer. Wie een huis kocht in 1999 voor ƒ220.000,- had in 2001 een huis met een waarde van... €200.000,-. Dat is een verdubbeling van de prijs! En „daarna zijn de prijzen nog wel verder omhoog gegaan. Dat dit niet kon blijven doorgaan was wel duidelijk. Nu de huizenprijzen het afgelopen jaar (licht) zijn gedaald en we wat meer in rustiger vaarwater zijn gekomen, zou het voor de huizenmarkt en de economie goed zijn als er weer eens wat schwung in komt. Naast het kritisch kijken naar huizenprijzen zal er wat mij betreft ook naar de huur van een woning gekeken moeten worden. Om doorstroming naar koopwoningen te bevorderen kan een hogere huur een oplossing zijn, maar dit vereist wel maatwerk. Ik ben benieuwd of de overheid dit na de zomer serieus gaat aanpakken! Mail uw reactie naar: kees.risseeuw@hypotheker.nl Briljant aanschuifringen 0,17 crt. in geelgoud en witgoud van 479,- voor Broersvest 68-70 3112 DG Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 3